Jump to content
cedo

Ćale, ovo je za tebe

Recommended Posts

variola

Za ove starije, sliči li malo na 9. mart (ovaj put 2 dana, spontana i ipak aliekspres varijanta), pa onda terazijska česma? Falio Lečić (bar nije snimljen) a dobićemo valjda i novog direktora televizije.

harper
Just now, Budja said:

Ma, jok. To je najmanje bitno.

Bitno je:

1. Samo izvodjenje sile je prelaz1ak na novi nivo koji nijedna vlast ne zeli.

2. Opozicija je izgubila i ono malo kredibiliteta sto je imala. Vidi se to vrlo dobro po reakcijama sredovecnih gradjana na PPPu.

Mislim da veoma gresis.

pasha
14 minutes ago, pacey defender said:

Očekivao sam da će biti jasno, da pod "sklanjanjem" mislim na to da se ne preuzme protest, zauzme bina i megafon. Opozicija intervjuisana. Pa naravno da će da bude intervjuisana, ovo su protesti protiv politike vlasti i važno je kako će se opozicija odrediti prema svemu što se dešava.

Prve veceri nisu uopste bili samo protiv vlasti. Zato je Jeremic oteran prve veceri jer je pokusao da pacifikuje jos tada protest.

Iako se smatra da je vecina ubacena onih koji prave nerede to nije tacno, manjina je. Prve veceri je bio cist bes prema korumpiranom sistemu bilo je tu navijaca partizana koji vise ne mogu da gledaju sta im se desava sa klubom ili momak koji sumnja da su mu oca ubili pa smo dobili naziv ove teme. Cist bes protiv umrezenog korumipranog sistema. Za vec drugo vece nisam siguran.

bradilko
1 minute ago, Anonymous said:

A stvarno otkud tebi ideja da će ludak toliko vladati? Ludi Milošević je bio sto puta zajebani igrač od ovog njegovog isprdka, pa eno ga u dvorištu u Požarevcu. Imaš neke informacije koje mi nemamo?

pa bas sto je bio lud sa ludom suprugom on je manje zajeban od vucica. 

jos je tad svet bio pijan od unistenja sssr-a i mnogi su mlatili praznu slamu o demokratskim utopijama.

danas je svet sjeban, lici na distopije iz 70-ih, bez solidarnosti, bez saosecanja, bez morala, korumpiran, pun cinizma i mrznje. teze ce biti sad 100 puta. milosevic je bio jasan, ratni zlocinac mesar, laznokomunjarski background, ratni gubitnik. ovi danas su mnogo zajebaniji. sve im ide na ruku. od svega su po malo a jos je zaigrala mecka i u demokratskim drzavama.

Anonymous
1 minute ago, variola said:

Za ove starije, sliči li malo na 9. mart (ovaj put 2 dana, spontana i ipak aliekspres varijanta), pa onda terazijska česma? Falio Lečić (bar nije snimljen) a dobićemo valjda i novog direktora televizije.

:laugh:

Liči.

To mi je večeras, kad sam video ove da sede, odmah palo na pamet.

bradilko
5 minutes ago, variola said:

ne slici. 9. mart bi uspeo jer je bio masovan ali svima je odgovaralo od vardara pa do triglava  da se to ugasi pa su izveli vojsku i tenkove da pomognu milosevicu 

Nikola77

I sta je bilo na kraju, jel su odneli cveće i sladoled policiji u kosovskoj?

halloween

Ostala sinoć na poslu do 20h, spremačica me je opomnjala da "se nešto sprema"  i da  su im rekli da ranije završavaju posao. Otišla sam kući bez problema, nigde ništa ona se danas jada kako im je pri izlasku sa posla suzavac štipao oči. Pomislim, radnička klasa najebe kao po običaju.

variola
8 minutes ago, bradilko said:

ne slici. 9. mart bi uspeo jer je bio masovan ali svima je odgovaralo od vardara pa do triglava  da se to ugasi pa su izveli vojsku i tenkove da pomognu milosevicu 

Nije mi bitno dal sam dobro uporedio, no, samo par boldova, + vojsku i tenkove je suštinski izveo sam milošević.

villiem
4 minutes ago, harper said:

Klincima svaka cast na ova dva dana i sibanju s panduracijom, ucinili su mi nevidjeni plezir da gledam Vucica u "Boze mili, kud sam zas'o" izdanju ali imam utisak da su protestu veceras iscupani zubi i da se vracamo na staru kolotecinu "kreativnih, duhovitih i sarmantnih" protesta na koje se Vucic nece obazirati jer veoma dobro zna da ce ugasiti sami od sebe. Sve dok budemo trazili resenje za mafiju u politici bicemo korak iza mafije i necemo uraditi nista.

