Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

35 minutes ago, Sludge Factory said:

Uh, meni je to sa maskom bas slab momenat. Mnogo se preteruje sa tom pricom o nemogucnosti sporazumevanja i razumevanja pod maskama. Vise to osecam kao izgovor da se maske ne nose nego kao stvarni problem. Plus mislim da ljudi, ako zaista maske dozivljavaju kao toliki problem, to pre svega sami sebi psihicki nabiju nego sto je to zaista tolika prepreka.

 

Trebalo bi vise isticati pravi problem, sto Dejan Ilic radi inace, a to je da je nase drustvo, umesto odluke da je prioritet da deca idu u skole i studenti na fakultete (sto je bezbednije moguce, dakle uz stalna testiranja, pracenje kontakata i nosenje maski), donelo odluku da su vaznije svadbe, utakmice, kafici i drugi masovni skupovi (pa jos sve to bez postovanja bilo kakvih mera). UZ naravno nikakvu vakcinaciju.

 

Inace, ok emisija. 

Super je emisija sa D.Ilićem solo kod Galeba.

  • +1 3
Link to comment

Ovaj haos se nastavlja sa skoloma. Mi nastavnici nemamo nikakvu pomoc ili podrsku. Ponavljam casove, ucenici se tesko snalaze. Ne znam kako ih oceniti a da se ipak odrze neka pravila i kriterijum kakav takav. 

Npr. ucenik isao u skolu prvih desetak dana, onda celo odeljenje bilo onlajn dve nedelje, onda se vratili po grupama, onda se razboleo ili bio u izolaciji dve nedelje i danas se takav vrati na nastavu. Sta nastavnik da ocekuje i koliko razumevanja da ima? Niko nam ne pomaze. Plan i program se mora ispuniti i broj pismenih provera. Ma sve po zakonu 

  • +1 1
  • Tužno 2
Link to comment
Quote

„Upravo se radi procena, tu odluku će najverovatnije već sutra doneti tim za implementaciju, u kome sede predstavnici Ministarstva prosvete i Instituta Batut. Kako sada stvari stoje, verovatno ćemo kompletno preći na onlajn. Tim će na osnovu direktnih podataka sa terena, iz škola, doneti predlog mera“, rekao je Tiodorović.

Epidemiolog Branimir Tiodorović kaže da se nada da će se prelazak na onlajn nastavu dogoditi već u ponedeljak 25. oktobra.

 

Link to comment

Iskreno, kasno su se setili. 

Kod mog sestrića, osmi razred, u ponedeljak nije došlo 9. Ja pitala jel prelaze na on line nastavu, sestra kaže jok, samo 2 je testirano kao pozitivni, ostali nisu, kriju se , kao curi im nos i sl. HAOS.

Edited by Arkadija
  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Arkadija said:

Sad će da nam Ružić objasni kako je sve bajno i da doktori po običaju preteruju.

 

Pa to... i da semafor još nije upalio crveno... 

Link to comment

kod nas u skoli u odeljenjima odsutno po jedno, dvoje... pune ucionice. u drugim srednjim malo gore, ali ne strasno. u osnovnim vec losija situacija. 

ovde je bilo najgore polovinom septembra - izgleda da smo bili usli u delta talas bar nekoliko nedelja ispred ostatka srbije.

 

Link to comment
2 hours ago, renne said:

Tiosav kaže da je đavo odneo šalu i da je situacija katastrofalna i da se ide na online

Meni je preneti intervju sa njim zvucao kao da je to resena stvar. Videcemo 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...