Jump to content
IGNORED

FK Partizan 2020/21


shimpr

Recommended Posts

Mahom su svi aktivni navijači identifikovani sa grbom kao i sa imenom kluba, tako da ta teza menjaj grb ostavi ime ne pije vodu. 

 

Drugo nismo mi Juventus koji pravi brend od ove priče i prihoduje ozbiljne pare od toga plus ima milione navijača van Italije. 

Link to comment

Ne znam ko su "aktivni" navijaci.  Ali na utakmicama Partizana, oni na jugu imaju varijacije postojeceg grba sa belim orlom, na crno-bele pruge, itd.

Link to comment

nikakve promene grba. mi imamo navijace diljem bivse nam drzave. 

ono sto je uradio hajduk je jad jadni i mi ne treba to da radimo. 

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, Dimitrije said:

Ne znam ko su "aktivni" navijaci.  Ali na utakmicama Partizana, oni na jugu imaju varijacije postojeceg grba sa belim orlom, na crno-bele pruge, itd.

Koja greška, kad kažem navijač mislim na nas "raju" a ne na potkupljene kriminalce, dilere i ine sa legitimacijama raznih vrsti. :(

Link to comment

 

32 minutes ago, bradilko said:

nikakve promene grba. mi imamo navijace diljem bivse nam drzave. 

ono sto je uradio hajduk je jad jadni i mi ne treba to da radimo. 

Hajduk je samo vratio svoj stari grb iz vremena kada je osnovan 1911. od strane splitskih studenata u Pragu (Lucijana Stelle, Fabjana Kaliterne, Ivana Šakića i Vjekoslava Ivaniševića).  Osnovan je u restoranu "U Fleku", u Pragu, gde i dan danas postoji spomen ploca u cast tog dogadjaja.

 

image.jpeg.d83c269950047a03d42ea7879f5dd2a2.jpeg

U vremekada je Hajduk postao deo NOB-a, stari grb je zamenjen zvezdom petokrakom (1945.) koja je kasnije (1960.) umetnuta u originalni grb umesto hrvatske sahovnice.  Bilo je par pokusaja da se kombinuju i sahovnica i petokraka (1951. i 1961.), ali je petokraka ostala dominantni deo grba sve do 1990., kada je stari grb ponovo vracen.

 

 

Edited by Dimitrije
Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

 

Hajduk je samo vratio svoj stari grb iz vremena kada je osnovan 1911. od strane splitskih studenata u Pragu (Lucijana Stelle, Fabjana Kaliterne, Ivana Šakića i Vjekoslava Ivaniševića).  Osnovan je u restoranu "U Fleku", u Pragu, gde i dan danas postoji spomen ploca u cast tog dogadjaja.

 

image.jpeg.d83c269950047a03d42ea7879f5dd2a2.jpeg

U vremekada je Hajduk postao deo NOB-a, stari grb je zamenjen zvezdom petokrakom (1945.) koja je kasnije (1960.) umetnuta u originalni grb umesto hrvatske sahovnice.  Bilo je par pokusaja da se kombinuju i sahovnica i petokraka (1951. i 1961.), ali je petokraka ostala dominantni deo grba sve do 1990., kada je stari grb ponovo vracen.

 

 

sve to znamo. zalostan je nacin i vreme.

ali oni su i osnovani ranije dok je partizan stvoren od strane nase partizanske vojske i ne treba menjati grb i zbog toga.

Link to comment

Gosn Dimitrije, pretpostavljam da vam je jasno koliko je besmisleno menjati grb iz "logičnih" i "praktičnih" razloga a ostavljati ime kluba jer su se navijači identifikovali sa njim? Zašto mislite da se navijači nisu isto tako identifikovali sa grbom? To što je grb u jednom periodu bio menjan na svakih par godina ne znači da sada treba ponovo početi sa tim. Ovaj trenutni se taman lepo primio i ostvario višedecenijsku tradiciju. Da ne pominjem da je pitanje grba otprilike osamdeseto na listi gorućih stvari kojima FK Partizan treba da se hitno pozabavi.

Link to comment
4 hours ago, Dimitrije said:

Svi, osim, Crvene zvezde, nemaju razlog da zadrze petokraku jer vise ni SFRJ niti ideologija na kojima je utemeljena ne postoje. 

Klub koji se zove Partizan ima manje razloga da zadrži petokraku?! Čoveče, promisli malo.

