Jump to content
IGNORED

FK Partizan 2020/21


shimpr

Recommended Posts

Jeste lud, ali je to glas iz kluba, skoro pa zvaničan. Svaka budala hoće da istorija počinje od njega.

Okolnosti u kojima je JSD okupiran poltronima + stalno majmunisanje tribine (posebno ova poslednja akcija) i dolazimo vrlo blizu linije gde će svako normalan dići ruke od praćenja kluba.

Svih sekcija.

Link to comment
5 minutes ago, Godfrey said:

Ne simbolizuju baš ništa. Jednostavno uzete od Juventusa.

Mozda od ljubljanske Olimpije.  Oni su bili crno-beli dok nisu poceli nacionalno da se osvescuju pa postali zeleni.

Link to comment

Teško da je to uzeto od manjeg kluba. Obično u životu se ne prepisuje od lošijeg.

Mada, interesantna informacija Dimitrije, nisam znao da su oni bili crno-beli.:thumbsup:

Link to comment

Od Juventusa, Bobekova ideja kad je postao trener, valjda su u prolece 1959 nastupali na turniru Vijaredjo, i tu im Juventus poklonio granituru svojih dresova

Link to comment
20 minutes ago, Mark Rothko said:

Jeste lud, ali je to glas iz kluba, skoro pa zvaničan. Svaka budala hoće da istorija počinje od njega.

Okolnosti u kojima je JSD okupiran poltronima + stalno majmunisanje tribine (posebno ova poslednja akcija) i dolazimo vrlo blizu linije gde će svako normalan dići ruke od praćenja kluba.

Svih sekcija.

 

koja poslednja akcija?

Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

Sto da ga ne promenite?  Pa do sad ste ga menjali najmanje 5 puta, ukljkucujuci i klupske boje.  Partizanov grb je varijacija na temu grba FNRJ/SFRJ.  (Ne znam da li je Kun dao nacrt i za Partizanov grb.)  

7 puta, od toga su dva puta promene bile "radikalne", 1947 i 1959 sve ostale promene bi se mogle nazvati redizajnom, a ovo sada nema veze sa redizajniranjem grba kluba već sa onanisanjem i slizavanjem sa nazi publikom koja sve više postaje većina na fudbalskim utakmicama i to ne samo u humskoj ulici

 

a što se tiče boja, promenjene su na bobekovo i takačevo insistiranje posle nekog turnira u vijaređu 1959. gde su igrali protiv juventusa, a gde je klub navodno i dobio jednu crno belu garnituru od torinjana

 

 

 

ps

u zelenim dresovima je igrao jednom, na turniru u meksiku protiv spartaka iz trnave i to jedno poluvreme

 

 

Edited by kud u maglu Simoviću
  • Hvala 1
Link to comment

Eventualna promena grba bice i poslednji ekser u sanduku mog pracenja fk partizan. Vec neko vreme je to na klimavim nogama, nek promene pa da se resim i te bede... 

  • +1 3
Link to comment

Ja ne znam šta je u glavi onih koji bi da menjaju grb i plašim se da saznam, iskreno.

 

Ali lepo je što je dileja solidno argumentovano iznasisavana zbog svojih maloumnih ideja. Plašim se samo da je prevelika budala da bi se povukao i da će mu to dati samo nova krila, kao što mu je davalo hajpovanje njegovih idiotskih emisija.

 

Link to comment
Slozio bih se sa kolegom Simovicem. Pantic je lud ko konj ne treba ga uzimati za ozbiljno
+1
Kada Pantić nešto podrži, ja sam prvo protiv pa se tek onda udubim i vidim da sam zapravo vrlo protiv.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
16 minutes ago, copkillah said:

Ja ne znam šta je u glavi onih koji bi da menjaju grb i plašim se da saznam, iskreno.

 

Ali lepo je što je dileja solidno argumentovano iznasisavana zbog svojih maloumnih ideja. Plašim se samo da je prevelika budala da bi se povukao i da će mu to dati samo nova krila, kao što mu je davalo hajpovanje njegovih idiotskih emisija.

 

ma jok već je digao ruke od te ideje :D

Quote


Grb će se sigurno menjati. Nadam se da ćete ovu temu češće pominjati, svesni ste da mnoge duhove ustalasa. Ne mogu građanisti kojih nema ni 0,5 % u Srbiji da nameću svoje mišljenje i ideologiju velikoj većini, koja je svakako za promenu grba. Hvala vam što jedini brinete i govorite o ovoj izuzetno bitnoj temi.
 

2

 

 

 
 

 

 

Ja mislim da neće, pošto smo mi negde usput prosto postali klub koji je praktično odustao od sopstvenog marketinga, u svom ovom haosu političkog sponzorstva koji vlada u Srbiji, mi smo praktično došli do tačke da više i ne pokušavamo da išta popravimo ili uradimo. Mi jedva uspevamo i tehničko sponzorstvo da dobijemo i to tako da nemamo novi dres uopšte, a promena grba je ozbiljan posao koji se radi sa najvećim svetskim agencijama, ja se bojim da je to za ovaj Partizan preveliki zalogaj. Mi mnogo manje stvari ne možemo, a ovo je velika. Nisu to građanisti, po ovome što sam kao razmenu juče imao na Tviteru, to su neki marksisti, neki levičari SPS profila i generalno ljudi koji unapred znaju da na celom svetu ne postoji dizajner koji može da napravi nešto lepše, prosto mi smo savršeni, veći smo od Juventusa, naša sreća protiv QPR veća je od sreće navijača Juventusa koji su osvojili nekoliko Liga šampiona, prosto čovek u jednom trenutku stvarno dobije osećaj da je u Zoni sumraka... Ali to je glasna manjina, koju imamo i na prvenstvenim utakmicama, tiha većina koja dolazi na veće utakmice i generalno gleda sve utakmice uglavnom preko TV, nema taj nivo ideološke ostrašćenosti. A mi da sklonimo ovaj Keltski krst, mi imamo ogroman broja ljudi desne orjentacije koji navijaju za Partizan, ne samo u Srbiji, posebno u Republici Srpskoj, Crnoj Gori, i ova polemika se na kraju svih krajeva svodi na to da nama takvi ne trebaju i da ako im se komunizam ne sviđa, mogu da navijaju za drugi klub, klasičan levi totalitarizam na koji niko normalan ne sme da pristane. Mi imamo jaz između simbola kluba i ogromnog broja navijača koji tu ideologiju prosto ne baštini i vidi kao svoju, naprotiv, i to nekako mora da se reši, ili ćemo na kraju imati sto marksista na stadionu i nikog više.

 

 

 

Link to comment
  • James Marshall unpinned this topic
  • James Marshall locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...