Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

42 minutes ago, Milosh76 said:

Kako greskom? Odgovori im na mail, posto ih telefonom neces dobiti.

Inace sve im je puno, jako mnogo imaju pregleda

 

Bas ovako kako je omiljeni pojasnio :)

Link to comment
46 minutes ago, pt 2.0 said:

konsultuj se oko doziranja, budući da D vitamin ne treba uzimati napamet.

A koliko bi to UI dnevno bilo? Ja uzeo neki obican jer nisu imali onaj sto je preporučen. Piše da je 1000UI ali da apotekarka kaže može da se uzima do 2000 bez problema

Link to comment

i meni stigla čestitka. isto antigen test u Medigroup NBG, pozitivan. i devojka. i moj ćale, koji se državno testirao u manjem mestu, koji ima i upalu pluća. Ostali članovi ta tri domaćinstva idu da se testiraju večeras ili sutra, kako ko.

 

Inače sve kovid ambulantu u BG su prepune. u Č. Čaplina ljudi od jutros čekaju u do 19h kad sam ja probao nisu primljeni. Ja idem u lolnu manju ambulantu ujutru pre 7 pa da vidimo...

 

Veselo se završio vikend...

Edited by Далибор
Link to comment
2 minutes ago, Spirit said:

A koliko bi to UI dnevno bilo? Ja uzeo neki obican jer nisu imali onaj sto je preporučen. Piše da je 1000UI ali da apotekarka kaže može da se uzima do 2000 bez problema

Ja po savetu endokrinologa već mesec dana pijem 6000 UI i ništa mi ne fali :D osim što imam koronu :/

Edited by Далибор
  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Далибор said:

i meni stigla čestitka. isto antigen test u Medigroup NBG, pozitivan. i devojka. i moj ćale, koji se državno testirao u manjem mestu, koji ima i upalu pluća. Ostali članovi idu da se testiraju večeras ili sutra, kako ko.

 

Inače sve kovid ambulant su prepune. u Č. Čaplina ljudi od jutros čekaju u do 19h kad sam ja probao nisu primljeni. Ja idem u lolnu manju ambulantu ujutru pre 7 pa da vidimo...

 

Veselo se završio vikend...

 

Kako si fasovao?

Link to comment
6 minutes ago, Spirit said:

A koliko bi to UI dnevno bilo? Ja uzeo neki obican jer nisu imali onaj sto je preporučen. Piše da je 1000UI ali da apotekarka kaže može da se uzima do 2000 bez problema

Nisam lekar, pa se ne bih upuštala u to. Konsultuj svog lekara opšte prakse.

Imam ozbiljan deficit D vitamina, što je utvrđeno analizom iz krvi, i meni su dali dozu (koju uzimam odjednom 1x u 7 dana) u odnosu na to, a do naredne kontrole nivoa D vitamina za 6 meseci.

 

EDIT. Evo ti u spojleru negativne strane predoziranja npr. Vigantolom.

 

Spoiler

 

Vigantol® ne treba da se uzima ukoliko imate sklonost ka stvaranju kalcijumskog bubrežnog kamena. Vigantol® treba koristiti sa posebnom pažnjom kod pacijenata sa poremećenim izlučivanjem kalcijuma i fosfata urinom, koji su na terapiji derivatima benzotiazidina (lekovi koji stimulišu izlučivanje mokraće) i kod nepokretnih pacijenata (rizik od hiperkalciemije (povišeni nivo kalcijuma u krvi) i hiperkalciurije (povišeni nivo kalcijuma u mokraći). Kod ovih pacijenata treba da se prate nivoi kalcijuma u krvi i mokraći. Vigantol® treba koristiti sa oprezom kod pacijenata koji boluju od sarkoidoze zbog rizika od povećane konverzije vitamina D u njegovu aktivnu formu. Kod ovih pacijenata treba pratiti nivoe kalcijuma u krvi i mokraći.

 

Lično sam protiv lečenja napamet, i uzimanja vitamina D napamet...

Edited by pt 2.0
  • +1 2
Link to comment
Just now, nisam ja said:

jel imamo neku statistiku za forum. 

moj je utisak da sad među forumašima isto gori. da je u julu bio tek po neki... 

Ja mislim da je sad mnooogo gore...

 

 

Link to comment
Just now, Sammael said:

 

Kako si fasovao?

video sa roditeljima i prošli vikend. bez grljenja, ljubljenja i slično. Pre toga ni devojka i ja, ni oni nemamo rizične kontakte. ali očigledno smo mi njima ili oni nama preneli jer smo sada 140km daleko 8 dana i svi isti dan testirani sa sličnim simptomiva koji, osim kod mog ćaleta, nisu previše ozbilnji)...

 

Sad ne mogu da mislim tko je kriv... samo da budu stariji kako treba. bila zajebana 2020 do sada sa već previše sahrana... al da ne mračim.

 

Samo da svi dobijemo terapiju i preglede kako treba,

 

Nadam se da si u ostali forumaši i članovi porodice dobro. držte se svi i pazite.

  • +1 9
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...