Jump to content
IGNORED

LIVE LP/CD ... Živi albumi koje volite


Indy

Recommended Posts

3 hours ago, Minimoog said:

Izvinjavam se ako sam pogrešio, ako znaš kako se zove album i kad je izdat bio bih zahvalan. 

Odred na discogs, ukucaš ime izvodjača 

Link to comment
 
Metallica_-_S&M_cover.jpg
 
Izgleda da će uskoro i Vol. 2.
Krajem avgusta.

Prošle godine je emitovan u bioskopima širom sveta istog dana, išao sam na to. Falile su mi neke pesme, pre svega Bleeding Me, ali je svakako i ovaj fenomenalan.
Link to comment

Neće moći bez Van Morrisona!

 

Paralelno sam slušao A Night in San Francisco i gledao (VHS) Live At The Grand Opera House Belfast Oko 2 milona puta svaki. Droga. Može i It's Too Late To Stop Now

Nemam nijedan živi album VM kod kuće i moraću to da ispravim.

 

 

Zato, za smiraj dana i za noćne sate imam Gram Parsons & The Fallen Angels Live 1973 i TWZ Live At The Old Quarter, Houston, Texas

 

Kada se uželim čiste rnr frenetičnosti zavrtim The Cramps - Smell of Female

 

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Ras said:

Neće moći bez Van Morrisona!

 

Paralelno sam slušao A Night in San Francisco i gledao (VHS) Live At The Grand Opera House Belfast Oko 2 milona puta svaki. Droga. Može i It's Too Late To Stop Now

Nemam nijedan živi album VM kod kuće i moraću to da ispravim.

 

 

Zato, za smiraj dana i za noćne sate imam Gram Parsons & The Fallen Angels Live 1973 i TWZ Live At The Old Quarter, Houston, Texas

 

Kada se uželim čiste rnr frenetičnosti zavrtim The Cramps - Smell of Female

 

 

Van Morrison ima sjajan zivi album iz 70ih, 'Too late to stop now'. Mozda jedan od najboljih live albuma svih vremena.

 

Kada je amerikana u pitanju, jedan od mojih omiljenih live albuma je Silverado '75 Gene Clarka. Ne toliko zbog kvaliteta svirke koliko zbog onoga što taj album predstavlja: Godinu dana pre toga Clark je snimio jedan od najvećih albuma r' n'r-la, kultno remek delo pod nazivom 'No other'. U produkcijskom smislu u 'No other' su uloženi silni novci. To je bio jedan od najskupljih albuma do tada snimljenih: najbolji muzičari, studio, producenti... Ali kada ga je David Geffen na kraju preslusao nije mu se dopao, umesto pop ploče tipa Byrds, dobio je mračan i introspektivan roots album koji će decenijama kasnije dati blueprint za ono što zovemo amerikana.  Čitave generacije muzičara ga danas citiraju kao uzor od Lucinde Williams do Drive by truckers. 

 

Geffen je zakopao ovaj album. Jedva da je objavljen, bez ikakve promocije, kritika ga nije razumela, publika još manje. Clark se zapravo posle toga nikad nije oporavio. Nijedna izdavačka kuća nije htela da ga pomirise. 

 

I tu dolazimo do Silverado '75. Samo godinu dana kasnije Clark svira po rupama da preživi. Prate ga samo kontrabas i gitara. Jedne večeri je u Denveru delio nastup sa Tom Waitsom. Prvi deo nastupa je bio Clarkov, i srećom, srećom lokalna radio stanica je odlučila da ga snimi za kasnije emitovanje. Izdat je 30 godina kasnije.

  • +1 1
Link to comment

Jedan od najgorih live albuma svih vremena je Live at Chelmsford Prison - Sex Pistols iz 1976.

 

Sad, koncerti Pistolsa nisu mala stvar, naročito '76, ali ovo je užas legendarnih proporcija. 

 

Prvo, neki biser je došao na ideju da ih odvede da sviraju u zatvor, po uzoru na Cashove albume verovatno. Ovde je u pitanju originalna postava koja je tipično davala dobre svirke, ali Pistolsi nisu Cash ili BB King, pa su se zatvorenici našli zatečeni gledajući grupu prilično čudnih izvođača, najblaže rečeno. Reakcija je bila prilično mlaka ako je uopšte i bilo. 

 

Drugo, producent je usrao što se usrati može pa se tako bas uopšte ne čuje a Roten jedva nešto malo. 

 

Onda je taj isti producent došao na ideju da u postprodukciji 'popravi' stvari tako što je u pauzama između pesama dodao zvuke nasilja i pobesnele publike. A to je samo pocetak: onda je našao nekakvog neuverljivog dublera Džoni Rotena koji navodno provocira publiku u pauzama između pesama, tipa 'Svi ste glupi što ste uhvaćeni, više sreće sledeći put..' 

 

Vrhunac je da je onda nasnimio tog istog dublera da peva preko glasa Džoni Rotena, pošto je glas na originalu slabo snimljen. Bukvalno, neka loša imitacija peva preko Rotena! 

 

I to i takvo čudo je izdato kao Live Sex Pistolsa. 

Edited by Minimoog
Link to comment
1 hour ago, Minimoog said:

A dva najveća? -

The Quintet 'Jazz at Massey Hall' i Dukeov  'Live at Newport'? 

Lični ukus - ne vrtim ih toliko često kao ove druge albume, od Gilespi/Parker albuma pre slušam njujorški Taun Hol koncert iz Juna 1945., a od tih "All stars" tipa pre Gilespijev "And the Giants of Jazz" sa Monkom iz Londona. Takođe, draži mi je Gilespijev Njuport od Elingtonovog Njuporta, od Elingtonovih koncertnih albuma jako volim ona dva sa Elom Ficdžerald pa valjda nemam apetita za ostale ...

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Share & Enjoy

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...