Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Mene sve to s odlučujućih pozicija ja sam šokiran, ja sam iznenađen, voleli bismo ali, nadamo se... Sve me to užasno nervira jer stavlja odgovornost na slušaoca to iživljavanje emocija. Nisi ti plaćen za to, plaćen si da kažeš šta preporučuješ, ako i ne smeš da se povučeš u suprotnom ili ne znam šta. Inače bih im i oprostio, ali furanje populingvistike me izluđuje i ne mogu. Koliko je moguće da tabloidi (uključujući Novu i N1) tako prenose bolje formulisane izjave?

Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

i konachno shta su rekli o shkoli, propustih, ako su? :unsure:

sve najlepshe?
 

 

Zaboravio je da kaze nesto o tome :dry:

 

Bice preko vikenda neki sastanak, mozda

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

i konachno shta su rekli o shkoli, propustih, ako su? :unsure:

sve najlepshe?

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

rekoše sve po starom

Kaže ministar stanj eje loše, ali nema veze, idemo dalje istim svetozarem vukmanovićem, pa ko pretekne

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

Mene sve to s odlučujućih pozicija ja sam šokiran, ja sam iznenađen, voleli bismo ali, nadamo se... Sve me to užasno nervira jer stavlja odgovornost na slušaoca to iživljavanje emocija. Nisi ti plaćen za to, plaćen si da kažeš šta preporučuješ, ako i ne smeš da se povučeš u suprotnom ili ne znam šta. Inače bih im i oprostio, ali furanje populingvistike me izluđuje i ne mogu. Koliko je moguće da tabloidi (uključujući Novu i N1) tako prenose bolje formulisane izjave?

To se radi stalno, da preuzimamo odgovornost. I odgovorni ljudi to i rade, umorna sam od toga. 

Odgovorni roditelji cimaju svoju decu na preglede i testiranja u ovim nehumanim uslovima, neodgovorne bas briga, vracaju se kad hoce. Tako i za sve ostalo 

  • +1 4
Link to comment

Moram da vam ispricam sta mi se desilo veceras posle casova. Zavrsava se poslednji cas, ja se pakujem, dolazi tetkica da mi kaze kako me ceka neki roditelj. Nista, dolazim do ulaznih vrata i tamo me cekaju dete i otac, meni odmah prolazi kroz glavu kako mi je dete pricalo da tata ne veruje u koronu. Unutar skole smo. Prilazim, javljam se on masku nosi na bradi. Ja kazem stavite masku, on kaze pa stavio sam. Meni puls mislim da je bio 180 u tom trenutku. Pokazem rukom da podigne preko nosa, on podigne do nosa uz prevrtanje ocima. Dete nosi masku kako treba. I pricamo mi tako, i samo u jednom trenutku on grli dete i otpozadi mu spusta masku ispod nosa i nastavlja pricu... e svaka ti cast majmune jedan, al si me zajebo

  • +1 1
  • Tužno 3
Link to comment
15 hours ago, de Sisti said:

Moram da vam ispricam sta mi se desilo veceras posle casova. Zavrsava se poslednji cas, ja se pakujem, dolazi tetkica da mi kaze kako me ceka neki roditelj. Nista, dolazim do ulaznih vrata i tamo me cekaju dete i otac, meni odmah prolazi kroz glavu kako mi je dete pricalo da tata ne veruje u koronu. Unutar skole smo. Prilazim, javljam se on masku nosi na bradi. Ja kazem stavite masku, on kaze pa stavio sam. Meni puls mislim da je bio 180 u tom trenutku. Pokazem rukom da podigne preko nosa, on podigne do nosa uz prevrtanje ocima. Dete nosi masku kako treba. I pricamo mi tako, i samo u jednom trenutku on grli dete i otpozadi mu spusta masku ispod nosa i nastavlja pricu... e svaka ti cast majmune jedan, al si me zajebo

Budala, nemoj da se nerviraš. Preživećemo i ovo.

 

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Sandradjer said:

Skole i dalje uzivo? Nisam shvatila da li se ceka jos neka odluka?

Prema odluci Ministarstva i dalje uživo, ništa drugo nismo dobili.

Jesi se ti testirala? Kako si sad?

 

https://rtv.rs/sr_ci/mladi/obrazovanje/tiodorovic-svi-iz-medicinskog-dela-kriznog-staba-su-bili-za-to-da-se-predje-na-onlajn-nastavu_1282581.html

Quote
БЕОГРАД -

Епидемиолог и члан Кризног штаба Бранислав Тиодоровић изјавио је данас да је број оболелих ђака у школама широм Србије можда чак и двоструко већи него што је пријављен.

"Сви из медицинског дела Штаба подржали су колеге педијатре да се уведе барем десетодневни онлајн систем. Скрећемо пажњу да подаци којима располажемо нису добри. На терену је другачија ситуација, јер се не тестирају сва деца. Не пријављује се све како је било, односно, у односу на пријављен број случајева код деце, може бити да их има чак и дупло више", рекао је Тиодоровић за телевизију Прва, коментаришући одлуку да се од понедељка не пређе на онлајн наставу у школама.

Он је додао да деца долазе болесна у школу.

"Наставници пријављују да деца долазе са сумњом на симптоме ковида, али да их родитељи шаљу у школу јер немају други начин да то реше. Тиме се доводе у опасност сви, и та деца и остали ђаци", додао је Тиодоровић.

Епидемиолог је подсетио и да ће у средњим школама на територији Београда, Врњачке Бање, Ниша и Шапца од понедељка, 25. октобра, примењивати модел комбиноване наставе, према објави Министарства просвете.

 

Mama od koleginice je u bolnici, na kiseoniku više od dve nedelje, nije dobro. Mama živi sa sinom i njegovom porodicom, pa su klinci, blizanci, doneli virus iz škole i preneli na mlađeg brata (2 godine) koji je bio hospitalizovan, u kritičnom stanju neko vreme, ali to se dobro završilo, a baba se još bori. Na svu tu priču joj jedan kolega kaže da virus ne postoji :isuse:

Edited by Lena
  • Tužno 2
Link to comment
44 minutes ago, Sandradjer said:

Skole i dalje uzivo? Nisam shvatila da li se ceka jos neka odluka?

 

posle dvonedeljne izolacije skola moze biti samo offline, tamo uvek ima nekog

izaslo sad na ministarstvu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...