Jump to content
IGNORED

FK Partizan 2020/21


shimpr

Recommended Posts

Neka Pantić slobodno ide da se pojebe sa onim mentolima što su štampali majice i neka jedni drugima prenesu neke sifilise i slično, mislim da bi to bi neki minimum da im svaki pošten čovek poželi.

 

  • +1 2
Link to comment

Nastavak je još bolji. Apeluje se da se inicijativa za promenu grba usmeri na Vučelića :D

Sent from my GM1913 using Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment

pantara je infantilac opsednut amerikom i američkom sportskom i pop kulturom. kada nije u dresu voljenog mu real madrida, emisije vodi u opremi nba, nhl, bezbol timova, daje recenzije video igrica i holivudskih filmova ..u tom duhu on bi da naš teško "marketabilni" komunjarski grb zameni nekim neutralnim neoliberalnim logom kao da smo epl ili najk. ako zbog bilo čega može da bude korisno prisustvo tucača kafanskih pevaljkitm i i resto sps ekipe u klubu, to je zato što neće dozvoliti da se dira grb. pokunje li se pred inicijativama patriota sa tribina i sledbenika modernih tokova sa interneta, eto im makar jednog navijača manje, među onim koji su smatrani neoterivim.

 

Link to comment

Uuuu kada im sps ekipa podvikne...ako se izbaci zvezda na njeno mesto bi mogao dvoglavi orao, krst sa ocilima, nešto treće...germanska runa ako pitate ekipu sa poslednjeg klipa. 

Link to comment
9 hours ago, MocaVukotic said:

Eventualna promena grba bice i poslednji ekser u sanduku mog pracenja fk partizan. Vec neko vreme je to na klimavim nogama, nek promene pa da se resim i te bede... 

 

To je to, u kratkim crtama.

Link to comment
13 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

pa ti onda pređi da navijaš za klub čiji ti se grb dopada

 

dimitrije ti je sve odgovorio, da se ne ponavljam.

 

a pantića ne volim ali ovo stoji 100%: neki levičari SPS profila i generalno ljudi koji unapred znaju da na celom svetu ne postoji dizajner koji može da napravi nešto lepše, prosto mi smo savršeni, veći smo od Juventusa, naša sreća protiv QPR veća je od sreće navijača Juventusa koji su osvojili nekoliko Liga šampiona, 

 

nisam za 6 baklji u grbu i mislim da bi nam novi grb lepo le

 

a za koga ću navijati tebe se ne tiče. ja sam odrastao na južnoj tribini i uvek nosio bordo-teget dres i vikao napred partizan. i sad ću tebe da pitam dal je u redu da se menja grb koji mi se nikad nije dopadao?

Link to comment

Dragi @twisted gledaj celinu, baklje su tu pa su tu. ne mozes tako razmisljati. o tribini znas vise nego prosecan navijac, bas zbog toga treba i da ne pratis te iste mandrile i njihova vidjenja...

Link to comment
47 minutes ago, twisted said:

a za koga ću navijati tebe se ne tiče. ja sam odrastao na južnoj tribini i uvek nosio bordo-teget dres i vikao napred partizan. i sad ću tebe da pitam dal je u redu da se menja grb koji mi se nikad nije dopadao?

niti me zanima, a naravno da se pitam i ja kao bilo koji navijač partizana

 

 

ovo o levičarima sps profila ne razumem, hoćeš da kažeš da npr branko ružić ne dozvoljava da se menja grb?!

 

i kao što kaže božo koprivica smrt fašizmu živeo partizan!

Link to comment
49 minutes ago, twisted said:

 

dimitrije ti je sve odgovorio, da se ne ponavljam.

 

a pantića ne volim ali ovo stoji 100%: neki levičari SPS profila i generalno ljudi koji unapred znaju da na celom svetu ne postoji dizajner koji može da napravi nešto lepše, prosto mi smo savršeni, veći smo od Juventusa, naša sreća protiv QPR veća je od sreće navijača Juventusa koji su osvojili nekoliko Liga šampiona, 

 

nisam za 6 baklji u grbu i mislim da bi nam novi grb lepo le

 

a za koga ću navijati tebe se ne tiče. ja sam odrastao na južnoj tribini i uvek nosio bordo-teget dres i vikao napred partizan. i sad ću tebe da pitam dal je u redu da se menja grb koji mi se nikad nije dopadao?

