Jump to content
IGNORED

O Cana-duh


Recommended Posts

Da, dosta tih likova je prebeglo iz SAD kad su mejnstrim Mormoni prestali da im pruzaju zastitu i poceli da sprovode zakone koji zabranjuju poligamiju, prisilu na brak, maloletnicke brakove i ostalu pedofiliju. Oni su polutajno (zapravo, pruzena im je prilika da pobegnu) kupili farme u izolovanim krajevima u BC i napravili mini-naselja gde su se doselili sa svojim "porodicama" i guraju i dalje sve po starom. A tesko im je stati na rep jer nema svedoka, zene najcesce negiraju celu situaciju pa se svako procesuiranje oduzi i zakomplikuje.

Mi imamo slicnu situaciju u Ontariju sa Menonitima / renegade Amisima koji doduse nisu ovako ekstremni sto se tice njihovih porodicnih odnosa ali su se na isti nacin naselili na farme u zabitima oko kojih su nikla citava naselja i gde su sami sebi zakon, ne j... zivu silu i niko im nista ne moze. I kod njih ima puno prisile na brak maloletnih devojcica s matorim konjima od po 50 godina, doduse ne bas da budu jedna od 16 zena ali opet prilicno moralno diskutabilno i vrlo protivustavno i protivzakonito.

Link to comment

@Radoye anegdota vezana za temu… imala sam menadzerku kojoj je majka od Menonita a otac od Amisa. Roditelji nisu ostali zajedno, bili su ‘buntovnici’. Majka je zbog losih odnosa sa familijom odlucila da menadzerku krsti u katolickoj crkvi i odgajala je u katolickoj tradiciji da nervira familiju. Menadzerska je odrasla u ateistu :happy::laugh:

Link to comment
  • 3 weeks later...
1 minute ago, ToniAdams said:

od cega to brt?


Stigao dim od pozara u unutrasnjosti Britanske Kolumbije. Trenutno aktivno 272 pozara, oko 1500 od pocetka sezone.

Visoke temperature za ovaj region, manje kise nego uobicajeno, plus neka japanska buba koja ubija drvece i siri se kao luda, a ovde sume koliko hoces

Link to comment

Bio je neki požar u severozapadnom Ontariju pre par nedelja, simultano sa požarima u BC. Jedno veče se baš osećao miris dima i paljevine u Otavi. Ja nisam znala za požar u Ontariju prvo, i dok sam se šetala sve sam mislila hmm obično kad komšiluk roštilja ne miriše baš ovoliko paljevina. Nisam ukapirala odmah da je ta magla / smog kombinacija efekta udaljenih požara i vlage, pošto je ovde leti često velika vlaga i nebo sivo preko dana od vlage. Tek kada sam pogledala vesti po povratku kući, saznala sam da smo imali upozorenje o niskom kvalitetu vazduha zbog svih tih požara (BC + Ontario).

Link to comment


On 14.8.2021. at 9:06, ToniAdams said:




dada, pomislio sam da je od zagadjenja, al kao kod vas toga nema. jezivo. cela planeta gori.






 




Drugarica u Saskatunu pre ~mesec dana rece da su dva dana morali ostati u kuci, jer je gorela suma i dim je zavio ceo grad.




 


Link to comment
On 17.8.2021. at 2:41, iDemo said:

 

Izvor svakolikih neporazuma na relaciji 

Q: odakle ste?

A: iz 'Kanade' 

 

spacer.png

 

 

Bilo je slucajeva gde su se pojedinci namerili kupiti avio-karte za Sydney, New South Wales, Australia pa zavrsili u Sydney, Nova Scotia, Canada :)

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...