Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

3 hours ago, 3opge said:

 

ne znam, mozda je za omikron nepouzdan, ja sam imao pre dve nedelje negativan kucni test sa potvrdjenim kovidom.

 

Hm, ja sam isto pre 3 nedelje imao, uredno pozitivan test, pa posle negativan takođe. Januar brzi, april brzi u US i sad ovde isto, a ne verujem da su nešto menjali sastav testova.

Link to comment

N razlicitih proizvodjaca testova i velika je verovatnoca da nece dati svi dobar rezultat. Zavisi od osetljivosti i ne znam jos cega. Moje komsije su imali pet razlicitih komada, na tri pozitivni, na dva negativni (i imali su kovid). Posle smo svi kupovali jedan od ta tri koja se pokazao dobro i "ukrstali ga" sa onima koje smo dobijali iz vrtica. Sa ovim vrtickim smo se i mi pokazali kada smo zakacili, pokazivao je stanje manje vise ocekivano, samo je kod nekog od nas pozitivizam trajao duze nego kod drugog (pratili smo svakog dana kako je linija sve slabija, rekoh kao da zlo izlazi iz tela :D  bilo mi je bitno da vidim kada je zabac negativan da mogu konacno da ga pustim napolje pa smo ga od petog dana testirali svakog dana)

 

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment

Kucni test treba posmatrati sa dozom rezerve. Puno zavisi kako je uzet uzorak, i da li je dobro "razmuckono" u onoj flasici.

 

Generalno, ako pokaze da je uzorak pozitivan, on je covek zasigurno pozitivan. Ako je kucni test negativan, onda verovatno nije, ali mozda i jeste zarazen.

 

  • +1 1
Link to comment

U subotu sam bio na nekoj svadbi, juče temperatura 37.4. Čujem se sa mladoženjom, kod njega 38.3, ostali gosti koje smo pitali bez ikakvih problema. Danas dosta bolje, na prvom merenju jutros bez temperature.

 

Testirati se ili ne, pitanje je sad.

Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

U subotu sam bio na nekoj svadbi, juče temperatura 37.4. Čujem se sa mladoženjom, kod njega 38.3, ostali gosti koje smo pitali bez ikakvih problema. Danas dosta bolje, na prvom merenju jutros bez temperature.

 

Testirati se ili ne, pitanje je sad.

 

Ja bih brzi uradio ipak i pratio situaciju, pa kako se razvija. To je ono što sam u suštini radio kod sebe.

Link to comment
4 hours ago, napadaj said:

U subotu sam bio na nekoj svadbi, juče temperatura 37.4. Čujem se sa mladoženjom, kod njega 38.3, ostali gosti koje smo pitali bez ikakvih problema. Danas dosta bolje, na prvom merenju jutros bez temperature.

 

Testirati se ili ne, pitanje je sad.

Uradi kucni test, proslo je 4 dana od moguceg zarazavanja - sasvim ok vreme, ako je pozitivn pravac Severni bulevar (ulica V.Dugosevica 44). Imaju dobre antivirusne lekove.

Ako je negativan, khm, miruj i prati situaciju. Ako se osecas lose ili ti se jave povisena temperatura, opet kovid ambulanta.

 

To je samo moje lajicko misljenje i nisam iz med struke. 

Link to comment

Nemoj da se zazas, onda idi u ambulantu (ujutro nema guzve najcesce) i zavrsi toj pregled. 

 

Moji prijatelji se muce vec 2 nedelje, jedan dan bolje, drugi losije. Juce pricamo telefonom zvuce kao pokisle macke :(

 

Link to comment
4 hours ago, Tolaa said:

Kod nas kućni juče pozitivan, PCR radjen par sati kasnije - negativan. :wacko:

Malopre kućni test drugog proizvodjača isto pozitivan. 
 

Edit: isto je bilo i jednom članu porodice u februaru, kućni pozitivni, PCR negativan. Par dana kasnije je morala u ambulantu zbog nečeg drugog, tamo joj radili brzi test iz nosa, isto bio pozitivan. 

Edited by Tolaa
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...