Jump to content
IGNORED

Korona i buđenje introvertnog potencijala u nama?


Duhovnost, ljubav i med

Recommended Posts

Just now, ordi said:

ja ne bih uzela forum kao merilo uopšte, već stvarno okruženje. zašto ne forum? uz poštovanje onima koji to nisu, većina je skrivena iza svojih tastatura i može da se pretvori u šta hoće, po potrebi. na forumu postoji taj sindrom čopora, izražen je među muškim forumašima, gde se odabere žrtva, neistomišljenik, i onda nasrnu na plen ko besni kučići. nije dobar pokazatelj forum nikako. 

u stvarnom żivotu sam okružena baš različitim ljudima, što među sobom, što u odnosu na mene. trenutno mi najviše prija društvo starije ženske osobe iz komšiluka iako se po mnogim stavovima razlikujemo odavde do beskraja. 

Okej.

Slažemo se u mnogo čemu.

Samo nisi imala sreće sa introvertnima, daj im još neku šansu.

Link to comment
7 hours ago, ordi said:

gde tačno nastaje razlika između introvertnog i asocijalnog?

 

Skoro sam pricala sa muzem sta znaci to da je neko asocijalan. U nekoj grupi me je lik prilicno izvredjao (gadnim recima i opisima, "uzmi tu stvar i nabij u svoju prljavu rupu" je bio finale) prakticno iz cista mira, i dve ili tri osobe su ga nazvale asocijalnim zbog njegovog teksta. Meni ta rec ne bi pala na pamet uopste, ali muz rece da upravo to pase tom coveku.

 

//sorry na blagom skretanju sa teme

Link to comment
7 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Skoro sam pricala sa muzem sta znaci to da je neko asocijalan. U nekoj grupi me je lik prilicno izvredjao (gadnim recima i opisima, "uzmi tu stvar i nabij u svoju prljavu rupu" je bio finale) prakticno iz cista mira, i dve ili tri osobe su ga nazvale asocijalnim zbog njegovog teksta. Meni ta rec ne bi pala na pamet uopste, ali muz rece da upravo to pase tom coveku.

 

//sorry na blagom skretanju sa teme

Ja imam čitave kolekcije :)takvih atakovanja na društvenim grupama, sa krajnje nejasnim motivima, a posle kad osmotrim ko atakuje - uglavnom neka jadna, nervozna čičišta i još nervoznije bakute, žao ti i da lh tužiš kad im vidiš fizionomije. Mislim da to nije asocijalnost, nego jedina socijalnost za koju znaju, tj. dobar deo populacije nažalost ne ume drugačije da se izrazi osim kroz konflikt.

Link to comment

... Ali bilo kako bilo, konfliktnost ljudi, asocijalnost ljudi, nemaju baš puno veze sa podelom introvertno-ekstrovertno. Oba psihološka tipa mogu biti vaspitani, socijalizovani i nekonfliktni. Introvert nije asocijalan, samo se drugačije socijalizuje, npr. Tesla, bio je društven na svoj način.

Link to comment
39 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Skoro sam pricala sa muzem sta znaci to da je neko asocijalan. U nekoj grupi me je lik prilicno izvredjao (gadnim recima i opisima, "uzmi tu stvar i nabij u svoju prljavu rupu" je bio finale) prakticno iz cista mira, i dve ili tri osobe su ga nazvale asocijalnim zbog njegovog teksta. Meni ta rec ne bi pala na pamet uopste, ali muz rece da upravo to pase tom coveku.

 

//sorry na blagom skretanju sa teme

to bi pre bilo antisocijalno nego asocijalno. 

  • +1 4
Link to comment
12 minutes ago, Joe D said:

to bi pre bilo antisocijalno nego asocijalno. 

Mreže imaju posebna merila oko toga. Ja sam nekada pokušavao da objasnim ljudima da sve može da se kaže "pitomije", sa manje srdzbe, mržnje i negativne energije, ali ogroman broj ljudi uživa u konfliktima na mrežama. To im je duševna hrana. Srećom jednak broj lajkova dobijaju i entuzijastični ljudi bez trunke negativne energije. Nadam se da će mreže u budućnosti prevagnuti na tu stranu.

Link to comment

citat:

 

„Introvertnost – zajedno sa svojim rođakama osećajnošću, ozbiljnošću i stidljivošću – danas je osobina nižeg reda, negde između razočaranja i patologije. Introvertni ljudi koji žive u svetu ekstrovertnog ideala slični su ženama u muškom svetu, potcenjeni zbog osobine koja je suština njihovog bića.

 

Ekstrovertnost je izuzetno dopadljiva karakterna crta, ali mi smo je pretvorili u ugnjetački standard za koji većina nas smatra da mu se mora prilagoditi. Ekstrovertni ideal je predstavljen u mnogim studijama, iako ta istraživanja nikad nisu kategorisana pod istim imenom. Pričljive osobe su, recimo, ocenjene kao pametnije, boljeg izgleda, zanimljivije i poželjnije kao prijatelj. Brzina govora važna je isto kao i količina: oni koji brzo pričaju čine nam se sposobniji i dopadljiviji su nam od ljudi koji sporo pričaju. Ista dinamika važi za grupe za koje istraživanja pokazuju da se elokventni smatraju pametnijim od povučenih osoba – iako nema nikakve veze između dara za ćaskanje i dobrih ideja."

