Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

14 minutes ago, Hermetico said:

Pa maske ni ne rade mnogo ako nosiš samo ti. Distanca je zakon, ja ne dam deci da prilaze. 

 

 

Ma isto. :isuse: I uvela sam kn95 ponovo.

I na buster ću da idem sledeće nedelje.

Link to comment

A buster čim dođem na red to sam dobio pred zimski ne znam kad sad opet. Ali sad se autuju antivakseri neviđeno, za kolko sam ljudi čuo (od njih, tek sad). Koleginica dobila grdnju na tom pregledu za stalni poso, aj bar to.

Link to comment

Izvinjavam se za dupli ali kad sam već ovde i što kažu jes zamrla tema - ovo nasilje, pušenje u javnosti i slično kod nas u školi (što pišem na Vocapu, lakše mi iz ugla ličnog) su sve post COVID posledice, toga nije bilo ni u naznakama pre.

 

Oni su lutali u grupicama tako par godina i nismo se viđali i sve i to se napravilo. I to je traženje pažnje ko vrata, najsrećniji su kad ih ulove.

Edited by Hermetico
  • Tužno 1
Link to comment

Jeste, izlilo se sad sve što je čučalo u deci. Mislim kad pomislim da su deca prinuđena da obrade sve ovo svojim nezrelim mozgićima, dok oko njih matori divljaju i ponašaju kao infantilna gomila, i za očekivati je da će da se dovijaju da se smeste nekako u neki svoj ugao.

  • +1 3
Link to comment
9 hours ago, Sandradjer said:

Pada ti na pamet da skines masku? 

Razmisljam ekstremno, ako npr. niko ne nosi eventualno

 

Ja ću je nositi sve dok mi bude prijalo i dok me bude činilo sigurnijom (psihički) i nije da me zanima bilo šta osim toga, ne komentarišem ni ja tuđe glave (a nije da nema baš materijala 😌). Mada meni maske nikad nisu smetale, zaboravim da mi je na glavi. Ako bude nekih neprijatnih scena, preporučujem:

 

 

❤️

  • Hvala 1
Link to comment

ja cu skinuti, najverovatnije.

na casu ne ako i jedno dete nosi, to je pravilo. ali ja imam samo jedno odeljenje, pa je moja interakcija uglavnom 1 na 1, tu je lakse procenti da li se sagovornik oseca prijatnije ako nosis ili ne nosis masku.

meni je postalo prilicno svejedno, oko mene su svi odavno napustili i nagovestaj maske.

Edited by Aleksija
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Sandradjer said:

Ja cu iskoristiti masku da ponovim koje su mi granice prema onima koji ne razumeju da prelaze granice. Taman jedno dobro redefinisanje odnosa :D.

 

 

 

Isto. Sad ću, znajući sebe, bar u gužvama, da se vratim na crvena zona-autfit. Što radi sigurnosti zbog sveopšteg raspuštenstva, što iz inata. 

  • +1 1
Link to comment

Dete mi se prvo odusevilo da ne mora vise maska u skoli. Onda sam mu objasnila da kovid i dalje postoji, ali prosto maska ne mora. On kaze nosice ipak. Morala sam da mu objasnjavam da niko drugi nece i na kraju ni sama ne znam kako da pristupim svemu tome.

Bas sam ponosna na njega, ali se bojim da ce im postati meta za zezanje. Ima nekoliko problematicnih decaka koji tako nalaze zrtve. Naravno, svi su iz antivaks prica. A on se po svojim nekim interesovanjima i stavovima koje smo mu preneli vec prilicno izdvaja. Prvak je inace...

Hocu reci, samo konfuzija. Ko da tom malom objasni sto sad ne mora kada je moralo, a bolest i dalje tu. Sta ce ga sada stititi?

Jbg, ovim drugima je mnogo lakse. Oni su ionako govorili deci da korona ne postoji. Ovo je samo potvrda toga.

Tuzno nekako...

  • +1 7
Link to comment

maske skinute, dvoje pozitive dece odmah danas, jedno se trese na chasu ali ne ide kuci, bolesna nastavnica, i jedno odeljenje vec na kombinovanoj nastavi.

 

ne znam zashto uopshte i testiraju tu decu, kad sushtski nikome nije bitno shta ce biti sa njima ni po jednom pitanju. pojedinachno samo roditeljima (valjda), ali ne vidim da su se roditelji ijednom oglasili po tom pitanju od samog pochetka. samo ja gundjam.

 

shta mene briga chije dete je pozitivno, neka bude koje hoce, kad je drzava ukinula mere, ne treba ni o tome da nas obaveshtavaju :dry:

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Hermetico said:

Osećam, nije realno. Ghost pain

 

Moj osećaj iz dve uloge je takav da, bar što se tiče ova naše deteće škole, da su radili baš proporcionalno našim (mojim) potrebama, nije mi bilo potrebno ni manje ni više od ovoga. Bilo je sve na vreme, bilo je ustupaka, onda su ustupci prestali, i sad za loše ocene ne smatram odgovornim nikoga sem svog deteta, pa i nas, u krajnjoj liniji.

 

Što se tiče ove druge, imam osećaj da je što se očekivanja od uloge tiče (ne znam je li to vezano za kovid period) da su daleko pređene granice. Gledajući ovu školsku godinu, baš je bilo svačega, a još nije kraj. Povremeno sam se osetila kao šalterska radnica: penali nekog neko neko na poslu, ne može da mu odgovori, onda dođe i istresese na radnicu, kasira, kelnera, taj rad. E takav sam utisak sticala tu i tamo. Tako da nemam baš osećaj da smo izneverili bilo koga, znajući i iz pozadine koliko i šta je sve rađeno.

 

Tako je bar kod mene, ne generalizujem. Iskustva su različita.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...