Jump to content
IGNORED

O Cana-duh


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Kako li se ovo dokazuje?

 

"As of 8 October, Canada will allow the entry of certain extended family members of Canadian citizens and permanent residents, including those in an exclusive dating relationship of at least one year."

 

https://www.theguardian.com/world/live/2020/oct/02/coronavirus-live-news-paris-faces-being-placed-on-maximum-alert-as-india-nears-100000-deaths?page=with:block-5f778a018f08ef8bfc7562fd#block-5f778a018f08ef8bfc7562fd

Link to comment

Kako se dokazuje saznaćemo 8. oktobra. Vladin sajt kaže da se niko ne priprema za put dok ne postave instrukcije za dobijanje autorizacije 8.  

Edited by mei
Link to comment

Objavili su uputstva danas za  "exclusive dating relationship of at least one year". Popuni se formular na kome se označi tip veze (exclusive dating relationship - relation amoureuse, koji se prvo potpiše kod notara, pa nakon toga pošalje partneru koji je u inostranstvu da se prijavi preko e-mail-a za autorizaciju. Na pisanu autorizaciju se čeka 14 radnih dana (za amerikance kojima ne treba viza ili elekronska autorizacija u pre-COVID situaciji). Ali autorizacija nije garancija prelaska granice, već graničari, kao i uvek, imaju konačnu reč.  

 

Sad samo da nadjem notara dok ne krenu (valjda neće) ponovne teže restrikcije. Ovde u Otavi je već nestao toalet paper i papirni ubrusi u mom okruženju, što sam slučajno videla danas, pošto sam prestala intenzivno da pratim vesti :dry:. Nakon celodnevnog sedenja u svom stanu odakle radim, krenem večeras u šetnju od 1.5 km na 9C da se malo razmrdam, opustim i usput kupim papirne ubruse koji su mi nestali i još par sitnica u jednom od većih lanaca za ovakve stvari (kozmetika, kućna higijena, itd. - Shoppers Drug Mart). Medjutim, tamo nije bilo ni jednog pakovanja ubrusa, niti toalet papira. Damn, uopšte mi nije palo na pamet da će opet da paniče sa kupovinom kao u martu. Možda je to samo u mom kraju, i nema globalne Otava reloaded panike oko papirnatih proizvoda u rolnama?  Nije mi se išlo dalje da tražim ubruse i da proveravam stanje, te da se potencijalno još više iznerviram ako vidim prazne rafove i u drugim prodavnicama (PTSD iz marta i aprila). :unsure:

Link to comment

(Za sta toliko ljudi koriste te papirne ubruse? Nemoguce je da smo mi jedino domacinstvo koje ih ne koristi? Nisam bila svesna toga dok nije doslo do nestasice toalet papira a i ubrusa pored njih)

  • +1 1
Link to comment

Za brisanje po kuhinji, za duvanje nosa kad ponestane maramica, za brisanje ruku umesto krpa, za skupljanje prosute tečnosti, ka podlogu za hranu koja pržena na ulju pa da se ista ocedi...
U suštini, jednokratni ubrusi zamenjuju pamučne krpe iz kuhinje i sve njihove funkcije.

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Filozof manijak said:

Za brisanje po kuhinji, za duvanje nosa kad ponestane maramica, za brisanje ruku umesto krpa, za skupljanje prosute tečnosti, ka podlogu za hranu koja pržena na ulju pa da se ista ocedi...
U suštini, jednokratni ubrusi zamenjuju pamučne krpe iz kuhinje i sve njihove funkcije.

 

Ali zasto bi koristili toliko papira kada ta pamucna ili druga visekratna krpa moze sve da odradi?

Link to comment

valjda zato što se odmah baca iskorišćen ubrus, i ne zahteva pranje (na 90C) kao krpe. A nekako se slaže sa dominantnom potrošačkom filozofijom: upotrebi-baci-kupi novo.
Meni kod tih ubrusa smeta isto što i kod  papirinih kesa, jer se sjebava drveće za sirovinu.

Link to comment

Meni je combo ubrusi + asepsol otkriće godine za čišćenje pisaćeg stola, tastature, telefona i svega ostalog u radnom prostoru, a pošto za tim stolom često i jedem, njima brišem i ruke i lice.

Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

valjda zato što se odmah baca iskorišćen ubrus, i ne zahteva pranje (na 90C) kao krpe. A nekako se slaže sa dominantnom potrošačkom filozofijom: upotrebi-baci-kupi novo.
Meni kod tih ubrusa smeta isto što i kod  papirinih kesa, jer se sjebava drveće za sirovinu.

Šta se sve sjebe da se napravi krpa, pa ofarba, pa hemija za pranje, struja za veš mašinu..o nekim stvarima bolje ne razmišljati.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...