Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

16 minutes ago, Haralampije said:

 Juce bila vest da je u Kini zatvorena skola zbog jednog pozitivnog deteta, dobar deo njih u izolaciji. Ali sta zna Kina :fantom:

Eh, pa valjda Ružić bolje zna od tamo nekih kineza

Link to comment
Kod nas se priča da će zimski da počne 1. decembra. A posle skijaške sezone se uvek pogorša situacija, pa me baš zanima kako šta koliko i dokle više. Važno da nam je BIGZ poslao prilagođene planove za ratno stanje, BIGZ vazda suptilan.
 
da li su korisnici skijashke sezone obaveshteni o tome? mislim, treba se spremiti, treba kupiti skijanje. treba podici cene! da ne pominjem da ce posle morati svakako da se vade deca iz shkole u februaru i martu, jer su platii, jer je iznenada izbio sneg i jer je fizichka aktivnost je blagodet za mlade i sta koj kikiriki shkola za kad ce im hihi.gif


sht li.je falilo proshlogodishnjem modelu ja nisam pametna blink.png


sent from novi mnogo jak bubamoto.



  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, gospa buba said:

da li su korisnici skijashke sezone obaveshteni o tome? mislim, treba se spremiti, treba kupiti skijanje. treba podici cene! da ne pominjem da ce posle morati svakako da se vade deca iz shkole u februaru i martu, jer su platii, jer je iznenada izbio sneg i jer je fizichka aktivnost je blagodet za mlade i sta koj kikiriki shkola za kad ce im hihi.gif


sht li.je falilo proshlogodishnjem modelu ja nisam pametna blink.png


sent from novi mnogo jak bubamoto.


 

Sarcevic danas izgleda kao majstor zanata 

Link to comment

Koliko vidim, muke prosvete će da peglaju u januaru sa 40 evra povišice. 

2 hours ago, Hermetico said:

A posle skijaške sezone se uvek pogorša situacija, pa me baš zanima kako šta koliko i dokle više.

I svi se prave blesavi, a i ljudi i dalje jure na skijanje kao da im je to prva i poslednja stvar u životu, čak i ovi koje znam da su jako svesni situacije s koronom. 

  • +1 1
Link to comment

Falila je dobrom delu roditelja daska u glavi, a i ponekom prosvetaru u korona smara modu. Deca su se ulenjila, stalno se nešto menja, previše su kući, i tako su stalno zajedno, smara nas Zoom i Gugl učionica, nema ništa lepše od pune škole/učionice, dosta straha, to je samo grip, deca se ne zaražavaju, deca ne prenose. Posle će bombardovanje da bude krivo za srčane probleme potomaka, ili zaprašivanje iz vazduha.:isuse: 

  • +1 3
Link to comment
Koliko vidim, muke prosvete će da peglaju u januaru sa 40 evra povišice. 
I svi se prave blesavi, a i ljudi i dalje jure na skijanje kao da im je to prva i poslednja stvar u životu, čak i ovi koje znam da su jako svesni situacije s koronom. 
dobro to razumem, to je kao da meni kazesh drushtveno je neodgovorno da ne idesh na adu 3 meseca svaki dan, jer zaraza i sve, svako je negde tanak, ja sam tu. odma bi bila mlada to ubija samo stare, neka pogine kome je sudjeno, ja sam top fit zdrava i meni to ne moze da se desi, a ko se plashi nek si sedi doma ja sad zivim [emoji38]ol:

i konachno, to je samo obichan grip i svi moramo da se razbolimo peshes puta.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
23 minutes ago, Zabalujev said:

Koliko vidim, muke prosvete će da peglaju u januaru sa 40 evra povišice. 

I svi se prave blesavi, a i ljudi i dalje jure na skijanje kao da im je to prva i poslednja stvar u životu, čak i ovi koje znam da su jako svesni situacije s koronom. 

 

Školski primer neiživljenosti.. Nezavisno od korone, ne volim neiživljene ljude, ovog puta je samo problem što će nas ta neiživljenost sve skupo koštati.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

da li su korisnici skijashke sezone obaveshteni o tome? mislim, treba se spremiti, treba kupiti skijanje. treba podici cene! da ne pominjem da ce posle morati svakako da se vade deca iz shkole u februaru i martu, jer su platii, jer je iznenada izbio sneg i jer je fizichka aktivnost je blagodet za mlade i sta koj kikiriki shkola za kad ce im hihi.gif


sht li.je falilo proshlogodishnjem modelu ja nisam pametna blink.png


sent from novi mnogo jak bubamoto.


