Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

On 12.5.2020. at 17:31, renne said:

Kaže kvarcovani biće škole za pojedine
Sa starije od četvrtog razreda pa na dalje

 

znaci provukao sam se na svim nivoima, pokusacu da prolongiram online skolu dublje u leto, kontinuitet

semesttri ce biti cirkus, sve pravdamo, sta sad daj da se zdravstveno izvucemo, sto jesjes

bice osveta, hladna, na jesen

Link to comment

Ja dala dete u vrtić. Time of his life! U celoj zgradi ih je desetoro, plafon dvanaest. Napravili su dve grupe- stariju (5-6) i mlađu (3-4), a vaspitačice su sve tu i trude se oko njih ko da je sve normalno, samo što ispadne da svako dete ima svoju ličnu negovateljicu. Danas ih je u njegovoj grupi bilo petoro.

Vode ih napolje više nego pre (pre je svaka grupa imala svoj 45min. termin). Peru im ruke na pola sata. Nude im igračke koje nisu pre.

 

Dete procvetalo! Mesec i po gledao nas dvoje, dosadili smo mu mi i sve igračke i knjige i zidovi, ma koliko se trudili, realno nije više mogao da nas gleda :).. Sad cvrkuće samo. 

Link to comment

moje dete krecu u skolu tek od 15 juna. takvo pravilo za razrede 7 - 10 u nemackoj. pitam je juce da li joj je super homeschooling. a ona ce "pa i nije. nedostaju mi drugari i skola" :sad:

bice tri meseca i vise kako ne ide u skolu. nadje ona sebi zabavu. prave skype konferencije, vide se na sladoledu ali nije to to. 

Link to comment
Ja dala dete u vrtić. Time of his life! U celoj zgradi ih je desetoro, plafon dvanaest. Napravili su dve grupe- stariju (5-6) i mlađu (3-4), a vaspitačice su sve tu i trude se oko njih ko da je sve normalno, samo što ispadne da svako dete ima svoju ličnu negovateljicu. Danas ih je u njegovoj grupi bilo petoro.
Vode ih napolje više nego pre (pre je svaka grupa imala svoj 45min. termin). Peru im ruke na pola sata. Nude im igračke koje nisu pre.
 
Dete procvetalo! Mesec i po gledao nas dvoje, dosadili smo mu mi i sve igračke i knjige i zidovi, ma koliko se trudili, realno nije više mogao da nas gleda [emoji4].. Sad cvrkuće samo. 
Mogu da zamislim
Tj. samo i mogu da zamišljam [emoji19]

Ja imam neku rodbinu koja dete ni u normalnim uslovima nije slalo u vrtić (a imali su mesto) nego samo onaj jedan dan da ih ne ispišu.
Nego ga divertovali na *babadede*...
Rekli mi njihovi roditelji da se dete ozari svaki taj jedan put kad je išao u vrtić, al ne moš dokazati.

Jbga ja se disciplinovao da im ne zvocam kad se vidimo, nije na meni, al mi nekako žao...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

moram da uradim neki kontrolni, nigde nikoga, dosao mejl s rokom

pisacu sporo i tiho, obnovljivi izvori energije eh, dva klika

nesto je bilo laganica u zadnje vreme, samo slusanje i vezba ko hoce i je nateran, evo sad zatezu

jos slikam upload sluzbenim neke slike i pokvarim usb sto posle punim mobilni, niko nece znati zamene ni dobro ni lose

ako radi majnkraft

Link to comment
  • 2 months later...
5 minutes ago, renne said:

Kaže kvarcovani dve nedelje u školi, dve nedelje kod kuće, pa tako redom, dok ne pocrkamo

 

Po pola razreda, pa na smenu? Ili svi?

Edited by Tihajeza
Link to comment
  • 2 weeks later...

malo oko skole: kon kaze da nece biti potrebne maske u ucionici, samo kad se izlazi napolje :D

kao sto rekoh vec, bice preporuka... fokus grupa jaca od korone, kaze stara srpska poslovica.

 

https://zelenaucionica.com/kon-postoji-predlog-da-se-nastava-u-skolama-organizuje-sa-casovima-od-po-30-do-35-minuta/?fbclid=IwAR2hZGSzUYgWUUkS2IYOnca327EWGYWh1wfdjIp-zFziixjLZFa3rhz-HW8

Edited by Aleksija
Link to comment
2 hours ago, Aleksija said:

malo oko skole: kon kaze da nece biti potrebne maske u ucionici, samo kad se izlazi napolje :D

kao sto rekoh vec, bice preporuka... fokus grupa jaca od korone, kaze stara srpska poslovica.

 

https://zelenaucionica.com/kon-postoji-predlog-da-se-nastava-u-skolama-organizuje-sa-casovima-od-po-30-do-35-minuta/?fbclid=IwAR2hZGSzUYgWUUkS2IYOnca327EWGYWh1wfdjIp-zFziixjLZFa3rhz-HW8

A Šarčević samo što je izjavio da će maske biti obavezne, a deca koja ih ne nose suspendovana :happy:

Predlog koji su dali je u praksi neostvariv, bar u velikim školama. Kod nas se već ide u dve smene, a u nekim odeljenjima ima po 29 učenika, što znači da bi se moralo ići u četiri smene i da bi nastava u školi trajala po čitav dan. Ako uz to ide i onlajn nastava, onda bi nastavnici trebalo da rade valjda i danju i noću. Pritom ima kolega koji rade u više škola, a svaka škola bira svoj model rada, nema šanse ni raspored časova da se napravi...

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Školska godina i obrazovanje pod koronom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...