Jump to content
IGNORED

nova drzava (this is how we do it!)


gospa buba

Recommended Posts

Mediji, sloboda medija i sankcionisanje tabloida, reforma  i unapredjenje skolstva. To treba da bude osnova osnove za pocetak, a nije preterano tesko izvesti jer, osim par prljavih individua, nema sire narodne mase koja ce zbog toga najebat, i samim tim pobuniti se.

 

Krajnji cilj treba da bude stvaranje drustva u koje ce oni sto su prebegli napolje pozeleti da se vrate, bar u nekom broju. Ako do toga doteramo ikako na konju smo.

Link to comment
24 minutes ago, Meazza said:

Prestanak drzavnog finansiranja profesionalnog sporta, izgradnja igralista i otvorenih sportskih centara.

+1

23 minutes ago, Meazza said:

Oporezovanje crkve

+1389

 

Znači komunjare ne podnosim, ali u patrijaršiji bih konjičke trke pravio. Klađenje koji bolje njišti, Irinej bački, pahomije, Kačavenda, kvote, sve.

Link to comment

1.hapsenje sve krimi i tajkunske bagre (akcija sablja praktično) i lustracija političara, i oduzimanje imovine stečene šemama zadnjih 30 godina. 

2. pročišćavanje tzv. elite, pre svega raznih samozvanih nabeđenih intelektualaca krugdvojkaša seratora zaglavljenih u 90im, tzv. struketm, intelektualno korupmiranih govana odsečenih od realnosti koji na žalost čine veći deo intelektualne elite ovde, ili bar onaj vidljivi deo, vidimo i po kriznom štabu, urbanistima koji prave planove za seču košutnjaka, raznih biljana srbljanović, vida ognjenović i ostalih govana. Ne bih se protivio metodama ala Mao Cetung, na selo da kopaju krompir par godina da vide kako realan svet živi u ovoj raspaloj zemlji, i da prestanu da serendaju. 

3. uvođenje meritokratije, najkvalitetniji ljudi na najvažnijim mestima (pre toga mora da se uradi ovo pod 2).

4. gradnja savremene i kvalitetne infrastrukture svih vrsta (putevi, železnice, aerodromi, luke, gasovodi, internet, škole, bolnice, sve živo) i po svaku cenu (primarna emisija, radne akcije, krediti, šta god, to će sve da se vrati na dugi rok), da se uhvati priključak sa razvijenim državama i konačno uđe u 21. vek. Naravno, sva infrastruktura mora da bude u javnom vlasništvu, nikakvi public private partnerships i davanje koncesija belosvetskim lopovima ne dolazi u obzir. 

 

ostalo će lagano da dođe i uredi se vremenom, korak po korak. 

 

 

Link to comment

jok ja

Zato i znam šta im treba, jer nisam opterećen potomstvom :sleep:

 

Esid: bez zezanja, meni se jako dopao spartanski sistem vaspitanja, gde se nije gledalo ko je čiji sin/kćerka, gde su svi bili isti i jednaki u školi i gde se gledalo samo koliko je ko sposoban i za šta je sposoban, a ne ko mu je roditelj.

Edited by Filozof manijak
Link to comment
jok ja
Zato i znam šta im treba, jer nisam opterećen potomstvom [emoji99]
 
Esid: bez zezanja, meni se jako dopao spartanski sistem vaspitanja, gde se nije gledalo ko je čiji sin/kćerka, gde su svi bili isti i jednaki u školi i gde se gledalo samo koliko je ko sposoban i za šta je sposoban, a ne ko mu je roditelj.
ako je to smisao, nisam protiv. jednom smo vec bili na tom putu.

sent from bubamoto

Link to comment
Da li je slučajnost što je krenula revolucija odmah po pokretanju ove teme? :fantom:
numem kvotujem kombinovano na telefonu.

jeste, chekala sam pravi trenutak. vasha kleopatra. sretnite se sa svojom sudbinom. chetr chetr chetr :hihi:

sent from bubamoto

Link to comment

Hm, jesmo dobro definisali polaznu ravan? Smo pohapsili i osudili sve sudije Ustavnog suda, vrhovnog (i "par" pomoćnika/običnih) javnog tužioca i još par takvih sitnica?

 

Ako jesmo, evo da definišemo da su, od juče, voda, zemlja i vazduh Srbije neotuđivo vlasništvo i pravo narodno/svakog ponaosob i svih zajedno. Da nam se vrati oteto. I da se ma i pokušaj zagađenja i otuđenja ima klasifikovati kao terorizam i kazniti kako dolikuje.

 

Ovo, naravno, znači podizanje optužnica za sve vlasnike nelegalne gradnje na Savskom nasipu, npr., i iz konfiskovane imovine platiti inžinjeriju i specijalna odeljenja vojske koja će to raščistiti i sanirati teren.

 

 

Link to comment

jesmo, svi polazni parametri su resheni. u apsu je ko treba, znamo koliko smo duzni, imamo hipotetichku ful chistu situaciju i slobodne ruke da napravimo sistem koji radi, ne chineci shtetu ni sebi ni korisnicima.

 

mislite veliko!™

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Dobro, onda za sad samo da dodam jednu stvar na ovo gore, da još i definišemo da je slobodno hodanje zemljom Srbijom pravo svakoga, dok ne ugrožava drugog?  

 

E, da, novi Ustav da ne pređe 3 A4 strane, font 14, dupli prored 

Link to comment
19 minutes ago, TdEII said:

Dobro, onda za sad samo da dodam jednu stvar na ovo gore, da još i definišemo da je slobodno hodanje zemljom Srbijom pravo svakoga, dok ne ugrožava drugog?  

 

E, da, novi Ustav da ne pređe 3 A4 strane, font 14, dupli prored 

dozvoli 4 da ne archimo drugi papir polovichno!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...