Jump to content
cedo

Ćale, ovo je za tebe

Recommended Posts

Radoye
1 hour ago, chandra said:

Ne sporim da kapiraju, samo se pitam (pokusavam da razumem) zasto ne deluju. Za ovih osam godina bunt te omladine se uoblicio samo jednom i toc u tupavom igrokazu Belog. Prolazi im vreme u cekanju, a ocigledno je i njima jasno da od cekanja nema vajde.

OK a sta mogu da rade osim da ovako polome nesto, sta im je jos ostalo? Mi smo imali nadu da je dovoljno da smenimo diktatora i da ce sve krenuti na bolje, oni takvih iluzija zahvaljujuci nama vise nemaju. Jedina perspektiva im je odlazak napolje da peru dupe matorim nemcima ili (do pre ove pandemije) na neki kruzer. 90-tih privreda je bila devastirana sankcijama ali je nesto postojalo, nekakve fabrike u koje se islo i koje su nesto proizvodile, pa smo se nadali profunkcionisace to sve, vraticemo se na staro k;o nasi roditelji, pristojan posao i plata od koje mozes da se skucis, kupis kola, odes na more - u medjuvremenu kad su "nasi" uzjahali na vlast to je sve rasprodato za dime a dozen, bukvalno fizicki unisteno, poruseno, razvuceno, pa umesto toga ovi danasnji klinci imaju motanje kablova u pelenama i nemaju cemu boljem od toga da se nadaju pa sve da se 10 puta promeni vlast. Jednostavno u ovoj zemlji nade za njih vise nema, pa su zato i digli ruke od ideje da im angazovanost u politici moze bilo sta bitno promeniti u zivotu. Barem ovi koji imaju obraz da ne sendvicare za vlast.

• +1 3
  • Hvala 1

iDemo
4 hours ago, 1n54jd3r said:

Mozda preglupo pitanje no ipak na suludo hipotetickom nivou - da li bi ovi klinci rado kanalisali pomenuti bes i zudnju u akciji povratka Kosova kada bi ih neko poveo?

Protiv US Army stacionirane na Kosovu (i Metohiji)? 

A mozda su deca obaveshtenija nego prosecan gradjanin Srbije (i u majcici i u dijaspori)... 

čekmeže
6 hours ago, chandra said:

Pricali smo danas ovde o protestu 1996 i kordonu. Drugo vreme, druge okolnosti, ali mnogo puta na tom protestu su odlicno primenjene taktike nenasilnog otpora koje su na kraju dale rezultat. Samo sto je za to potrebna i kakva takva kolektivna svest i svakako organizacije koje u danasnjim demonstracijama nije bilo ni u tragovima.

Koji rezultat? Smenjen Čović?  Osvojena lokalna vlast? Pa to si već dobilo na izborima, to samo budali možeš da prodaš kao rezultat, nešto što si već ostvario pa se tri meseca boriš da ti to ne ukradu i kad  u tome uspeš ti si pobedio, a lopov ostao na slobodi. Jedini merilo uspešnostii svih demonstracija 90ih je obaranje komunističke vlasti u Srbiji i sa tog stanovišta demonstracije 96/7 su katastrofalan podbačaj, onolika energija uložena da bi se dobile mrvice na stolu.  Od tada jebe mi se za demonstracije. Šta je posle bilo - 99 i gubitak Kosova. Možda bi tako bilo i da nas je vodila Majka Tereza 99, ali to nikada nećemo znati, jer nam je trebalo 10 godina da uradimo ono što je normalan svet uradio 89.

Jedino što tebe žulja ovde je što ne postoji ekstremna levica spremna da se pošiba, na njihovo nasilje ne verujem da bi imao primedbe. A ako stvarno misliš da se nenasilnim metodama može promeniti vlast u nedemokratskoj državi, onda si u velikoj zabludi. 

