Jump to content
IGNORED

O Cana-duh


Recommended Posts

Za naslov teme je zasluzan drug @RadoyeĀ šŸ¤“

Ā 

Ideja je da pisemo i delimo informacije o zivotu po ā€œbespucimaā€ Kanade.

Ā 

Ako se snadjem kvotovacu postove sa Americke teme gde smo zapoceli.

Link to comment
On 19.6.2020. at 12:36, Radoye said:

Ā 

Ni ovde kod mene gde je socijalno zdravstvo to nije nuzno uvek slucaj, jer kako mi je jednom prilikom objasnjeno ovo je slobodno drustvo u kome drzava ne uzima za sebe pravo da bilo kog pojedinca stiti od samog sebe ako ovaj to ne zeli, tako da bukvalno imas svakakvih psihickih bolesnika na slobodi. E sad, ovde ih je manje na ulici jer uglavnom dobijaju socijalne stanove ali za njih su rezervisani oni na spratovima visim od 12. da se ne trose dodatni resursi kada (ne ako, kada!) skoce - i shit you not. Lekove dobijaju ali opet je na njima da li ce ici redovno kod lekara da im ih prepise i da li ce redovno da uzimaju terapiju. Ako nemaju rodbinu ili prijatelje da vode brigu o tome nece niko drugi voditi.

Ā 

U Americi je situacija jos gora jer tamo se svaka zdravstvena interakcija placa iz sopstvenog dzepa (ako nemas oziguranje, a malo ko sa ozbiljnim mentalnim problemima ga ima), a nema ni socijalnog zbrinjavanja kao kod nas pa je bukvalno ulica jedini izbor koji ti ljudi imaju. Onda povrh samih psihickih problema koje imaju tu pokupe i kakvu zavisnost pride i onda kad postanu suvise glasni ili na neki drugi nacin zasmetaju nekome ovaj okrene 911 i na lice mesta dolazi naoruzana policija uz to jos i izdrilovana u predatorski trip da se bavi time.

Ā 

On 19.6.2020. at 12:42, harper said:

Ā 

:ohmy:

Ā 

Fuck. Bolje da cutim i da se ne petljam previse u ono sto ne razumem. Da li je moguce ovo, jebo te?

Ā 

On 19.6.2020. at 13:03, Radoye said:

Ā 

Da, pre dosta godina radio sam nesto za Service Canada (to je ovdasnja federalna agencija koja objedinjuje razne socijalne i druge sluzbe), posto su trazili nekog s poznavanjem madjarskog jezika zbog velikog broja Roma odatle koji su trazili azil, pa su me vodali po tim zgradama gde su oni smestani. Dole socijala, klasicna sirotinja, nezaposleni, fizicki invalidi, izbeglice ovo-ono, gore iznad narkomani i psihicki oboleli, totalni horor sou, prljavstina, misevi i bubasvabe. I tada mi je to tako objasnjeno, ako stave mentalno bolesne na donje spratove skakace pa ce se lomiti pa ce ih leciti u bolnici pa ce opet skakati i tako mnogo puta, ovako skoce samo jednom. Jbg. :sad:

Ā 

Link to comment
On 19.6.2020. at 17:03, nera said:

Kod mene u Vankuveru beskucnika ima koliko hoces. Najblaza klima u British Columbia pa cak salju iz drugih gradiva svoje ovamo. Imaju i cele kvartove, pogledati pod East Hastings, a i downtown je prilicno okupiran. Imaju neku pomoc ali to je sve uvlavnom nista da se trajno rese problemi. Najveci broj su zavisnici plus vecina ima nekih mentalnih problema, ako nadjem neke zvanicne podatke dodacu. Takodje, najveca mentalna bolnica je zatvorena pre desetak godina odakle je najveci broj tezih slucajeva zavrsio na ulici, bar tako kazu. Isto vazi da ne mozes nikoha naterati da se leci tako da ih sklanjaju samo ako nekoga napadnu. Ne desava se previse cesto da su agresivni ali nije prijatno ici kroz neke ulice. Sad u vreme korone bilo je vise napada na azijate na primer, fiksiraju ih kao krivce za virus.

