Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

4 hours ago, Spirit said:

Da li ići u Kovid ambulantu ako su simptomi za sada blagi? Zapravo nisam ni siguran da li je Kovid, nisam testiran, a već drugi dan imam utisak da sam pod temperaturom (a nisam), preznajanje noću, sporadični kašalj i to je to

Kad ste vi išli na pregled/test?

Liči na koronu. Preznojavanje noću se javljalo i meni, kašalj mi se javio posle 5 dana. Idi da ti pogledaju pluća, mada su mene samo stetoskop poslušali i pogledali su mi grlo.

3 hours ago, Milosh76 said:

Lici na koronu ili se dzabe nerviram?
 

Liči, nisam ni ja imao dijareju, niti gubitak mirisa i ukusa. Prvo mi se javio umor i malaksalost, posle nekoliko dana se pojavio kašalj, jeza me je hvatala u večernjim satima nekoliko puta. Poznajem dvoje ljudi koji su imali samo grebuckanje grla kao simptome.

Link to comment
20 minutes ago, Spirit said:

Gde u BG može da se uradi antigen test?

Ovde (ČA) od juče je obustavljeno ovakvo testiranje  u priv lab jer “nije po zakonu”

 

Do skoro je moglo u bel medic, jedan forumas je radio, ali sad vidim da je skinuto sa cenovnika na sajtu. Mozda su svuda ukinuli

Link to comment

Sinoć krenulo grlo da me grebe bez kašlja i temperature. Posle se tokom noći pojačao bol u grlu otprilike kao da imam knedli u grlu. Ujutru dosta bolje bez začepljenosti ali t uvek između 37.3 i 37.6 ukus i miris još uvek tu. Bio oko 2 do kovid ambulante na Vračaru,tamo je haos, čekaju ljudi od jutros pola tek treba da preda knjižicu a rade do 6. Odustao i otišao u INEP na cpr,sars i opštu krvnu sliku.
Kontam da zakažem Torlak za ponedeljak za slučaj da bude isto ili gore.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Brz je. Relativno pouzdan. Koristi se da se uhvate inficirani u prvih pet dana. Posle toga daje negativan rezultat.
Hvala... Trenutno temp je 38 okruglo... Ako se nastavi odoh sutra na antigen, a posle cemo videti.

Koju terapiju prepisuju? Antibiotik, probiotik I nesto za temperaturu ili nesto drugo?
Link to comment

moj otac je nedavno imao problema sa srcem. njemu su pre dve godine nakon infarkta ugrađena dva stenta. zaglavio je i sad na VMA. test na COVID mu je rađen po prijemu. nakon nedelju dana praćenja i gomile testova i analiza otpušten je uz prepisanu terapiju, bez operacije. prilikom otpusta mu je lekar rekao da ga puštaju ranije jer je "ušla korona" u bolnicu. dok je bio tamo rađeni su mu i skeneri svi mogući i pluća su bila čista. inače, sve vreme je bio sam u nekoj sobici i bez mogućnosti da izlazi čak i u honik, sem kada su ga izvodili na testiranja. vrlo su oprezni što se toga tiče.

 

po dolasku kući kreće da se raspada od malaksalosti, bolova u stomaku, mučnine. nema temperature. nakon par dana mu lokalni lekar na osnovu katastrofalne krvne slike traži gomilu drugih analiza (endokrinogol, itd...). sve naravno mora privatno, jer državnim zdravstvenim institucijama ne može da se priđe. opet snimak pluća skroz čist. negde 10 dana nakon otpuštanja radi ponovo COVID test, jer drugačije ne može da uđe ponovo na VMA. rezultati pozitivni, visoke vrednosti i za IgM i IgG. 

 

srećna okolnost je da je zbog srca već pio Hemomicin i Plavix. on i majka su u izolaciji već nedelju dana, jutros šalju slike da piju rakiju oboje. već 2-3 dana je primetno bolje. valjda je to to, izgurao je.

 

ja sam se video s njim dok je bio u sred bolesti. ali na osnovu prethodnog testa i stanja pluća bili smo ubeđeni da nema COVID, već da je loše podneo probleme sa srcem i silne testove dok je bio u bolnici (između ostalog mu je veštački izazivan test opterećenja). išao sam da ga vidim u strahu da mu ja ne donesem virus dok je u takvom stanju. ispade suprotno da će oon mene zaraziti. ja sam juče radio serološki test privatno - i dobio negativne rezultate. kontam da je još rano da se trenutna infekcija vidi po IgM antitelima, al nisam znao šta drugo. i IgG mi je nepostojeći, tako da izgleda da nisam uopšte od početka pandemije bio zaražen :) 

 

po onome koliko mi razumemo šta se desilo - on je pokupio virus dok je bio u bolnici. 

  • +1 2
Link to comment

kako se u kovid ambulantama zakazuje test? Zove se telefonom ili banes ili ima neki suptilniji nacin? Vec sat vremena zovem medigrup i ne javljaju mi se, svi operateri zauzeti

 

Nasao sam.. zvao sam dezurnog epidemiologa u Batutu

Edited by Milosh76
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...