Jump to content
IGNORED

България


Ayatollah

Recommended Posts

Deluje pomalo neverovatno da na Putovanjima imamo teme za Amazon i Zanzibar, a nemamo za Bugarsku koja nam je prvi komšija, al dobro...

 

Elem, ako zdravstvena situacija to bude dozvolila, imam nameru da se krajem avgusta kolima uputim na obalu Crnog mora, tačnije u Sveti Vlas. Znam već sada da more nije baš i neko, ali mi ono i nije glavni motiv, već je to radoznalost, jer osim par tranzita nisam bio u Bugarskoj nikad, a naročito ne na njihvoj obali. Ako neko ima neke savete, predloge ili pak hoće da mi kaže da sam potpuno lud što idem autom na bugarsko primorje, slobodan da je napiše koje slovo ovde. Ono što me za početak zanima je, ako neko zna, kakav je put do tamo, i što je još bitnije, da li realno mogu da izvezem tu deonicu bez spavanja usput (to je cca 800 km, deluje mi izvodljivo ako je autoput skoro sve vreme, kako mi se čini). Takođe, i predlozi za aktivnosti, obilaske, i sve što uz to ide...

Link to comment

nisi lud, meni se smeshilo 5 dana varne u septembru i sad mi se vishe ne smeshi, rekla bih.

 

uzasno sam radoznala da nekad vidim crno more.

Link to comment

Моји жена и ћерка су били прошле године са удружењем Свитац у Бугарској. Златни пјасци, кажу да море није неко. Није им било лоше, прави приморски туризам, капирам да вуче на крижанца Будве и Халкидикија.

 

Ја већ неколико година лобирам да се оде у Бугарску, али не успевам.

 

Ове године сам чак лобирао и да идемо колима до Калињинграда, али сам сурово одбијен...

Link to comment
18 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Моји жена и ћерка су били прошле године са удружењем Свитац у Бугарској. Златни пјасци, кажу да море није неко. Није им било лоше, прави приморски туризам, капирам да вуче на крижанца Будве и Халкидикија.

 

Ја већ неколико година лобирам да се оде у Бугарску, али не успевам.

 

Ове године сам чак лобирао и да идемо колима до Калињинграда, али сам сурово одбијен...

Pa to je i moj neki doživljaj, da je u pitanju hibrid CG i severa Grčke. Čitao sam nešto po forumima za putovanja, pa kažu kako je tamo sada super i nije gužva, jer ne dolaze Rusi i Turci (zabranjen im ulazak u BG zbog korone). Za more znam, pa sam našao mesto koje ima dobar sopstveni bazen, ako nam se more ne dopadne ili bude previše hladno za kupanje. Ako i to bude bulja, imam auto, pa mogu da se motam naokolo.

 

Što se lobiranja tiče, ja sam izlobirao da idemo kolima do Krakova, i to smo trebali da idemo krajem juna, ali nas pandemija sjebala, pa ostaje za 2021. Ono što nisam još ženi rekao je ideja da idemo kolima do Talina, ali se bojim da će potegnuti veze da me hospitalizuje ako joj to budem rekao.

Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

Pa to je i moj neki doživljaj, da je u pitanju hibrid CG i severa Grčke.

 

I jeste. Dok ne vidiš more. To je hibrid Obedske bare i Dunava.

Ipak vučem super sećanja sa tog jednog letovanja, sve je bilo džabe, ne znam da li su održali tu lepu tradiciju.

Link to comment

ја сам била пре сто година у неком месту које се зове приморско.

мора је преслано :laugh: не знам како, али тако је, као пресољена чорба.

а таласи су били такви да уопште не може да се плива. када уђеш у воду, као да те неко нонстоп шамара... чисто да се поквасиш, да се расхладиш. то је тако стално, није било у питању лоше време, такве су струје...

видели смо једном и пола од мртвог коња што је донела струја.

  • Haha 1
Link to comment

U Bugarskoj jedino sto je jeftino. Ja otisao jednom, video da rastu jabuke ali bukvalno iz mora (ceo koren im pokriven "slanom" vodom) I rekao, neka hvala. I da se pazi na prevarante od kafica, restorana I slicnih. Mnogo su bezobrazni. Primorje jedino kolima pa udri obalom, ima delova koji su lepi na oko

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
43 minutes ago, Zlurad said:

Primorje jedino kolima pa udri obalom, ima delova koji su lepi na oko

 

A na uvo Boban Zdravković uglavnom (at best)

Link to comment

mmmm, čubrica, wub.

 

A bugarsko more nisam video ali od Crnog mora sam video rumunsko. Nisam imao utisak da sam na moru već na nekom jezeru. Ne znam zbog čega - sigurno nema veze sa veličinom. Recimo kao da ste na Adi, samo što nema obale sa druge strane i da je slana voda. :D Nešto bolji osećaj Crnog mora sam imao sa gruzijske strane. 

 

 

Link to comment
16 minutes ago, pacey defender said:

Nešto bolji osećaj Crnog mora sam imao sa gruzijske 

 

Zalazak sunca u Gruziji je u vodu, na pučini. U Bugarskoj sunce zalazi za kopno, za drveće (pretežno listopadno)

Link to comment
Моји жена и ћерка су били прошле године са удружењем Свитац у Бугарској. Златни пјасци, кажу да море није неко. Није им било лоше, прави приморски туризам, капирам да вуче на крижанца Будве и Халкидикија.
 
Ја већ неколико година лобирам да се оде у Бугарску, али не успевам.
 
Ове године сам чак лобирао и да идемо колима до Калињинграда, али сам сурово одбијен...
Ja bio pre 15ak godina i ostalo mi je u sećanju da je Sunčev Breg+ Nesebar kao neki Paraćin na moru. Dobra strana što je sve jeftino, loša strana je čubrica u svakom jelu, more boje vena boje Dunava, prepevani naši/turski narodnjaci.

Kaljiningrad sreća što nisi posetio. Tamo sem kantovog groba, stadiona i par jela stvarno nema šta da se vidi. Kao neka Karaburma na steroidima. E da ima i kul mural Lava Jašina i podmornica koja može da se obiđe.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...