Drugar je npr. imao situaciju da zateknu ujutru pred vratima lika koji spava sa sve sekirom pored sebe a redovno im nestaju stvari iz dvorista i slicno. Drugarica koja zivi na oko 5km od glavne zone je ujutruĀ zatekla lika kako spava na tremu njene kuce, itd.Ā 
Kad i izdvoje pare da naprave neku zgradu za smestaj beskucnika pobuni se ceo komsiluk da nece to kod sebe. Ima vise parkova gde su napravili naselja, tzv. tent cities, sto povremeno rasturi policija ali onda se samo razmile po kraju dok ne nadju sledeci park, i tako u krug.Ā 
Na sve to, ima solidan broj ljudi koji zive u kombijima i RV vozilima jer nemaju da plate stan pa ni sobu iako rade puno radno vreme ili cak vise poslova. Njima sad zabranjuju da parkiraju ta vozila na legalnim parking mestima pa to dodaje da celu situaciju.

I ne, mi to u Evropi nismo videli, ima svacega ali ovo je prilicno ekstremno za nase pojmove.

Ā 

On 19.6.2020. at 18:01, Radoye said:

Ā 

Ma ovo ovde je jos uvek lajt situacija spram USA ali za Evropljane je sokantno. Znam kako je meni bilo kad sam prvi put to video. Sto se tice Vankuvera oni imaju bas jako puno narkomana, mnogo vise nego kod nas u Torontu, kako medju beskucnicima tako i medju skucenima. Ne znam sta je razlog tome ali je tako. Opet, mi ovde imamo vise gangova nego oni, vise se puca.

Ā 

On 19.6.2020. at 18:04, mustang said:

ja sam mislila vi ste pitomi a mi jedini divlji izrodi

Ā 

On 19.6.2020. at 18:14, Radoye said:

Ā 

A) Ne treba bas sve verovati Majklu Muru, i Kanadjani zakljucavaju vrata, i ovde postoje kriminalci, i ovde se upucavaju sto medjusobno sto s policijom.

Ā 

B) Kao sto rekoh, spram USA ovo je jos uvek lajt scena, negde na pola puta izmedju vas i zapadne Evrope. Dovoljno da bude sokantno kad se prvi put susretnes s tim ali ja licno se nikada ovde nisam osecao nebezbedno.

Ā 

Link to comment
On 19.6.2020. at 18:19, nera said:

Ma jok, ovde su samo vise pasivno agresivni.Ā 
U Vankuveru sto kaze Radoye ima dosta vise narkomana svih vrsta a narocito duvaca. Sad, ima dosta depresivnih i usamljenih sto moze biti jedan od razloga.Ā Grad deluje zivo na prvi pogled ali su ljudi jako zatvoreni i krecu se u vrlo uskim krugovima, tzv. bubbles. Naci prijatelje ako ih nemas iz skole je maltene misaona imenica. Isto vazi ako si imigrant a nemas ā€˜svojeā€™.

Imam utisak da je ovde zato i malo korone, a nije bilo nekoh strogih ogranicavanja kretanja, kao da su jedva docekali da neko kaze sedite kuci i ne vidjajte nikoga.Ā 
Istina je dam sam Vankuver nema gangove ali zato imamo Surrey (pripada metro Vankuveru), gde su uglavnom Indijci i gde se puca svakodnevno. Bizar je da gangove cine uglavnom klinci iz vise srednje klase, mislim da je neko radio i istrazivanje na tu temu.

