Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Jel realno ovo? Jbt gde mi zivimo...

 

Imam jednog poznanika koji je u tom fazonu nepostojanja virusa, kaze ne nosi nigde masku sem u prodavnici jer mu ne daju da udje bez maske... :isuse:

 

Edit. ja se celo leto spremam za 1. septembar kao za olimpijske igre :) vezbanje, bajs, skidam kile na idealnu tezinu, vitamini... da budem u top formi kad pocne

Edited by de Sisti
Link to comment

REalno na žalost

Poptuna je histerija u pojedinim grupama, to se snimaju vidoji od po 10 minuta pa se kače na razne mreže (ne može na YT, brišu), pa onda oni to gledaju kako će maste zauvek uništiti život deci, trajna ostećenja mozga, pičke materine....

Neverovatne razmere svega ovoga

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

pa to. neshto malo uzajamne paznje za pochetak, chisto ljudski, pomoglo bi onoliko. da svako pomisli da bi bash onaj prekoputa bash tesko podneo bolest i da nije u redu da ga bash ja izlozim. pa da nastupimo svako iz te brige, ja ne znam koliko tih idiota ima, ali oni uredno dobijaju na buku bash sve, od 1990.naovamo, bez ikakvih problema.

ono, da i jedno dete, ijedan nastavnik moze od tebe da dobije neshto shto ce mu ozbiljno ugroziti zdravlje i zivot, ne 100 njih, jer nece 100, nece 100 ni da unre, nego taj 1 iz masovne statistike, pa sa chovek zapita da li zeli da bude uzrok. ili da se prosto okrene na peti, filmski, i kaze jebiga neko je da zivi neko je da mre. samo shto se nikad ne zna ko je taj, to je mali problem.

samo malo nachelno dobre volje, samo za svaki sluchaj. i to je bash mnogo teshko.

sent from bubamoto
 

Da se nadovežem na ovo...

 

Ja sam pre neki dan imao sa ćerkom razgovor... 6 razred, rasplakala se jako... Kaže, "tata, a šta ako ja dobijem koronu i vas zarazim i vi umrete... Ili ne vi, nego baka i deka... Kako ću ja ceo živovot živeti sa tim?"

 

I recimo, pshološki, ovo je strašna stvar, u stvari u ovakvoj podeli najstrašnija verovatno, ali, vidim, roditelji su toliko zabavljeni svojim pravom da budu idioti, da niko stvarno ne mislio o deci... Svojoj deci... Ok, razumem one koji "ne veruju" u koronu i tako koriste svoje pravo da budu kreteni, no takvih nema puno, ali svi ostali mi nisu jasni...

 

Zbog maski će biti i vršnjačkog nasilja, biće svega, ne sumnjam da će biti i bolesne dece koja će namerno zarazivati druge, jer će im kod kuće reći da to nije ništa i da mogu da idu u školu... Biće jedan odvratni užas...

  • +1 8
Link to comment
36 minutes ago, Aleksija said:

zasto nastavnik ne bi bio zabrinut za svoje zdravlje (narocito ako je u rizicnoj grupi) ako se jedino u njegovoj profesiji dopusti da se ne postuju pravila koja vaze za sve druge profesije i delove populacije? naravno, ako se podelegne pritisku, a sva je prilika da hoce, da nosenje maski u skoli ne bude bas tako obavezno?

ja opet ponavljam, ne radim svaki dan u ucionici, necu biti u situaciji u kojoj su nastavnici - licno nemam neku posebnu frku ni u skoli ni van nje. ali ne vidim zasto bi se ocekivalo da bar neki nastavnici ne budu zabrinuti za svoje zdravlje.

 

Ma može da bude zabrinut, naravno. Ja se isto ne plašim, malo se budalasto osećam zbog toga ali nisam rizična grupa i obično se dešava da svi popadaju a ja ostanem da 'menjam', tj čuvam decu na časovima drugih predmeta. Tako da sam nekako počeo sebe da gledam kao tog koji se ne razboli ili lako podnese. Što isto može da se promeni, ali o tom po tom. Razumem svakoga ko se plaši u školi i van nje, naravno. 

 

Samo nisam hteo da se diskusija zavrti oko prava. Mislim da su prava loša početna pozicija za ou priču i da je bolje da se počne od zajedničkih interesa. A interesi nam jesu zajednički više nego što su nas naučili da vidimo.

Link to comment
54 minutes ago, Aleksija said:

ovo je inace podelilo par osoba koje su  mi u listi prijatelja na fb, a nisam ih smatrala sumanutim. i kruzi uveliko roditeljskim grupama. 

117821464_10223381482313123_6871655688320034380_n.jpg

118048994_10223381482793135_494957396063408393_n.jpg

Ja bih za ovo hapsio...

 

ALi, na odmah, nego kad prvi pik drugog talasa bude na vrhuncu, onda sve ove koji su širili ovkve gluposti zbog širenja lažnih vesti poslati malo na robiju...

 

Koriste svoje ustavno pravo™ da šire laži...

 

PS. Ti koji se pozivaju na svoja ustavna prava, ne bi našli ustav na polici sa kuvarima, a ne još i da znaju šta piše u njemu....