• +1 3

Budja
1 minute ago, čekmeže said:

Koji rezultat? Smenjen Čović?  Osvojena lokalna vlast? Pa to si već dobilo na izborima, to samo budali možeš da prodaš kao rezultat, nešto što si već ostvario pa se tri meseca boriš da ti to ne ukradu i kad  u tome uspeš ti si pobedio, a lopov ostao na slobodi. Jedini merilo uspešnostii svih demonstracija 90ih je obaranje komunističke vlasti u Srbiji i sa tog stanovišta demonstracije 96/7 su katastrofalan podbačaj, onolika energija uložena da bi se dobile mrvice na stolu.  Od tada jebe mi se za demonstracije. Šta je posle bilo - 99 i gubitak Kosova. Možda bi tako bilo i da nas je vodila Majka Tereza 99, ali to nikada nećemo znati, jer nam je trebalo 10 godina da uradimo ono što je normalan svet uradio 89.

Jedino što tebe žulja ovde je što ne postoji ekstremna levica spremna da se pošiba, na njihovo nasilje ne verujem da bi imao primedbe. A ako stvarno misliš da se nenasilnim metodama može promeniti vlast u nedemokratskoj državi, onda si u velikoj zabludi. 

Jak post. Sipkaski™.

Key words: Komunisticki; jebe mi se za demonstracije; ekstremna levica

Jumanji
Posted (edited)

Jeeee ala pisete :ziga:

Citam razna svedocenja, ubili ih ko Nemce sinoc-nocas, biju ne pitaju, ali i ne biraju.

Edited by Jumanji

urkozamanje
5 hours ago, chandra said:

Pozdravio i tebe moj drugar iz detinjstva mobilisan nedelju dana nakon eksponiranja na st. protestu 1992. Umro je pre nedavno nakon 20 godina u kolicima.

Nista ajd, ne bih na ovo sad da se nastavljam nesto mnogo. Mozda samo ovo: mislis li da momak sa klipa od pre par strana, nakon sto je dobio ozbiljne batine, nakon sto je onako izlupan zavrsio u marici (ako je imao srece najzad i u nekoj bolnici) gde su mu uzeli sve podatke i uredno otvorili fajl, u startu verovatno i upisali neki napad na sluzbeno lice itd.. mislis li da se on nije eksponirao? 

Jumanji

Da je samo suzavac, mnogi tvrde da je nesto vise

kipo
Posted (edited)

Evo Ljiljana Smajlovic na rts, izmedju ostalog, pronalazi razloge da opravdava policijsko nasilje.

jos tvrdi da je ekstremna desnica organizator

Edited by kipo

TdEII
2 hours ago, Plajvi said:

Ono sto najvise ubija nadu i generise strah - cini nam se (daj boze da gresimo) da zapadu nismo bitni i da ovog puta niko nece intervenisati i da smo potpuno odbaceni i sami. A ako odemo na zapad, glancacemo cipele ili pustati ringispil doveka. Pick your poison. 

Evo, meni nije jasno zašto je bitno da je Srbija bitna Zapadu? Zašto prizivaš intervenciju sa strane? Da, sami smo, na sreću. Do nas je sad. Nije ovo ili-ili situacija koju se naslikao, da glancaš cipele ili tu ili tamo. Ljudi, bre, vi ste bitni, Možete. I morate. 

urkozamanje
6 hours ago, chandra said:

Nisam rekao da znam sta je put. Stavise, iskreno, nemam ni najmanju ideju i veoma se bojim da za moga zivota ovo zlo nece biti demontirano. Da, znam, zvuci defetisticki.

Ne znam o kakvim zurkama i performansima govoris. Ako se to odnosi na NDB, onda imas prilicno pogresnu predstavu o njihovom delovanju. Ali stvarno me smara da im budem "bot" - imas druze internet, eno fejsbuk stranice, eno sajta, pa se informisi ako te zanima.

S druge strane, ne znam ni koliko bi ovakvog nasilja bilo potrebno da se smeni vlast.

Ma znam ja sta oni rade, ne brini. Ako nista, citam ovaj forum. Verovao ili ne, oni su potencijalna opcija zato ih i kritikujem gde stignem (ovo cisto da izbegnemo dalje implikacije ja tupavi desnicar ti ndmbgd bot i slicno). 