Ā 

Sa druge strane, za porodice sa decom koje dobro zaradjuju ovde jeste dobro. Ima dosta prirode naokolo, kampovanje je dosta popularno i slicno. I dosta toga je podredjeno porodicama.Ā Ovde ti stalno vise nad glavom za bilo sta sto narusava porodicni zivot i mir.Ā Plus imamo kao solidno zdravatvo, svakako bolje od USA mada i tu ima svasta da se kaze.Ā 
Mozda ovo vise ide na bubinu temu ali kad smo vec krenuli šŸ˜

Ā 

On 19.6.2020. at 21:29, dragance said:

Å to se tiče Vancouvera (gde sam bio jedno desetak puta), kojiĀ je usput moj omiljeni grad u severnoj americi, pri mom prvom boravku sam se gadno zajebao Å”etajući se od Gastowna prema Chinatown (koji nisam naÅ”ao). Nabasao na East Hastings. Usrao sam se. Drugi put par godina kasnijeĀ vodao bivÅ”u istom rutom, i opet isto samo sam sada bio spreman. Matora kineska bakuta otvoreno nasred ulice prodaje meth, a red ispred nje. Htedoh da slikam, ali je bolje Å”to nisam. Panduri nedaleko odatle, nije ih zanimalo previÅ”e. Malo zapadnije odatle, blizu Davie st koja je kao hipsterska/gayĀ ulica pored crkve i parkića uvek ima 4-5 beskućnika. Oni su malo agresivniji.

Ā 

On 19.6.2020. at 21:46, Cimarron said:

Pozdrav svima. PoÅ”to vidim da većina forumskih stanovnika USA i Kanade ima određene stavove prema homeless populaciji, interesuje me kolikoĀ ste sami ili neko iz vaÅ”e okoline imali opasnih i potencijalno opasnih situacija sa njima?

Ā 

Pitam jer sam proveo Å”est meseci u SF-u pre x godina, verovatno nije dovoljan uzorak, ali sam poprilično bauljao po gradu, mnogo poĀ Tenderloinu i SoMi, gde ih je pun đavo, isto puno Å”izofreničara, i jedina potencijalna situacija, ako se tako može nazvati, je bila kad mi je jedan istrčao i skiknuo "YOU! You have my baby!", na Å”ta sam mu samo rekao "Mhm" i obojica smo samo produžili dalje. Moj utisak, iz vesti i ovako, je bio da se tu 99% incidenata deÅ”ava u obračunima između njih samih, i da poor, innocent white people tu retko kada budu ugroženi, osim neprijatnosti izazvane time Å”to moraju da komuniciraju sa njima (komunikacija sa ludim ljudima ipak zahteva neku obuku i strpljenje, tako da su problemi u istoj neminovnost).Ā 

Ā 

S druge strane, incidente sa drunk white bros sam imao 10+, gde bih, da sam Miladin Kovačević, bioĀ tema novina i diplomatskih skandala. Srećom, nisam neiživljena budala, barem ne u toj meri.Ā Imam svoj bias u ovoj priči, ali je to viÅ”e iskustveno, nego iz nekih predubeđenja, pa me interesuje ako i gde greÅ”im.

Ā 

On 20.6.2020. at 0:02, ObiW said:

Ā 

Pa to kao Beograd, pri čemu bi u tom kontekstu ā€œimigrantā€ bio doseljenik iz BiH, CG, Hrvatske...

Ā 

On 20.6.2020. at 3:11, Hamlet StraŔni said:

ŠŸŃ€ŠµŃ‚ŠµŃ€Š° Š³Š°

Ā 

Link to comment
On 20.6.2020. at 8:54, Radoye said:

Ā 

Ja sam vec ranije napisao da se ovde licno nikad nisam osecao nebezbedno. Doduse, dosta sam i velik (195 cm 110 kg) pa valjda i to deluje kao nekakav deterrent da se ne kace sa mnom. Kad sam se doselio ovamo prva adresa mi je bila na Jane & Finch, sto vazi za "zajeban" kraj (toliko da ga ljudi zaobilaze kolima pa se voze naokolo u strahu da ce ih jackovati na semaforu) - nisam nista znao o tome, bilo pristupacno jbg - tu nije bilo homelessa ali su bili gangovi, ono Crips i Bloods u sve ratnim bojama. Tu si ponekad nocu mogao cuti pucnjeve, no to se moglo cuti i kod nas 90-tih. Jednom sam s prozora na parkingu zgrade video masovnu tucu, jedno njih 30 sa bocama i lancima, trajalo par minuta dok se rotaciona svetla nisu pojavila, razbezase se u sekundi. I jednom kad sam se vracao iz supermarketa na parkingu zgrade perkoputa policija je vadila les iz gepeka (ali taj nije tu ubiVen, samo su ga tu dumpovali). Tu sam ziveo dve godine, u zgradi su bili vecinom Jamajkanci, Trinidadjani, Gvajanci i tako to - dobro sam se ziveo sa njima, nikakvih problema, sa nekima od njih se jos uvek cujem ponekad, cestitamo se oko praznika i takoto. Od tada sam u Midtown Toronto, na par adresa ali generalno sve u krugu nekih 20-tak minuta pesice, ovde nema gangova, ima beskucnika ali ne kao downtown gde ih bas ima mnogo.

Ā 

Ovde u kraju ima nekoliko "redovnih" beskucnika, uglavnom prosjace, vecina su koherentni, nekad popricam s njima, ostavim sta imam sitno. Dosta njih su bas mladi, 17-18-19-20-21 godina, pobegli od kuce iz kojekakvih zabiti po severnom Ontariju, dosli u Toronto nadajuci se kojecemu pa spucali sav novac i sad nemaju kuda. Ima jedan matori koji je bas lud, nosi jednu saku zamotanu u papirnu vrecu, urastao u prljavu kosu i bradu (nekad ga sa'vataju pa ga negde sklone, pa se pojavi koju nedelju kasnije obrijan i osisan dok opet ne uraste), cesto leti go ko od majke samo umotan u nekakvo cebe baulja ulicama - ono po kolovozu, a bas su prometne ulice ovde. Njega recimo nisam nikada cuo da je rec progovorio, ono vidi se na kilometar da je ozbiljno bolestan. Ima i jedan indijanac alkos tetoviran po licu, kad je pijan onda ide ulicom i na sav glas psuje (nikog specijalno, samo onako), taj je isto za izbegavanje. Ima i neka baba, nije beskucnik ali je profesionalni prosjak, vidjam je na istim mestima, jedan dan noga u gipsu, drugi dan ruka, treci dan nosi onu kragnu i tako dalje, vreba ovce za sisanje.

Ā 

Inace su Vankuver, Toronto i Montreal mnogo razliciti gradovi, Vankuver je sav nekakav joga fitnes fazon, kod nas je japijevstina i nadrkanost, a Montreal je hipsteraj. U Montrealu sam bio nekoliko puta i nisam nijednog beskucnika video - sto ne znaci nuzno da ih nema jer nisam zavirivao bas svuda, ali u Vankuveru i u Torontu ne mozes da ih ne vidis, toliko ih je.

Ā 

Ā 

Link to comment
On 20.6.2020. at 9:55, mei said:

Montreal jeste hipsteraj, ali i moj omiljeni grad u Kanadi :happy:. ImaĀ prosijakaĀ i beskućnika, ali mnogo manje (u centru)Ā u poređenju sa Otavom, koja je 3 puta manja po broju stanovnika. U Montrealu sam ih najčeŔće viđala u parku oko Berri / UQUAM stanice, samo traže sitniÅ” i to je to. UĀ St. Laurent bulevaruĀ ih viđam noću, gde spavaju zimi u hodnicima gde su bankomati kada je jako hladno, u podzemnim prolazima koji povezuju stanice metroa, i ponekad na raskrsnici St. Laurent i Sherbrooke.Ā 