  • +1 1
Link to comment
58 minutes ago, Aleksija said:

ovo je inace podelilo par osoba koje su  mi u listi prijatelja na fb, a nisam ih smatrala sumanutim. i kruzi uveliko roditeljskim grupama. 

117821464_10223381482313123_6871655688320034380_n.jpg

118048994_10223381482793135_494957396063408393_n.jpg

 

Ovo je baš za tužbu za širenje panike. 

Edited by Hermetico
greška
Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Ja bih za ovo hapsio...

 

ALi, na odmah, nego kad prvi pik drugog talasa bude na vrhuncu, onda sve ove koji su širili ovkve gluposti zbog širenja lažnih vesti poslati malo na robiju...

 

Koriste svoje ustavno pravo™ da šire laži...

 

PS. Ti koji se pozivaju na svoja ustavna prava, ne bi našli ustav na polici sa kuvarima, a ne još i da znaju šta piše u njemu....

ima i varijanta sa planiranom kradjom organa u "sobi za izolaciju". nama je javno mnenje oblikovano raznim patologijama vec duze vreme, a sad nastupa ubrzanje uzrokovano sveopstim stresom. bice grozno.

Link to comment
1 minute ago, de Sisti said:

Jedina pozitivna stvar je sto prosvetari imaju bolji imunitet od proseka jer godinama rade sa djacima u sezonama virusa. Tesim se...

 

Imaju. Meni sve vreme frka od onlajn nastave, imuni sistem mi ne trenira. :rolf: Majke mi.

Link to comment

valjda će ovaj haos u najavi naterati roditelje i prosvetare da im dođe iz guzica u glavu da se zaista pobune protiv ovih terorista na vlasti. kad već nisu malinari, pijači zagađene vode u banatu i udisači otrova u pančevu, smederevu, boru........

 

ovo je i prilika da se razmisli za koji krasni postoji ultimatum ocene uopšte kada se one kupuju, darivaju, štancuju ofrlje ..... neka budu informativne, pokazatelj, a subjekt neka na prijemnom pokaže koliko zna. to ga ionako čeka u životu. CV je samo informacija. razmišljanje za onaj drugi topik

Edited by djordje geprat
Link to comment
17 minutes ago, djordje geprat said:

valjda će ovaj haos u najavi naterati roditelje i prosvetare da im dođe iz guzica u glavu da se zaista pobune protiv ovih terorista na vlasti. kad već nisu malinari, pijači zagađene vode u banatu i udisači otrova u pančevu, smederevu, boru........

 

ovo je i prilika da se razmisli za koji krasni postoji ultimatum ocene uopšte kada se one kupuju, darivaju, štancuju ofrlje ..... neka budu informativne, pokazatelj, a subjekt neka na prijemnom pokaže koliko zna. to ga ionako čeka u životu. CV je samo informacija. razmišljanje za onaj drugi topik

kako da se pobune, jedni da traze da se maske ne nose, a drugi da traze da se maske nose?

 

btw, evo skoro pa eksplicitno kazu da je maska nepotrebna 

Quote

“Што се тиче маски, треба да будемо објективни. Људи користе оне које могу да набаве, а свака маска је велика ствар за заштиту од инфекције. Дајте да будемо реални, деца су нам све ово време била напољу, дружила се и играла, па нико није постављао то питање на тај начин, ни родитељи, ни наставници, па ни ми остали, сматрајући да су деца врло ретко узрок ширења инфекције. Око тога не треба да правимо проблем. Деца ће користити ону маску коју имају, коју родитељи могу да им набаве. Више као украс, али и као заштиту.” – закључује професор Тиодоровић.

https://zelenaucionica.com/dr-tiodorovic-deca-su-sve-vreme-u-parkovima-i-skolskim-dvoristima-pa-niko-nije-govorio-o-maskama/?fbclid=IwAR2-f15A2kmN1iy_escYFMWcuHpo2dNosRw7_IFl1a77jHaWaFhkw2zU4RE

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Dopustiću sebi da neozbiljno nagađam.

Škola će trajati do oktobra, a moguće ni toliko. Pa onda nešto malo od proleća.

Do oktobra je pitanje samo da li će ozbiljno nadrljati nekoliko nastavnika ili dece. Pre će biti nastavnici i javljaju mi se protesti, ne u klasičnom smislu već dopisima i pretnjama/uslovljavanjima.

 

Zašto dajem sebi pravo da budem vrač-pogađač - pa zato što je suočavanje sa tim šta je COVID omanulo na svetskom nivou, a ovde još malo više od proseka.

  • +1 2
Link to comment

pitanje maski je bačena koska za glodanje. imali smo i ranije slične koske: školske uniforme, užina u pekari ili kantini........

 

sve ovo što je ovde napisano ukazuje na žestok problem: hoće li uopšte biti nastave, nastave koja ima svrhu a ne popunjavanje dnevnika i ostalih hartija.

 

a pisano je ovde i o smanjivanju broja učenika u odeljenju, nastavi u više škola, opštirnost prograna, bitnim i manje bitnim predmetima............

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Školska godina i obrazovanje pod koronom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...