Mi smo u situaciji da pazimo sta zelimo, vucic nije bio predsednik dvadesetak minuta, pretprosle veceri, Grupa navijaca je potisnula drugu grupu navijaca i gradjani ove zemlje su tih nekoliko minuta bili slobodni. Sada je atmosfera kao na velikoj utakmici, vidno raspolozeni pre i smoreni posle, samo fali utakmica, nije odigrana il nismo usli. Dovoljno malo ljudi podrzava ovaj rezim ali policija je, kao i ova omladina, vucicev produkt, za koliko je vremena 5.10 sve odluceno...ovaj lik je sve to prostudirao, verovatno postoje razni nivoi odbrane, cak su ovi provokatori sada samo ispitivaci, to ide u bazu i analizira se, sledece je da se namiri druga grupa navijaca sto su bili na stepenicama i tako debil sa dobrom organizacijom terorise nekoliko miliona

N1, culibrk, sergej, lutovac, zaborave sa cime imaju posla, kovalo se trideset godina. Mi smo jedine dve stvari - potpuni bojkot i ono neki dan imali za cimanje. To i sto su ova deca hrabra i rade ipak neku akciju

Ja bih sada kao nastavak predlozio hebanje svega po spisku svakom eu zvanicniku, cim promoli njusku na ovu teritoriju, a duplo ako pocnu da se zale na uvoz virusa

levi

ne pričate da je Branka uletela u fajt. kako  mlati torbom

koksy
2 hours ago, Milosh76 said:

Tako je.. Mica Popovic je imao odlican govor na Platou, ali sam zaboravio vise sta je pricao. Posle par nedelja je i umro.

ja pamtim Mićin intervju NIN-u iz 91. u kom apostrofira čuvenu antiprečansku "jeblo te veslo što te prevezlo".

od govora pamtim Matijin pred Skupštinom na omanjem skupu DEMOSA (uoči krepavanja).

Joe D
13 minutes ago, Anonymous said:

Do sledeće prilike. Svake smislene demostracije imaju svoj povod i rok trajanja do eventualnog ispunjenja zahteva, u tom smislu su ove izuzetno uspele. Pogotovo što su se pojavila ta deca da to izguraju.

Ko je mislio da će ovo srušiti Vučića se opako zajebao.

Evo, ja nisam ocekivao da se srusi Vucic. Ni da se potrese. I ne smeta mi sto protest nije bio masivan i nasilan i nije se upalo u RTS i zapalila skupstina. Ali se osecam uzasno porazeno kad vidim da gradjani igraju 'ko ustane, taj je udba'. Kako da se osetim optimisticno nakon toga? Prisere mi se kad vidim boska obradovica, koji je naprasno resio da nije vise bosko nego brindavani, kako se ogradjuje od ubacenih elemenata i nasilnih provokatora. Ne trazim od bilo koga da ide na pendrek zbog mene, niti verujem a bih svesno usao u frku. Ali to malogradjansko zgrazavanje i ogradjivanje od tih ljudi koji su se imali svako pravo da se brane nasiljem protiv nasilja, ne bi li se slucajno desilo da ih veliki gazda proglasi u medijima za neke nasilnike (kao da njemu pa trea neki povod za to inace), za to mogu da ga duvaju i patkice, i djilas i bosko i svi ostali.

• +1 8

mackenzie
29 minutes ago, BlackGeorge said:

Možda će sutra biti za nijansu energičniji pa organizuju i neku protestnu šetnjicu. Za početak tu oko pionirskog parka.

Opozicija sedi kao pristojniti kuče ispred kućice i čeka da se gazda vrati iz Pariza.

• +1 1