Ā 

U Otavi svakodnevno srećemĀ mnogo viÅ”e beskućnika i zavisnika, svih generacija, od tinejdžera do starih. Takođe su bezopasni, ali umeju da budu verbalno agresivni ponekad. Glavne lokacije su: Rideau street, počevÅ”i od raskrsnice sa Colonel by Dr., Å”to je 300 m od parlamenta, pa sledećih 3 km niz Rideau ulicu i Montreal road, i blokove naokolo kroz Vanier. McDonald's u Rideau uliciĀ (na manje od 500 m od parlamenta), je prestao da radi 24 sata proÅ”le godine, zbog toga Å”to je stalno bili nekih incidenata, pa je policija morala da interveniÅ”e po par puta svake noći. U autobusu boj 12 (koji ide kroz RideauĀ i Vanier kraj) gotovo uvek se može sresti 1+Ā nervno rastrojenih, beskućnika ili zavisnika - jedino je nelagodno kadaĀ nekogaĀ direktno vređaju, ili kada neko baÅ” baÅ” prljav i miriÅ”e na mokraću sedne na sediÅ”te pored i slično. U tom kraju imaĀ par klinika za zavisnike, pa oni obično spavaju ispred klinika ili prodavnica alkohola (LCBO). Na primer, u Rideau ulici je mali Metro supermarket baÅ” pored LCBO-a. To je jedini Metro koji ima pravo obezbeđenje na ulaznim vratima, ne toliko zbog nasilniÅ”tva, nego Å”to beskućnici kradu hranu - tu često viđam kako obezbeđenje oduzima piće i hranu na izlazu iz supermarketa.

Ā 

Uglanom, nisam se nikad osećala nebezbedno, jedino Å”to može da se oseti je tuga svaki dan kada se prođe kroz ove delove grada, i strah za njihov životĀ Ā u situacijama kada polusvesni hodaju po kolovozu i slično.Ā 

Ā 

On 20.6.2020. at 10:33, Radoye said:

U Otavi sam bio samo jednom, pre jedno 12-tak godina, tada mi mnogo licilo na Novi Sad, ono velik grad ali ipak dosta usporeniji i manje nadrkan nego Toronto. U zadnje vreme se tamo odselilo bas puno Torontonaca, dosta i mojih poznanika, oterani odavde cenama nekretnina. Od ostalih vecih gradova bio sam i u Kalgariju, to mi je generalno licilo na Otavu (ali manje fensi, manje starih nakicenih fasada) ali glavni utisak je sto mi je ceo grad smrdeo na stajnjak. Jos nisam nikad bio na istocnoj obali, nameracio sam se do Halifaksa i Lunenberga ali nikako da se poklope kockice, najdalje na tu stranu sam stigao do Kvebek Sitija koji je prelep, najevropskiji grad u Severnoj Americi, ali jbg klima, zima je brutalna tamo.

Ā 

On 20.6.2020. at 10:52, mei said:

Otava se malo poboljÅ”ala, u smisluĀ da je malo manje dosadno nego pre 12 godina, a i broj stanovnika se povećao sa 700 000 na milion u poslednjih ~15 godina. JoÅ” uvek je manje nadrkano nego u Torontu, jedino Å”to je saobraćaj u kolapsu u Å”picu jer imamo samo par mostova do Kvebeka, pa svi kamioni i avioni idu centralnim ulicama da transportuju robu uĀ Kvebek (izlaz sa autoputa prema Kvebeku vodi pravo u centar Otave, rush hours suĀ horor u centru). I ja samĀ primetila da ima dosta ljudi iz Toronta, na primer, dosta Uber vozača mi je reklo da su se preselili Ā u poslednjih par godina u Otavu.