 

Link to comment
On 20.7.2020. at 21:38, Duhovnost, ljubav i med said:

Dejvid Linč je predlagao meditaciju (na onlajn gostovanju u Beogradu) kao način kako savladati buku, bes, mržnju u sebi, i uopšte u ljudskoj civilizaciji. Vidimo i da istočnjaci, Kinezi i drugi, ovu kriznu situaciju, savladavaju bez tolikih unutrašnjih potresa, moguće zato jer imaju balansiranju ekstrovertnu i introvertnu komponentu u svojoj civilizaciji, dok smo mi Balkanci pretežno ekstrovertna kultura.

Istočnjaci lakše savladavaju koronu zato što imaju veće poštovanje za druge od egoističnih zapadnjaka (tj. onih zapadnjaka kojima je sebičnost uzdignuta na nivo vrline). Srbi su taj element poštovanja drugoga na kolektivnom nivou izgubili negde krajem osamdesetih (posebno negde marta '89) i do sada se i dalje traže.

 

On 23.7.2020. at 22:38, radisa said:

Za ovo drugo, imaš razne mogućnosti, a jbg, malo je zajebano programirati u klonji ili špajizu, na primer... Nije nemoguće, ali nije ni lako...

Nije, za dobro programiranje ti treba samo mirna glava i koncentracija. U suprotnom možeš da provedeš i 80 sati nedeljno uz najbrže prste na svetu, jebi ga, ne ide.

 

SaE

Link to comment
On 23.7.2020. at 14:50, Duhovnost, ljubav i med said:

Um-drum stvara nebrojeno bespotrebnih konflikata među ljudima. 

Ja sam tim um-drum.

I ne bih rekla da to stvara konflikte, naprotiv, meni se čini da to raščišćava put i predupređuje nesporazume.

Link to comment
13 minutes ago, dùda said:

Ja sam tim um-drum.

I ne bih rekla da to stvara konflikte, naprotiv, meni se čini da to raščišćava put i predupređuje nesporazume.

Meni to nekako surovo prema ljudima. :(

Jer, možda nismo uopšte u pravu.

Ja sam 100 puta imao nepravedno stvoreno mišljenje o nekim ljudima. A često sam imao i pogrešne svetonazore (nekad zbog bogate mašte, nekad zbog pogrešnih procena) koje sam menjao. Nekada mi se menjaju stavovi iz meseca u mesec. Zato um-drum nije dobro. Mora balansiranje između onoga što mislimo i kažemo, jer reći je lako...

Link to comment
1 hour ago, Gojko & Stojko said:

Istočnjaci lakše savladavaju koronu zato što imaju veće poštovanje za druge od egoističnih zapadnjaka (tj. onih zapadnjaka kojima je sebičnost uzdignuta na nivo vrline). 

Da, ja im se divim kako uspevaju da harmoničnost odnosa uvek stave na prvo mesto. Mislim da bi se zapadni introvert lako povezao sa tim sistemom vrednosti. Tj. kada bi Zapad probudio svoj introvertni ideal možda bismo postali povezaniji sa Kinezima, na duhovnom planu.  (povezivanje nam i onako ne gine, zbog ekonomije, pola nas kucka ovo sa kineskog telefona)

Link to comment
5 minutes ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Da, ja im se divim kako uspevaju da harmoničnost odnosa uvek stave na prvo mesto. Mislim da bi se zapadni introvert lako povezao sa tim sistemom vrednosti. Tj. kada bi Zapad probudio svoj introvertni ideal možda bismo postali povezaniji sa Kinezima, na duhovnom planu.  (povezivanje nam i onako ne gine, zbog ekonomije, pola nas kucka ovo sa kineskog telefona)

 

Sve isto i u Starom Egiptu. Čitava priča oko inicijacija se svodila na harmonizaciju leve i desne hemisfere mozga koja se postizala buđenjem Kundalini energije i aktivacijom epifize koja se simbolično predstavlja trećim okom...

 

Q8etbIU.jpg

Link to comment
3 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Meni to nekako surovo prema ljudima. :(

Jer, možda nismo uopšte u pravu.

Ja sam 100 puta imao nepravedno stvoreno mišljenje o nekim ljudima. A često sam imao i pogrešne svetonazore (nekad zbog bogate mašte, nekad zbog pogrešnih procena) koje sam menjao. Nekada mi se menjaju stavovi iz meseca u mesec. Zato um-drum nije dobro. Mora balansiranje između onoga što mislimo i kažemo, jer reći je lako...

nisam sklona da ljudima iznosim neko svoje mišljenje o njima, nisam na to mislila

nego, jasno iznosim svoje stavove, i tu se ne libim, uvek govorim ono što mislim, naravno ne ako je to nešto što bi npr konkretnog čoveka sa kojim razgovaram moglo da povredi

Link to comment
1 hour ago, dùda said:

nisam sklona da ljudima iznosim neko svoje mišljenje o njima, nisam na to mislila

nego, jasno iznosim svoje stavove, i tu se ne libim, uvek govorim ono što mislim, naravno ne ako je to nešto što bi npr konkretnog čoveka sa kojim razgovaram moglo da povredi

Okej, ali kad pogledam moj stav iz 2016. , iz 2017., 2018., 2019., 2020, to je 5 različitih stavova, samog bi sebe naljutio kada bih se vratio samo 1 godinu unazad sa stavom. :) I ja sam vrlo jasan i borben kada izađem sa stavom da je vakcinacija unapredila čovečanstvo, da je maska neophodna, da konspirolozi treba sad da umuknu... Ali ono u čemu se trudim da budem Kinez-diplomata :) , je ispoljavanje stava o društvenim "nemerljivim" pitanjima, neki put poželim da kažem da je kapitalizam dobar za siromašne zemlje, a onda pomislim, a otkud ja to znam, jesam li baš siguran u to, šta ako neko strahovito pati u tom kapitalizmu... itd.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...