Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

1 hour ago, angelada said:

 kako nema drugog testa - posle koliko dana ste smatrali da ste ok i za među svet? Prošlo je 10 dana od pozitivnog testa.

 

Meni je doktorka u covid ambulanta Zvezdara, gde sam radila pcr trst, rekla 14 dana izolacije.

 

Ja sam testirana prosli cetvrtak, u petak popodne je stigao rezultat da sam pozitivna. Stigao mi je i sms da mi je rezultat gotov da pogledam na e zdravlju, iako nisam davala telefon tamo u ambulanti, ali sigurno su izvukli podatak iz mog kartona ... To sam shvatila i kao upozorenje, jer su moje mlade komsije koji su dosli proletos iz Francuske dan pred zatvaranje granica, bili su u izolaciji 14+14 dana, i ako negde krenu, zazvoni telefon i pita ih gde su krenuli. :) Mislila sam se ako budem morala da idem ponovo u ambulantu, dal da nosim telefon, sta da radim, al srecom sve je za sada bez komplikacija i cekam da prodje jos nedelju dana.

 

Temperaturu nemam vec tri dana, kasljem i dalje, ja i onako ne bih izlazila, malaksala sam ... Cak i ne razmisljam o karantinu.

Sve u svemu, meni je ova korona vrlo cudno legla, prvo kao obicna prehlada, pa skok na 38.5 kad sam se mislila dal cu moci ustati iz kreveta i ici po lekarima ako budem morala, pa onda iznenada relaksacija i juce eto mene kuvam rucak, sve OK.

 

 

  • +1 6
  • Wub 1
Link to comment
2 hours ago, mirjam said:

To sam shvatila i kao upozorenje, jer su moje mlade komsije koji su dosli proletos iz Francuske dan pred zatvaranje granica, bili su u izolaciji 14+14 dana, i ako negde krenu, zazvoni telefon i pita ih gde su krenuli. :)

 

WTF :mellow:

Link to comment
14 hours ago, angelada said:

PS. Imala sam kući grippostad i reko daj da popijem (mama lekar pa je aminovala) - kako se od toga lepo spava, nema onog izbijanja hladnog znoja kao kod ovih što obaraju temperaturu, već neka milina.

 

Glede Grippostad-a, meni je doktor rekao a apotekarka isto potvrdila, da se on koristi kada si bolestan ali moras da budes na nogama zbog neceg, nije dakle preporucljiv za lecenje. Na neki nacin kao da te drzi zivom, dok bolest pauzira i onda kada prestanes, nastavi se dalje gde si stao. Dakle ne pomaze u smislu izlecenja.

To sam i na svojoj kozi videla, otisla sam na put i bila mrtva bolesna sutradan, uzela sam ga, drzao me je na nogama tri dana, i posle sam jos preko nedelju dana bolovala kod kuce, kao sto bih i inace. Bilo lepo za moje putovanje ali ovako - ne.

Link to comment
14 hours ago, mustang said:

Osim ako nije n95 maska koja sprecava 95%udisanje korone, masku nosis da zastitis druge od sebe a ne obrnuto. Mama ti lekar a osnovne stvari ne znas :blink:

 

Peri ruke i lice cim promenis lokaciju. Ili dezinfikuj. 

 

ja narucio n99, zaustavlja 99%

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...