Jump to content
IGNORED

Korona i buđenje introvertnog potencijala u nama?


Duhovnost, ljubav i med

Recommended Posts

očekivo sam da manijak predloži lift :happy:

 

nego nešto se mislim da je u 2.5 sa 5 ljudi teže programirat nego sam se dirat,  ne znam nisam siguran, možda mogu programeri da ptvrde

 

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
očekivo sam da manijak predloži lift :happy:
 
nego nešto se mislim da je u 2.5 sa 5 ljudi teže programirat nego sam se dirat,  ne znam nisam siguran, možda mogu programeri da ptvrde
 
 
 
 
[emoji38]ol:

sent from bubamoto

Link to comment
19 hours ago, ordi said:

loše iskustvo, dovode me do ludila i ne mogu da ostvarim bliskost sa njima. 

Možda to isto tako izgleda iz njihovog ugla (u stvari, nije "možda", tako izgleda :) ) ali za razliku od tebe, koja nisi prinuđena da "samuješ", introvert je često prinuđen da 8 sati dnevno radi u firmi sa "otvorenim" kancelarijama (pre epidemije) bez mogućnosti da se skloni i niko ga ne pita da li mu to prija, jer tako je uređen svet. Što se tiče lične bliskosti, ona se valjda bazira na prihvatanju drugoga - takvog kakav je. Zatvoreni i maštoviti ljudi ispoljavaju bliskost na posebne načine, možda samo to nisi prepoznala.

 

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, francuski sobar said:

očekivo sam da manijak predloži lift :happy:

 

nego nešto se mislim da je u 2.5 sa 5 ljudi teže programirat nego sam se dirat,  ne znam nisam siguran, možda mogu programeri da ptvrde

 

 

 

 

Jeste

 

Za ovo drugo, imaš razne mogućnosti, a jbg, malo je zajebano programirati u klonji ili špajizu, na primer... Nije nemoguće, ali nije ni lako...

Link to comment
3 minutes ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Možda to isto tako izgleda iz njihovog ugla (u stvari, nije "možda", tako izgleda :) ) ali za razliku od tebe, koja nisi prinuđena da "samuješ", introvert je često prinuđen da 8 sati dnevno radi u firmi sa "otvorenim" kancelarijama (pre epidemije) bez mogućnosti da se skloni i niko ga ne pita da li mu to prija, jer tako je uređen svet. Što se tiče lične bliskosti, ona se valjda bazira na prihvatanju drugoga - takvog kakav je. Zatvoreni i maštoviti ljudi ispoljavaju bliskost na posebne načine, možda samo to nisi prepoznala.

 

 

ja ipak više volim da je na drumu ono što je na umu. mnogo sam, bre, matora da se igram prepoznavanja.

Link to comment
4 minutes ago, ordi said:

 

ja ipak više volim da je na drumu ono što je na umu. mnogo sam, bre, matora da se igram prepoznavanja.

Um-drum stvara nebrojeno bespotrebnih konflikata među ljudima. 

Link to comment
1 minute ago, ordi said:

gde tačno nastaje razlika između introvertnog i asocijalnog?

Asocijalno je zajedničko za obe grupe, kada ga ima, ne misliš valjda da su ekstrovertni lišeni tog ponašanja. Asocijacijalno je napisati da ti se s*** od introvertnih. 

Link to comment

moguće da sam naletala na asocijalne introverte jer je njima bilo čudno moje ponašanje, a ne obrnuto, barem u početku. posle vidim da mi se nešto iščuđavaju, a mislim se, em njutriš, em ja još treba da budem tolerantna, pali bre.

Link to comment
3 minutes ago, ordi said:

ali, ja sam sve sem asocijalna :lolol:

To svi kažu, ali moje forumsko iskustvo kaže da su ljudi socijalni u krugu od svojih 5 istomišljenika i drugara (mada ni to nije pravilo) a čim naiđu na nešto drugačije poglede, ispolje maksimalnu asocijalnost i nespremnost da prihvate drugačije ljudsko biće.

Link to comment

ja ne bih uzela forum kao merilo uopšte, već stvarno okruženje. zašto ne forum? uz poštovanje onima koji to nisu, većina je skrivena iza svojih tastatura i može da se pretvori u šta hoće, po potrebi. na forumu postoji taj sindrom čopora, izražen je među muškim forumašima, gde se odabere žrtva, neistomišljenik, i onda nasrnu na plen ko besni kučići. nije dobar pokazatelj forum nikako. 

u stvarnom żivotu sam okružena baš različitim ljudima, što među sobom, što u odnosu na mene. trenutno mi najviše prija društvo starije ženske osobe iz komšiluka iako se po mnogim stavovima razlikujemo odavde do beskraja. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...