Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

• Vitamin C, vitamin E, karotenoidi i fito-nutrijenti kao što su bioflavonoidi podržavaju funkciju imunih ćelija kao prirodni anti-oksidansi;
• Vitamin A doprinosi zaštiti kože i mukoznih membrana;
• Elementi u tragovima cink, selen, gvožđe, bakar i mangan su važni sastojci enzima i povoljno utiču na aktivnost imunoloških ćelija;
• B vitamini i jod regulišu brojne metaboličke procese.

 

• Orthomol ® Immun kao prašak je bez laktoze i glutena.
• Primena Orthomol ® Immun može obojiti mokraću u žuto. Ovo je bezopasna sporedna pojava koja je prouzrokovana sadržajem vitamina B2.
• Povremeno količina vitamina C koju sadrži Orthomol ® Immun može dovesti do povećane peristaltike creva .
• Ovaj proizvod sadrži beta-karoten (provitamin A) koji ima jak efekat bojenja. Bilo kakve mrlje npr.na tkaninama je teško ukloniti.

 

 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Ras said:

@gospa bubaNisam osporavao upotrebu Orthomola, nego je Toni započeo svoj post sa ne verujem u suplemente...a ovde je računica prosta, slab si i uzimaš ono što je neophodno za oporavak.

nisam ni stekla utisak, naravno.

  • +1 1
Link to comment

pa nisam uopste rekao da ne verujem u suplemente vec da sam skeptican sem kad su u pitanju dokazane stvari, i mislim da sam u pravu i da su u vecini slucajeva mambodzambo kombinacije koje ogromnim delom izbacimo putem neke od nuzd, ili kakovec.

ovo danas je mozebiti slucajnost, tojest da mi je prosto bolje kako vreme prolazi, ali zaista mi je danasnji dan obelezio najveci napredak u proteklih skoro mesec dana, a probudio sam se kasljuci i to nije prestajalo i pored sranja koje uzimam za astmu,

placebo na mene bas inace nikako ne deluje, tako da je ili rec o dobrom suplementu ili se prosto potrafilo, ali to mi sada nije bitno.

  • +1 6
Link to comment
12 hours ago, ToniAdams said:

a sad kad sam izguglao ortomol, pa ja ga imam gajbi, doduse neku tester malu kolicinu!

Imas temperaturu Toni, to je nesto drugo!

 

5 hours ago, ToniAdams said:

danas sam gajbi nasao jednu dozu orthomola koju sam ko zna kad, kao redovni posetioc apoteka, dobio na poklon.

stukao odmah.

Polako s tim covece..

 

5 hours ago, ToniAdams said:

moguce da ipak nije sralje, kupujem u ponedeljak stek za ceo mesec

Polako Toni. Mozda probas nesto drugo, blaze..

 

5 hours ago, ToniAdams said:

a kul znaci ima u razlicitim oblicima.

stvarno dobra stvar, tesko da sam od juce mogao tek tako biti toliko bolji.

Toni, brate, ne treba ti to. Misli na sve koji te vole..

 

5 hours ago, ToniAdams said:

ma naravno, nista bez potrebe, nego sam se vec poceo paranoisati da ovo sranje nece tek tako da prodje

Ce da prodje majku mu. Obecao si sebi i svima da si to ostavio iza sebe..

 

4 hours ago, ToniAdams said:

ma znam jbg al kad se tako namestilo

:laugh:

Link to comment

Kako je meni zao sto nisam probala taj ortomol u drugoj trudnoci kada je doktor opste prakse predlozio kao ~poslednju varijantu dok me je ginekolog ubedila da to meni nista ne treba jer "se zdravo hranim" i samo treba malo vise da odmorim (kad? kako? a zena mi daje bolovanje na kap). Babica je u nekom momentu rekla da je najbolja infuzija ali bi to onda nesto moralo biti stacionarno vise dana pa nisam bila u fazonu da insistiram na tome (a i realno, nisam pocela da padam u nesvest! :rolleyes: ) Na kraju sam posle tromesecnog mucenja sama rekla da cu sad da pijem vitamin D i cink (valjda sam negde iskopala ili me je babica ubedila za to) i otisla i pitala ginekoloskinju koju vecu dozu da uzmem - bukvalno sam se preporodila posle nekih nedelju dana. Tako da verujem da te kombinacije minerala i vitamina urade dobro kada ti je stanje takvo da ne mozes sam od sebe da se "dignes" dok je na nekoj svakodnevnoj bazi to nepotrebno. Ali eto moji nemacki lekari su, slicno tom antiantibiotikovanju, konstantno u fazonu da nista od suplemenata ne treba nikada jer se zdravo hranis, dobar si sa kilazom, bavis se sportom. To je takodje pitanje koliko se zdravo hrani neko u datom trenutku, ne moze da postigne covek celu paletu uvek.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

hvala brt, evo živ, danas išao na posao, pregurao. juče nosio stvari u drugi stan u dve ture, hteo da crknem na kraju.

Nemoj te fizičke napore, molim te. Ozbiljno.

  • +1 6
Link to comment

ma jebemu popizdeo sam i ove tri nedelje u kuci, osecam se kao krastavac u teglici tursije, prija mi cak ovo.

samo da se nije potrafilo da imam i selidbu bilo bi sve laganije. 

a i lekar me oduvao, bukvalno me ubedjuje da je normalno da se ima i temperatura i ludacki umor i sve tri nedelje posle kovida, i kao proci ce.

mislim ako ne prodje do kraja nedelje trazim novog lekara pa cu opet bolovanje, jbg.

  • Tužno 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...