Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

1 hour ago, BarryWhite said:

Kod nas nema nikakvih promena ni posle 2 nedelje, devojka i dalje kaslje ali nema temperaturu. Ja nemam siptome ali vec dve nedelje ne izlazim iz stana osim setnje po kraju, do prodavnice ili apoteke. Nismo bas sigurni sta treba da uradi povodom tog kaslja jer je probala sa par razlicitih sirupa ali ne pomaze. Mada ona tvrdi da joj se desavalo i pre da kaslje par nedelja u toku leta. Mislim da nema bas mnogo smisla da idemo ponovo da se testiramo i da platimo 100 evra za testove dok ona jos uvek kaslje...

Moguće su posledice od virusa u vidu kašlja. Koristite nešto, može i sirup na bazi belog sleza. Kašalj nije da se bude zabrinut, ako nema temperature, kratkog daha ili nekog ispljuvka.

Link to comment
43 minutes ago, Jozef K. said:

Moguće su posledice od virusa u vidu kašlja. Koristite nešto, može i sirup na bazi belog sleza. Kašalj nije da se bude zabrinut, ako nema temperature, kratkog daha ili nekog ispljuvka.

Sirpu na bazi belog sleza je prvo sto je uzela pre skoro 2 nedelje i pila je 3 puta dnevno ali nije pomoglo. Sad je presla na neki Bronhomel koji su mi preporucili u aopteci. Uzimala je caj od koprive, a sad je pocela da pije i caj od belog sleza. Uzimamo oboje Orthomol immun, vitamin D i slatiki pelin (ovo kazu da je dobro za oporavak od malarije) i svaki dan cedim limun, pomorandze i grejp tako da sto se tice jacanja imuniteta mislim da je ovo vise nego dovoljno. 

Mislim nismo nesto zabrinuti jer nema temperature i problema sa disanjem i generalno se dobro oseca samo je problem sto nas cekaju neke obaveze a dok traje kasalj sumnjam da ce imati negativan test. Tako da ostaje da cekamo da taj kasalja prodje, u principu kasalj i iz nekog drugog razloga pored korone moze da traje od 3 do 8 nedelja tako da nije cudno sto se jos nije oporavila. 

Hvala svima na savetima, probacemo i druge vrste  sirupa/cajeva ako ova kombinacija Bronhomel/caj od belog sleza ne bude dala rezultate.

Link to comment

Zasto mislis da je kasalj sprecava da ima negativan test? Znam troje koji su prelezali imaju negativan test vec sedmicu minimum, a kasljucaju. To je kod vecine simptom koji najduze traje

Link to comment
2 minutes ago, dillinger said:

Zasto mislis da je kasalj sprecava da ima negativan test? Znam troje koji su prelezali imaju negativan test vec sedmicu minimum, a kasljucaju. To je kod vecine simptom koji najduze traje

Mislio sam jer se uzima bris iz nosa i grla pa da je kasalj znak da i dalje ima virus koji ce se pokazati na testu.

Nama je problem sto nam treba negativan test ne stariji od 72h da bi otisli u Makedoniju a to jedino mozemo sigurno da dobijemo ako platimo testiranje u Torlaku gde smo vec jednom bili na testiranju. I sad razmisljamo da smo vec platili 100 evra, ako je opet pozitivna to znaci minimum 300 evra za testiranje. Mozda moze da ode da se testira u kovid ambulanti pa da vidi da li je pozitivna ili negativna, pa onda ako dobije negativan rezultat onda mozemo da odemo na Torlak i platimo opet testiranje ali cemo bar znati unapred da je negativna.

Link to comment

Možete tu varijantu do kovid ambulante, a realno trebalo bi da je najdalje posle 28 dana negativna. Verovatno i posle 15 dana. Čim nema temperature, duže vremena nema virusa. Kašalj je posledica.

Link to comment
10 hours ago, BarryWhite said:

Sirpu na bazi belog sleza je prvo sto je uzela pre skoro 2 nedelje i pila je 3 puta dnevno ali nije pomoglo. Sad je presla na neki Bronhomel koji su mi preporucili u aopteci. Uzimala je caj od koprive, a sad je pocela da pije i caj od belog sleza.

 

levopront sirup

Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

@BarryWhite a da probate akciju do Segedina kao šef od @Ayatollah?

Nemam pojma koja je cena kod njih ali istog popodneva navodno se dobija rez na mail. Neka me ispravi A ako nešto lupetam. 

Proverio sam i to je bilo tako kao što piše, tj. rezultat istog dana, ali je cena bila...:ph34r:... EUR 180 po testu puta njih 4. Meni ta varijanta otpada, jer bi mi trebala skoro hiljadarka samo za testove.

Link to comment
14 hours ago, Valkyrie said:

@BarryWhite a da probate akciju do Segedina kao šef od @Ayatollah?

Nemam pojma koja je cena kod njih ali istog popodneva navodno se dobija rez na mail. Neka me ispravi A ako nešto lupetam. 

Odlucili smo da se ipak ne testira u Kovid ambulanti vec da prvo ona ode na Torlak najverovatnije u utorka i posto se sad rezultati dobijaju isti dan ili najkasnije dan kasnije. Ako je ona negativna da onda odem i ja da se testiram i nadamo se da to sve mozemo da zavrsimo u 72h kako bi mogli da putujemo za Makedoniju. 

Link to comment
Testiralo me opet, treci put za mesec dana, negativan opet. So far so good... 
 
Nadam se da ste svi dobro
Brate tebe plaća DKT da štimuje statistiku [emoji12]

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
35 minutes ago, Frank Pembleton said:

Brate tebe plaća DKT da štimuje statistiku emoji12.png

.... Shiit has hit the fan!
 

U naturi! 

 

A jebi ga, mora tako ako ce nesto da se radi, jer ovde ako jedan dodje pozitivan svi smo kaputt za dva dana, 200+ ljudi. 

 

Ili da ne radimo? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...