 

Pa mi smo pokušali da uvedemo da imaju karantin kad se vrate sa skijanja ili da se testiraju, ali ne možemo to mi da propišemo. Fazon, zamolili smo, al nije bio neki odziv a šteta je bila baš osetna.

 

@Jeremija I hear you, brother. Isto. Ako između skijanja i škole biraš skijanje onda neš imat školu. Isto važi i za zdravstvo, pravnu državu itd. Dal će će neko da popizdi ili će priroda to nekako sama da uredi ali sigurno će se desiti.

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

sht li.je falilo proshlogodishnjem modelu ja nisam pametna

Činjenica je da smo u prve dve-tri nedelje septembra premašili broj od prošle godine (bar u mojoj školi). Možda je kriva i delta, ne znam. Neko je očigledno letos potprašio ministra i isporučio mu semafor na sto a on (usplahiren) zaboravio da naloži obavezno nedeljno testiranje. Posle je bilo kasno, grešku je teško priznati. Danas pripomogao i Kon, džentlmenski ("deca se zaražavaju vikendom i donose u školu..."). Vrhovno božanstvo se više ne oglašava, ostali su još (povremeni) krici i šaputanja kriznog štaba.

Link to comment

Maaa mi čuvamo decu dok možemo, kad popadamo malo ih čuvaju roditelji ili niko, kad se malo dignemo opet mi. Obrazovanje je samo reč i ništa više, obična slova svakog lista papira...

 

EDIT Oću da kažem Šarčević Ružić isti đavo, bejbisiting must flow.

Edited by Hermetico
  • +1 1
Link to comment

https://rs.n1info.com/vesti/ruzic-nije-moguce-uvodjenje-kovid-propusnica-za-nastavnike/

Quote

Eventualna odluka o produžetku raspusta je važna i osetljiva, pa ne želim da prejudiciram odluku Kriznog štaba, izjavio je ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Branko Ružić i naglasio da na današnjoj sednici Štaba neće biti reči o kovid propusnicama za nastavnike.

 

Ružić je za TV K1, povodom uvođenja kovid propusnica za nastavnike, ocenio da to „nije moguće“.

Kada je reč o nadoknadi časova zbog eventualnog produženja jesenjeg raspusta, Ružić je rekao da će se nadoknađivati radnim subotama ili dodatnim časovima.

„Krajnja mera može biti produženje školske godine, ali mislim da do toga neće doći“, rekao je Ružić.

Ocenio je da epidemijska situacija u školama nije alarmantna.

„Brojke pokazuju nepun jedan procenat zaražene dece. Broj obolelih je do sada 5.000, a među nastavnim kadrom procenat zaraženih je 1,2 ili 1,3 odsto. Nemamo bojazan da takvo stanje može da ugrozi zdravlje nacije“, rekao je Ružić, ali i podsetio da je troje tinejdžera preminulo od koronavirusa.

„To je alarm koji treba da ukaže na potrebu da dođemo do svesti o individualnoj odgovornosti i solidarnosti prema drugima, da se što više građana vakciniše i da dođemo na ‘zelenu granu'“, ocenio je Ružić.

Dodao je da je 51,1 odsto nastavnog kadra vakcinisano, a da na fakultetima ima 62 odsto vakcinisanih.

„Problem je sa našim mentalitetom. Imamo antivaksersku agresiju, a mediji nose deo odgovornosti jer daju prostor takvim idejama“, smatra Ružić.

Najavio je da će se početi sa edukacijom nastavnika, roditelja i dece u vezi sa epidemijom koronavirusa i procesom vakcinacije.

„Mi smo za kombinaciju edukacije, prevencije, poštovanja mera i vakcinacije“, rekao je Ružić.

 

Ništa nek mi ga ne produžava ako će se posle ići i subotama :dry:

Ne reče koji to mediji daju prostor antivakserskim idejama.

  • +1 1
Link to comment

ali, ali. ti imash raspust 3 meseca, radno vreme 4 sata, pripreme ne pishesh nove nikad, nego koristish proshlogodishnje (!), poso otaljavash ko da su deca krompiri! :hihi:

izeshcete vi shto se ne jede i radnim danom i subotom, i mi s vama :cry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
  • Haha 3
  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...