 

Evo malo za edukaciju:

 

5 hours ago, Dimitrije said:

Kamo srece da je BSK opstao; em bi imali beogradski klub koji nosi ime grada, za koga bi vecina Beogradjana navijala, em bi imali klub duge tradicije (od 1911.), bez politicko-ideoloskih osnova, i klub cije su boje lepse od crven-bele i crno-bele.  Ovako, uvalise nam Zvezdu i Partizan da se i po toj osnovi krvimo.

Inače, postojao je beogradski klub koji je gledalo nas dvesta do petsto, kako kad. Prvo smo išli da gledamo Trucu, pa u Tihać na ćevape, pa se spustimo na OFK. 

Beograđani su toliko bili privrženi OFK Beogradu da je komotno mogao da se zove Bulbuderski Sportski Klub.

Link to comment

Imala je Ofka dosta navijača po novobeogradskim blokovima. Ćale od drugara iz osnovne bio baš zagrižen, vodio nas nekoliko puta na Karaburmu.

Link to comment

Meni je sve jedno da li ce Partizan da menja ili nece da menja grb.  Poenta je da i ikonoklasti i ikonoborci imaju validne argumente.  Zanimljivo je da ikonoborci, ciji su argumenti u osnovi tradicija, hoce ovaj grb iz 60-ih.  Ako je vec do tradicije, Titovih partizana i JNA, onda bi grb iz 50-ih i plavo-crvene klupske boje bio povratak tradiciji (a ne modnom trendu kada je grb zacrnjen i klupske boje postale crno-bele).  Titovi Partizani nemaju nista zajednicko sa crno-belom bojom.

Link to comment

Razlika je u tome što su dosadašnje promene bile stilske, a ona o kojoj se sada priča bi predstavljala prihvatanje idiotskih ideja kompletnih ludaka poput Željka Pantića i nacista iz službe koji su zauzeli jug stadiona. O stilskim promenama može da se razgovara, ali o izbacivanju petokrake iz ideoloških razloga usled besmislenih izjava raznih budala već ne.

Edited by napadaj
  • +1 1
Link to comment

Crvena petokraka je ok.  Samo ona je postavljena iz ideoloskih razloga.  Partizan je vezan za crvenu petokraku (kao i Zvezda) jer je nastao kao ideoloski proizvod Titove vlasti.   Klubovi nastali pre 1945. (npr. Vojvodina, Hajduk, Zeljeznicar) nemaju razloga da zadrze crvenu petokraku u grbu jer im je nametnuta od strane komunisticke vlasti.  Uklanjanje petokrake iz grbova klubova nastalih pre 1945. nema nikakve veze sa nacizmom, vec sa tradicijom tih klubova.

Link to comment
22 minutes ago, napadaj said:

Razlika je u tome što su dosadašnje promene bile stilske, a ona o kojoj se sada priča bi predstavljala prihvatanje idiotskih ideja kompletnih ludaka poput Željka Pantića i nacista iz službe koji su zauzeli jug stadiona. O stilskim promenama može da se razgovara, ali o izbacivanju petokrake iz ideoloških razloga usled besmislenih izjava raznih budala već ne.

Zna li se uopšte kako bi po tim idejama grb trebalo da izgleda?

Link to comment

Ne znam, ali pretpostavljam da je ova abominacija jedan od glavnih favorita. Taj je već stavljan na razne zastave i majice i vuče se po stadionu već dosta vremena.

 

brand.gif?itok=PL0nZaYD

 

 

4 minutes ago, Dimitrije said:

Crvena petokraka je ok.  Samo ona je postavljena iz ideoloskih razloga.  Partizan je vezan za crvenu petokraku (kao i Zvezda) jer je nastao kao ideoloski proizvod Titove vlasti.   Klubovi nastali pre 1945. (npr. Vojvodina, Hajduk, Zeljeznicar) nemaju razloga da zadrze crvenu petokraku u grbu jer im je nametnuta od strane komunisticke vlasti.  Uklanjanje petokrake iz grbova klubova nastalih pre 1945. nema nikakve veze sa nacizmom, vec sa tradicijom tih klubova.

 

U prve dve rečenice citiranog posta je suština argumentacije u prilog stavu da grbovi Partizana i Zvezde ne treba da se menjaju.

 

Sa preostalim delom posta se, naravno, slažem, ali o tome nisam ni govorio, već se moja prethodna poruka odnosila isključivo na grb Partizana i one koji žele da ga menjaju.

Link to comment
  • James Marshall unpinned this topic
  • James Marshall locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...