Hahaha, i u Otavi ponekad smrdi na stajnjak u avgustu (pored Carleton univeziteta) poÅ”to je tu eksperimentalna farma. Na 5 km od centra je farma, moj prijatelj je jednom video kojota tu dok je džogirao .Ā A oviĀ ljudiĀ su naÅ”liĀ losa u svom bazenuĀ clickĀ :D

Ā 

+1 za Kvebek SitiĀ 

Ā 

Link to comment
On 20.6.2020. at 11:45, nera said:

@ObiWĀ Slazem se u principu, cesto razmisljam da me nasa situacija asocira na ono kako su izbeglice dozivele Beograd. I da, moj krug je 99% beogradski kad saberem, ne da sam izbegavala ostale ali Ā tako je.

Ono sto je ipak razlicito je da i dalje mislim da je kod nas lakse druziti se. U smislu, ovde i kad se zdruzis sa nekim uobicajeno je da se cujete i vidjate jednom u par meseci, pa cak i nestanu na duze periode. I mnogo su pasivno agresivni, nece nista otvoreno da kazu nego sve kao kisa oko Kragujevca, ako pocnes neku ā€˜neprijatnu temuā€™ ili se ucite ili sa bukvalno okrenu i odu.

Ā 

Oko bezbednosti, ja se osecam prilicno bezbedno u Vankuveru, tak deo je ok. Ono sto smara je gusenje svake zabave koja nije tiha, mirna itd. Zivela sam u zgradama gde su se zalili ako neko ima drustvo koje prica glasnije subotom u 9 uvece.

Vankuver delimicno jeste joga firnes grad ali to je samo deo svega, deo koji se promovise dok se ostalo gura pod tepih.

Ā 

@RadoyeĀ pitanje za tebe, moze i na pm, sta sve spada u Midtown Toronto? I kako se kotira tzv. grcki kraj (bar su meni tako rekli da ga zovu). Istrazujem opcije da se mozda preselim u Toronto pa hocu da se informisem. Imam rodjake koji zive u Misasagi, lepo je kod njih ali za moje potrebe previse daleko od grada.

Ā 

On 20.6.2020. at 12:23, Radoye said:

Ā 

Midtown Toronto je centriran na Yonge-Eglinton raskrsnicu, to je nekad bio kraj gde su se naseljavali mladi bracni parovi professionals, bilo je i dosta nasih ljudi (ETF scena), no sad se to pocelo menjati, jako puno se grade condos, velika je guzva postala, sada ima vise Azijata (Iran, IndoPak, Kina&Co) no i dalje je dobrostojeci kraj, nema kriminala. Zbog novogradnje pozatvaralo se puno malih prodavnica, restorancica, pabova koji su do nedavno bili odlika ovog dela ali jos uvek ima dosta nedirnutih krajeva (detached kuce, samo skupo k'o djavo). Recimo ako uzmes mapu Toronta pa gledas severno od St Clair i juzno od Lawrence, centrirano na Yonge to ti je Midtown. U zapadnom delu na Bathurstu je jevrejski kraj, malo severno je Hogg's Hollow jedan od dva najbogataskija kraja. Yonge ulicom ide jedna od metro linija tako da je sve dobro povezano, lako se stize svuda, a sada grade novu liniju istok-zapad na Eglintonu. Ja sam stanovao na potezu Yonge-Lawrence pa do Mt.Pleasant-Eglinton (gde sam sada). Ima dosta zelenila i parkova, trim staza i tako toga. Samo jako puno se gradi i totalni je saobracajni kolaps zbog toga.