Tih šest baklju predstavljaju kontekst i okruženje u kojem je Partizan osnovan. To što ta država više ne postoji, apsolutno ništa ne menja, niti stvara potrebu za promenom. Tvoj klub je jugoslovenski, koliko god se to tebi ne dopadalo, kao što je i Crvena zvezda jugoslovenski klub, šta god oni izmišljali i pričali za sebe. Bežanje i distanciranje od sopstvenog porekla je pogrešno i daleko je od duha kluba koji kako-tako treba da očuvamo, pogotovo u ovom vremenu kada je pokvareni revizionizam na svakom koraku.  

Link to comment



 
dimitrije ti je sve odgovorio, da se ne ponavljam.
 
a pantića ne volim ali ovo stoji 100%: neki levičari SPS profila i generalno ljudi koji unapred znaju da na celom svetu ne postoji dizajner koji može da napravi nešto lepše,


Sjajna ideja! Predlažem da se svake godine organizuje konkurs za novi grb, jer jbg ne može se unapred znati da li je neki dizajner negde na svetu baš te godine osmislio bolji grb nego onaj od prošle godine. Plus svaki novi grb moraš novi dres i šal da kupiš totalno je marketabilnije. Avangarda!

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment

Ikonoklasti kao i ikonoborci, zasto ne pokusate da saslusate jedni druge umesto da stitite svoje pozicije napadima, uvredama i cinizmom.  Pre svega, svi domaci klubovi posle 1945., uz nekolko izuzetaka (npr. OFK Beograd i Olimpija), imali su zvezdu petokraku kao sastavni deo grba.  Petokraka je simbolizovala jugoslovensku pripadnost sa jasno izrazenim ideoloskim opredeljenjem.   Vecina klubova iz bivse SFRJ su danas uklonili zvezdu iz grba ili su dizajnirali novi grb bez zvezde.  Zvezde su zadrzali Crvena zvezda, sto je potpuno razumljivo jer je to ime kluba, Partizan, Radnicki Beograd, Borac Cacak i Spartak iz Subotice.  Svi, osim, Crvene zvezde, nemaju razlog da zadrze petokraku jer vise ni SFRJ niti ideologija na kojima je utemeljena ne postoje.  Jedini razlog za o(p)stajanje zvezde i drugih jugo-simbola (buktinja sa 6 plamenova) je tradicija.  Ako Partizan zeli da se bude nastavljac te tradicije, onda je normalno da grb i klupske boje budu one koje su postojale pre nego se klub presaltvovao na crno-belu boju: prema tome onaj sareni grb i crveno-plave boje kao i naziv stadiona JNA.  Nista ne opravdava da se taj grb zacrni i da se boje promene sa armijskih crveno-plavih na crno-bele.  Ako, s druge strane, postoji zelja da danasnji Partizan bude gradjanski klub koji raskida sa prethodnom ideoloskom tradicijom, onda crno-bele boje i novi grb koji bi bolje odrazavao danasnji status i operdeljenost kluba su pozeljnije.  Cinici mogu da kazu da ako teramo mak na konac, onda i imena klubova koja su u FNRJ/SFRJ vecim delom bila ideoloski bazirana (Crvena zvezda, Partizan, Radnicki, Mladi radnik, Metalac, Dinamo, Udarnik, Rad) treba da se promene.  To bi vec bilo teze jer su se navijaci vec identifikovali sa tim imenima ne zbog ideologije a nisam siguran kako bi UEFA reagovala da nasi klubovi pocnu sa masovnom promenom imena.  Ja bih zeleo da imamo neki znacajan tim u ligi koji ce da nosi ime grada ili bar ima pridev beogradski, Niski isl.  Kamo srece da je BSK opstao; em bi imali beogradski klub koji nosi ime grada, za koga bi vecina Beogradjana navijala, em bi imali klub duge tradicije (od 1911.), bez politicko-ideoloskih osnova, i klub cije su boje lepse od crven-bele i crno-bele.  Ovako, uvalise nam Zvezdu i Partizan da se i po toj osnovi krvimo.

Edited by Dimitrije
Link to comment
  • James Marshall unpinned this topic
  • James Marshall locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...