Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Drzi se @Далибор 

I ono sto mi je jedna doktorka rekla:

Ko god se iole krece medju narodom moguce da ce fasovati.Zbog nediscipline u narodu i zbog toga sto se virus bas bas prosirio.

Mislim da je sad dooosta besmisleno traziti po svaku cenu gde se ko zarazio...

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Далибор said:

video sa roditeljima i prošli vikend. bez grljenja, ljubljenja i slično. Pre toga ni devojka i ja, ni oni nemamo rizične kontakte. ali očigledno smo mi njima ili oni nama preneli jer smo sada 140km daleko 8 dana i svi isti dan testirani sa sličnim simptomiva koji, osim kod mog ćaleta, nisu previše ozbilnji)...

 

Sad ne mogu da mislim tko je kriv... samo da budu stariji kako treba. bila zajebana 2020 do sada sa već previše sahrana... al da ne mračim.

 

Samo da svi dobijemo terapiju i preglede kako treba,

 

Nadam se da si u ostali forumaši i članovi porodice dobro. držte se svi i pazite.

Koji simpotomi su te naveli da se testiras?

Link to comment
6 minutes ago, nisam ja said:

a kako se osećaš? 

Imao 3 dana od srede do petka od 37 do 37,5. Od četvrtka uveče do subote ujutru jak bol u grlu. Skoro bez kašlja. Ali smlaćen kao lopatom da me tuku. i juče ode čulo mirisa i ukusa. 

 

Srećom pazio sam i nisam od utorka izlazio iz stana. do sutros kad sam se testirao. .. Sad sam malo zapušen ali ok generalno. Imam neku istoriju problema sa plućima pa mi je bitno da sutra nađem državno ili privatno da ne neko snimi i posluša za svaki slučaj. 

 

I sami vidite pregužve su umbulantama i utisak mi je da su uglavnom ispod 40 godina.... a i u medi groupu preko 50 ljudi na parkingu za testiranje ili snimanje pluća.... oko 2 kad sam se testirao. tu niko ne ulazi u statistiku...

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Далибор said:

Ja po savetu endokrinologa već mesec dana pijem 6000 UI i ništa mi ne fali :D osim što imam koronu :/

Sa željom da što pre izlečiš koronu,

imam molbu da ne objavljuješ okolo doziranja koja su tebi prepisana,

jer ona nekom drugom mogu štetiti (npr. onima koji imaju sklonost formiranja kamena u bubregu, a zapravo sasvim normalan nivo D vitamina).

  • +1 2
Link to comment

Apsolutno. brišite to što sam napisao. ja sam editovao što može. Da ne pomisli neko da promovišem da neko radi isto što je meni moj lekar prepisao. Nije trebalo da to pišem.

Link to comment
53 minutes ago, omiljeni said:

Pa ljudi ostave pogresan mail. Popunjavaju formular i pogrese slovo ili broj na gmail adresi i to stigne nekom drugom.
Tako ja dobijam bukvalno 1x nedeljno mail koji je namenjen nekoj dijaboli iz Kragujevca koji izgleda svuda ostavlja moj mail umesto njegovog. Nalaze iz laba za sve i svasta, izvestaji iz banke, notifikacije da je mala.slatka.97 objavila nove fotke na instagramu, da je popust na steamu, verifikacije za registracije za 1 mali milion sajtova
Jednom sam sa bankarkom razmenio bar po 5 mailova da joj objasnim sta se desilo i da treba telefonom da objasni glupanu da stalno pravi istu gresku.
Drugi put isto tako sa labaratorijom kad su mi poslali krvnu sliku.
Vise se ne petljam u njegove mailove pa makar mu slali notifikaciju da je zapatio kugu ili ebolu. Neka bude sretan sto sam ovako dobar covek i nisam mu maznuo identitet i otvorio neki asomakum na njegovo ime

 

 i ja imam ovaj problem, trpila sam dobrih par godina, odgovarala bankama fakultetu domu zdravlja kursevima, a onda poslala sve u materinu i strpala u spam, jer zenski skot o kome se radi ocigledno namjerno daje pogresan mejl za tehnikalije, inace bi se nekad omaklo da dobijem njenu privatnu prepisku

Link to comment

Sto se imuniteta tice, mislim da treba obratiti paznju i na one ocigledne stvari, koje svi ponekad zaboravimo ili skrajnemo ...

 

Ja sam na analizama tri dana pre nego sto sam se razbolela imala vrlo nisko gvozdje, nisam vadila krv godinu dana, a drzala sam umerenu dijetu septembar i pola oktobra i to me je iscrpelo,  tako da mi je pad imuniteta lako objasniti.

 

Dobar san, ako je moguce, umerena ishrana i gde god mislite da ste tanki a mozete da korigujete, to bi bilo dobro.

Vitamini su OK, ali ima tu jos dosta faktora.

  • +1 3
Link to comment
10 minutes ago, Далибор said:

Apsolutno. brišite to što sam napisao. ja sam editovao što može. Da ne pomisli neko da promovišem da neko radi isto što je meni moj lekar prepisao. Nije trebalo da to pišem.

izvini, nisam hteo da te napadam, hteo sam samo da ponovim ono sto smo pisali jos na pocetku da ne preporucujemo jedni drugima terapije, ako nismo lekari. vecina ce da bude oprezna, ali ljudi u frci mogu da uzmu nesto zdravo za gotovo i da naskode sebi.

ova bolest je nova, ne postoji jos uvek standardna, proverena terapija. lekari se dovijaju, isprobavaju i sve bolje razumeju bolest u skladu sa brojem pacijenata koje lece.

sve najbolje tebi i porodici, nadam se da cete brzo da ozdravite kao i ostali forumasi koji se bore sa virusom.

 

  • Wub 1
  • -1 1
Link to comment
6 hours ago, Milosh76 said:

Sad merio, 37 okruglo. Nema euforije :D

Nosim masku, zena se "iselila" u dnevnu sobu, nadam se da ona nije zakacila jer je ruzicna grupa.


Koliko treba vremena da prodje od zarazavanja do prvih simptoma?

Koliko dugo sam zarazan za okolinu?

 

 

Prvih pet dana si najzarazniji, posle samo eventualno kakis i piskis virus a ne izdises ga, dakle WC prskaj alkoholom posle upotrebe.

 

Drz se tzare

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Danas sam čuo da je Orthomol immun dobar za imunitet, da li je to tačno?

Ja uzimam od jula sa prekidima. Uz to uzimam i Artemisin (slatiki pelin) i uzimao sam Imunolak dok nije nestalo pa sam sad prešao na Multilak. Sve preventivno, doduše i protiv korone i protiv malarije ali i protiv stomačnih tegoba jer sam opet u Ugandi 😁. Uglavnom za one koji misle da imaju slabiji imunitet u ovo vreme svakako nije loše da se uzima Orthomol preventivno bar narednih mesec dana. Ja sam kupio jednu kutiju za majku, jednu za sestru i zeta i jednu za taštu i tasta. Plus žena i ja uzimamo. Jeste skupo ali preventiva je pola zdravlja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...