Elem, kad vec moram da objasnjavam, zurke i performansi su karikirani opis svakog drugog prustupa koji iskljucuje sorku sa murijom. A ti ne govoris bez razloga da nemas ni najmanju ideju, kazes to jer jednostavno nemas. Nemas vise nijedan ljudski izbor. Jer ti ne ostavljaju nijedan drugi, ni On ni "ambasade". Osim da ga nateras da izvede konjicu na ulice Beograda. 

Krampa

Vučić je ultimativni mutant. Creature from black lagoon. Bije bolje nego Sloba, mutav ko Koštunica, prijeti jače nego Šešelj, sladji je od Borisa a voli ga istok i zapad kao Josipa. 

gospa buba
Ja radim s višim razredima u osnovnoj. Ne radim mnogo dugo, ali neki klinci kojima sam predavao su već punoletni a poznat sam kao nastavnik kome klinci prilično veruju i koji ih prilično poznaje (mada njih niko ne poznaje, ako nešto oćeš da razumeš moraju prvo da ti prevedu na jezik matorih). Ono što sam ja primetio o klincima, razlike u odnosu na našu generaciju: Svi treniraju od malena, ko ludi. Ovi iz moje škole stvarno nisu neke šibadžije ali su zato prepuni adrenalina, zilion puta su lomili ruke noge na treninzima skijanjima ili uveče kad krišom piče parkur po kraju. Sve u svemu, vrlo su namunjeni. I štreberi su utrenirani, svi su. Dva treninga dnevno je česta pojava kod osmaka. Uvek sam se pitao gde će sav taj adrenalin da završi.

Zatim, oni prate politiku od malih nogu i imaju gomilu informacija. Znaju afere, prate izbore otprilike od 6. razreda, nose majice Putin, a nose i Lenjin, sve je to njima crtani film a i nije. Inače imaju gomilu informacija, kratkih tabloidnih. Sve što šokira i zanima čoveka u pubertetu: dal je nekog tukla policija, ko je skinuo gaće na bini, čudne stvari koje su ljudi širom sveta napravili, moda... Sve što se deli Instagramom, ukratko. Deli se brzo i oni se organizuju kao munja, niko ne može da ih prati. Ako vidiš da se 'deca' ponašaju malo čudno u bilo kom smislu, to uglavnom znači da se na vršnjačkom nivou upravo desilo nešto i neko je okačio na insta. Onda preko tog istog insta kreće komunikacija šta treba činiti. Usled toga su u stanju da slažu kao jedan njih 30. To im je superpower u odnosu na nas.

Razmišljaju internacionalno, putovali su ili se prosto osećaju kao deo sveta. Mislim da je gomila njihovih desnih stavova specifična po tome: Što sam ja drugačiji od onog tamo, što će mojoj zemlji da uzmu deo teritorije kad drugima neće? Aha, Vučić... Plus naravno drugi obrazovni sistem, RTS (dokumentarci o Kosovu, Košarama... ja sam debil ja ne bih ni znao šta su Košare da mi klinci nisu pričali pa sam posle čitao da bih mogao s njima da pričam). 

Dodajte na to da kad je njima potreban neko stariji, odrasle uglavnom mrzi da se toliko cimaju i uče taj jezik i lakše im je da se čude i zgražavaju. Jer zaista jeste komplikovano ući u komunikaciju, što ne znači da nije bilo neophodno. Sve ovo je neko moje viđenje, a kažem da ovi iz mog kraja nisu neke šibadžije niti ih je život u proseku mnogo ekonomski ranio, mogu da zamislim kako je tamo gde jeste a mogu da zamislim i kako je mojima kad pomisle da će ih raniti. Mnogo drugačije generacije rastu.

brate hvala za ovo smile.png

sent from bubamoto

• +1 2

iDemo
17 minutes ago, Hermetico said:

s višim razredima u osnovnoj

Je l' Beograd ili neki drugi grad? 

Nije bitno osim za statistiku - ako ti nije tesko.