Jump to content
IGNORED

O Cana-duh


Recommended Posts

Danas videh 2 kojota dok sam se šetala kroz kampus Nacionalnog istraživačkog saveta u Otavi- sa obe strane tog parka su stambene zgrade i kuće, nije neka divljina, jedina priroda je pojas drveća od oko 30 m između glavne ulice i laboratorija; bye bye šetnje u komšiluku dok ne zaboravim da ima kojota. Prošle godine sam tu videla bambije, ali sa druge strane glavnog puta gde se isto prostire deo tog kampusa, prema reci gde jeste malo divlja priroda, ali nikad kojote. :ph34r: Zbog kojota okretoh šetnju na drugu stranu, prema glavnom putu čija pešačka staza nije očišćena od snega, te ne videh da mi noga ide prema samoj ivici od staze ... izvrnuh zglob na desnoj nozi. Jedan prijatej mi je rekao da je video jednog kojota pored obdaništa 1 km odavde, ali pre 3 godine, mislila sam da je to bio outlier, ali izgleda da kojoti vole ovaj grad, ili bolje reći naseljeno mesto od milion ljudi i velikog broja divljih životinja. 

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Kolega mi rece da je vidjao kojote po Port Moodyju, predgradju Vankuvera. Medvedi su naravno redovni oko grada, lokalci mi rekose da su videni i u Burnabyju, sto je poprilicno daleko od bilo koje divljine. Ja ih istina nisam vidjao bas po gradu, najblize za sada kod BC Mills House na pocetku Baden Powell staze, sto je par stotina metara od najblize kuce i poprilicno poseceno mesto.

Link to comment

@Fins fleet mi smo vidjali kojote u Marpole a pre neko vece i kod Stanley park, bilo je cak u vestima da je kojot napao dzogera u Stanley parku neko vece.

Covek je video kojote i na 6. kod Oak street. 
 

edit: hladni prsti i slovne greske

Edited by nera
Link to comment
2 hours ago, nera said:

@Fins fleet mi smo vidjali kojote u Marpole a pre neko vece i kod Stanley park, bilo je cak u vestima da je kojot napao dzogera u Stanley parku neko vece.

Covek je video kojote i na 6. kod Oak street. 
 

edit: hladni prsti i slovne greske

E, da, cuo sam i to za Stanley Park, kojoti ugrozili priordno stanoviste posh dzogera :D

 

Ovo za Marpole i Oak i 6th nisam znao. Uff, to je vec preblizu meni. :(

Edited by Fins fleet
Link to comment
  • 1 month later...
13 minutes ago, Radoye said:

 

Kod nas vise nema toga, tojest ima ali po zgradama koje su prepune miseva i bubasvaba jer gazde nece da ih odrzavaju i cede zadnji dolar pre nego sto budu srusene da naprave mesta za novi condo tower od 60 spratova (ako je preko puta te garsonjere za 2700), ili ako je stan dobar i zgrada cista onda je boguizanogu 2 sata prevozom do downtown ili je generalno los hood sa gangovima pa mu to rusi cenu. U zadnjih 5-6 godina se karakter grada jako promenio, besomucno se buldozerise, milsom gradilo se i do sada ali uglavnom blizu jezera na nekadasnjim industrijskim placevima i po ugasenim zeljeznickim koridorima, sad je to sve popunjeno i sada ruse po citavom gradu cak i zgrade od po 10-15 spratova stradaju da se tu posadi nesto od 40-50-60.


Rekoh da ne trolujemo temu pa prebacih ovde :happy:

U pravu si, svega toga ima i ovde. Sad, ako ti se posreci ima starijih zgrada sa normalnom rentom koje su fino odrzavane samo sto iz tih zhrada se ljudi iseljavaju uglavnom samo nogama napred. Covid je doneo da se ljudi iseljavaju i iz tih zgrada sada pa je moguce naci pristojan stan za pristojne pare.

Ali sve ostalo stoji i za Vankuver, rusi se sve sto moze da se krcaju 40-50-60 spratnice. Samo je pitanje vremena kada ce i moja zgrada doci na red, nadam se ne uskoro svakako.

Iskreno, visina rente i sve to me sve manje brine prosto jer me niko nece pitati za misljenje ikad. Ono sto mi je vaznije je drustvena dimenzija, gde mogu bolje da se uklopim/utopim a Toronto mi je zadelovao kao grad gde bih pre nasla sta mi treba nego u Vankuveru. Dozvoljavam da sam u zabludi. Samo mi je nekako otuzno da ako recimo hocu na dobru zurku (elektronska muzika u mom slucaju) moram prvo da iskopam ekipu koja ih organizuje o svom trosku a onda te zurke su ili u nekoj sumi na 5-10 sati voznje od grada ili na nekom zavucenom mestu u gradu pa zurka traje dok ne naidju panduri. 
Vankuver je sacinjen od hiljada malih socijalnih balona u kone je jako tesko uci, sto bi rekli lokalci ‘it’s very cliquey’. Opet kazem, mozda ja gresim ali deluje da u znacajno vecem gradu ipak ima vise fleksibilnosti za novododjose.

Link to comment

Da, Toronto je prilicno otvoren za dodjose na mnogo nivoa. Naravno, ima tu svega i svacega, mislim da se ovde naleteti na onako poprilicno kapitalne primerke rasistickih budala medju staaaaarim Torontoncima, a ima i nadrkanosti medju raznim imigrantskim populacijama ("nasi" vs Albanci, Makedonci vs Grci, Ukrajinci vs Rusi, Indijci vs Pakistanci i tako to) i dosta se ljudi drze unutar svojih etnickih grupa sto se tice druzenja no generalno ljudi te ne saplicu, ako nekoga nesto pitas uputice te i tako to. Ne znam kakva je situacija sa andergraund elektro zurkama (not my cuppa tea) ali znam da je kojekakav andergraund pankeraj poprilicno dobro pokriven listinzima po zinovima koji se dele u svakoj boljoj prodavnici muzike i nije tesko pronaci sta se gde dogadja pa cak i kad su u pitanju polulegalni skvotovi. A posto dece nemam pa mogu i dalje da budem nezreli mentalni 20-togodisnjak i otpadam po takvim dogadjanjima, vec smo poceli medjusobno da se prepoznajemo i napravio sam neki solidan krug poznanika a da nisu ex-YU. Naravno sad se nista od toga ne desava, sve je zamrlo zbog pandemije pa se i s ovim mojim Torontoncima druzim isto k'o i sa familijom i prijateljima iz rodne grudetm - preko drustvenih mreza :mellow:

Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...