Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

1 minute ago, steins said:

Sad videh. Dobro je. Onda se vraćamo na bubrege

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

 

Da uradi ultrazvuk?

 

Odneo je urin na analizu pa cekaju rezultate

Edited by Have_Fun
Link to comment
 
Da uradi ultrazvuk?
Može, mada nisam siguran da će se išta naći pošto nema bolove. A jel imao bolove dan dva tri pre temperature?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
Just now, steins said:

Može, mada nisam siguran da će se išta naći pošto nema bolove. A jel imao bolove dan dva tri pre temperature?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

 

Nije

Nije se zalio nista

Cak je i na planinu isao da hajkinguje pre ovoga

 

Mozda ga vetar produvao, ali nam je svima cudno da toliko dugo ima temperaturu

 

p.s. hvala na savetima i odgovorima

Link to comment

Ajd da ja probam kao neko ko je imao te "peščane" probleme...
Da mu baš to planinarenje nije "pokrenulo " to po bubrezima.
Ja kad sam imao "pokretanje" pre toga sam imao neku "truckavu" aktivnost, biciklom a i pentranjem.
Al ja sam imao bolove posle jer se poprečilo u kanalu...
Nek nađe doktora da ga snimi.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Jozef K. said:

Trebalo bi da je posle dve nedelje sigurno da ima antitela. Zavisi od metodologije. Ima vrlo pouzdanih metoda da se utvrdi nivo antitela.


Ne znam sad u lokalnoj bolnici kakvu metodologiju koriste. Pretpostavljam da je to isto na nivou cele Srbije?

Link to comment
17 hours ago, Have_Fun said:

Upravo stigao rez za kovid

Negativan

Dakle to nije, sad da vidimo dalje

Hm, otkad slepo verujemo testovima?

 

Stomacne tegobe, pracene visokom temperaturom uz snizene limfocite jesu Covid19. A posto znamo da napada i bubrege, otud i krv u urinu. Ili ne?

Snizeni limfociti, limfocitopenija su glavni marker za ovaj virus, u blazim slucajevima. 

Nek se brat ponasa kao da ima virus, mozda i da uradi CT pluca. 

 

Licno poznajem 8 osoba koje trenutno imaju takvu krvnu sliki, snizene limfocite, uz temperaturu, bez nekih jasnih drugih simptoma. Epidemija urinarnih infekcija? Pa nece biti.

 

Nikakvo dizanje panike, samo oprez. 

Testovi su nepouzdani, a i lekari jos uvek misle da je kasalj/pneumonija glavni simptom. 

 

  • +1 1
Link to comment

Pa.. iako sam polozio prijemni za medicinu i upao na budzet, ipak sam otisao u drugom smeru, te ne mogu bas da odgovorim na pitanja iznad i ostaje mi jedino da pratim sta mu doktori kazu i analize koje radi.
Nista drugo ne mogu trenutno s obzirom da sam 700km daleko (sad pogledao kartu).
Mozda je kovid, mozda je nesto s bubrezima, mozda je neki stomacni virus a on dehidrirao usput pa zato takav prvi nalaz mokrace.. ne znam.


Uglavnom,

Juce je imao dosta nizu temp, 37.3C, s obzirom da je 7 dana imao 38 - 38.5C ovo je super. Plus nije koristio lekove za snizavanje temp.

I dalje se preznojava po par puta tokom noci, a malopre mi javio da je na 36.6C i da se bolje oseca.
Jos se cekaju rezultati urino kulture.

  • +1 1
Link to comment
21 hours ago, Kundera said:

Koliko treba vremena da prđe pre testa na antitela i koliko je uopšte on efikasan?

 

konzilijum lab tvrde da rade sa roche CLIA testovima koji su se pokazali kao pouzdaniji. na INEP-u bi takođe trebalo da bude manje-više validno.

 

IgM antitela koja ukazuju na svežu infekciju bi trebalo da budu detektablina u krvi otprilike posle 2. nedelje od infekcije pa do 5-6. nedelje.

IgG antitela mogu postati detektabilna kada i IgM ili koju nedelju kasnije, i trebalo bi da budu pristuna nekoliko meseci, ali još uvek se ne zna pouzdano koliko dugo ostaju u cirkulaciji, a još manje koliko su funkcionalna .

individualne varijacije u ovim nalazima su očito vrlo česte, što je donekle i razumljivo kada se uzme u obzir veličina inficirane populacije i individualne razlike u imunskom odgovoru na virus, stvaranju i razlaganju antitela itd.

  • +1 1
Link to comment

Šta kažu zadnja istraživanja - da li oni koji su preležali u kratkom roku mogu biti potencijalni prenosioci? Baš moj primer - preležao u drugom piku prvog talasa, tu je neka omanja kol. antitela ali da li sam opasan po okolinu sada, pošto istu sačinjavaju vrlo vrlo rizične grupe? 

Edited by dillinger
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...