Greektown / Danforth je OK kraj, tu su cene malo pristupacnije, pored Grka zive i drugi Balkanci - SrboHrvatoBosanci, Albanci, Makedonci itd pa ponekad ima tenzija po tim linijama mada vecina ljudi je OK, mislim svi smo dosli ovamo da pobegnemo od tog sranja (ima tu jedna raskrsnica Pape & Gamble koja se od milosti zove "Trg zrtava Slobodana Milosevica" - mislim, sve ti je jasno). Ima dosta prodavnica gde moze da se nabavi roba iz nasih krajeva. I ovo je na metro liniji (Bloor-Danforth linija), ima dosta restorana pabova i tako toga, imaju veliki ulicni festival svakog leta (ove godine ne). Isto je relativno miran kraj u smislu da nema nekakve otvorene kriminalne aktivnosti ali je pre koju godinu bas tu bio teroristicki napad kad je neki ludak alahuekberisao i pucao po kaficima (ubio dvoje). Dzentrifikacija za sada ide od centralnog dela ka zapadu, tu se puno gradi, sve poskupljuje, ovamo na istok jos nije toliko izrazeno, jos nije zahvaceno condo manijom.

Ā 

Jugoistocno odatle su Beaches, to je isto lep kraj, vidi ovde:

Ā 

https://www.google.com/maps/place/The+Beaches,+Toronto,+ON/@43.6748817,-79.324647,14z/data=!4m5!3m4!1s0x89d4cbf6fc96f2c1:0xdc178d6f76843ac2!8m2!3d43.6673479!4d-79.296693

Ā 

Na beaches metro ne zalazi (ima tramvaj) ali to je bas miran kraj sa puno zelenila, puno restorancica, pabova, prodavnica zdrave hrane, sa velikom pescanom plazom, ono pravo mesto za gajiti sitnu decicu i kucne ljubimce. :)

Ā 

On 20.6.2020. at 13:19, nera said:

@Radoye Hvala puno za informacije! Pogledacu sve navedeno. Ako imam jos pitanja smaracu na pm i ovako smo skrenuli sa teme šŸ˜

Ā 

On 20.6.2020. at 13:25, Radoye said:

Moze slobodno! :)

Ā 

On 20.6.2020. at 13:39, ObiW said:

Ā 

Ā 

To su Kanadjani. Amerikanci bez ustručavanja lupaju gluposti.Ā :D

Ā 

Ozbiljno, Kanadjani imaju instikt da ā€œmoramo da se usaglasimoā€; Amerikanci su viÅ”e individualisti, ti kaži svoje, ja ću svoje, ne moramo da se složimo.

Ā 

On 20.6.2020. at 13:58, precog said:

Ā 

e nemojte da ste cave i da se sasoljite preko pmova, pisite ovde ili otvorite temu, zanimljivo je.

Ā 

On 20.6.2020. at 14:05, Radoye said:

Moze i tako :)

Ā 

On 20.6.2020. at 20:53, nera said:

@precogĀ moze i sto se mene tice.

Ā 

Ako ima neki dobri admin da splituje ovu pricu o Kanadi i otvori temu pod kreativnim naslovom šŸ˜

Ā 

Link to comment
On 20.6.2020. at 20:54, Peter Fan said:

Ā Kanada, zemlja jos veca

Ā 

On 20.6.2020. at 21:38, Radoye said:

Oh, Cana-duh! :lolol:

Ā 

On 21.6.2020. at 0:07, iDemo said:

Ja im/vam stvarno zavidim... (terajte i ovo na taj split)

spacer.png

Ā 

On 21.6.2020. at 1:00, Radoye said:

Onaj Kitchener na mapi, do 1914. zvao se Berlin. A tu u blizini je i Waterloo.

Ā 

On 21.6.2020. at 7:30, Radoye said:

A odmah s druge strane granice u Americi imas Hamburg, Varsavu, Belfast itd. :D

Ā 

On 22.6.2020. at 7:42, Radoye said:

Ā 

Link to comment
Za pocetak, jabā€™ zivela u jednoj od ove tri uliceĀ [emoji3]

Ā 

Ā 

1FA8530E-ECF7-4467-8E19-DB81F4B1C7B5.jpeg.a73e139b05080a8fc1f8d3651e8c6205.jpeg

lol.gif u kom gradu je ovo?

Ā 

ETA: nasao, Porters Lake, NS - Kanadia

Ā 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...