Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

6 minutes ago, gospa buba said:

editovala gore. ne u regularan dom zdravlja, pitaj po telefonu svoj dom zdravlja gde da idesh. najverovatnije su to druga vrata na istoj zgradi smile.png

ako ti nije frka da chekash i imash uslova, najbolje rano ujutro. ako gadjash u toku dana, pauze su u 10 i 16 na dechjim stranama po pravilu. ako bude pozitivno sleduje ti vishe idenja, ako negativno, vracaju te u redovan dz bez gledanja (osim ako nije neshro ekstra ochigledno, onda nekad hoce da daju terapiju. npr negativan antigenski a upala grla ko kuca ili tako neshto)

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


 

 

Fala bubo.

Link to comment
9 hours ago, Aleksija said:

u krevetu :)

bolje je, temperatura je najzad spala, grlo je jako bolelo, ali je danas bolje, jos malaksalost da prodje...

od bindzovanja - slabo sta se ulovilo, pogledala landscapers, daleko od toga da sam bila impresionirana.

ali sad prilicno uzivam u ovome

image.thumb.png.e9af37b8ada410a4f3438d7ec82d92be.png

 

hvala sto se interesujes :heart:

Odlicno, jenjava :).

Ako nije tajna podeli sta su ti od terapije dali?

  • +1 1
Link to comment

naravno da nije tajna, hemomicin 2*3 i neki protekt kontrol ili kako vec, koji nisam ni kupila kad su mi rekli da su to vitamini koje vec imam kod kuce. plus, za spustanje temperature po izboru i lozenge za grlo po izboru. 

kod ove poslednje doktorke je islo brze nego na pokretnoj traci, nisam ni ocekivala nesto posebno kreativno.

 

  • +1 1
Link to comment

pa oko toga ima rasprave, da li se kod nas preteruje sa davanjem antibiotika kod virusnih infekcija  - iako je objasnjeno zasto se to radi i verovatno ima smisla, samo je pitanje da li ce u nekom trenutku steta postati veca od koristi.

Link to comment
18 minutes ago, Aleksija said:

pa oko toga ima rasprave, da li se kod nas preteruje sa davanjem antibiotika kod virusnih infekcija  - iako je objasnjeno zasto se to radi i verovatno ima smisla, samo je pitanje da li ce u nekom trenutku steta postati veca od koristi.

Najvise me antibiotik i zanimao. Jos uvek je u protokolu. 

Koliko dana si imala temperaturu?

U nekim zemljama uopste ne prepisuju antibiotike. Pouzdano znam za Holandiju

Edited by Sandradjer
Link to comment
On 6.9.2022. at 20:09, Aleksija said:

kao sto rece buba, samo treba sacekati. pozitivna, naravno. temperatura padne, pa uvece opet povisoka. al kazu da tako ide, barem nekoliko dana.

7 dana izolacije a nista mi ne pada na pamet za bindzovanje.

btw, jos 3 koleginice pozitivne, krenule potrage za zamenama opet...

udjem na topik, vidim alksija pozitivna, znam da si se drzala dugo ko valjda poslednja na forumu nezarazena

brz oporavak zelim, nadam se da je vec bolje!

edit / i svim trenutnim bolesnima, smao polako, mirovanje itd:)

Edited by InvisibleLight
  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
4 minutes ago, Sandradjer said:

Najvise me antibiotik i zanimao. Jos uvek je u protokolu. 

Koliko dana si imala temperaturu?

U nekim zemljama uopste ne prepisuju antibiotike. Pouzdano znam za Holandiju

ja nisam bila dobila antibiotik

sto se tice testiranja isto sam imala grebanje u grlu i to vece testirana negativno antigenski ,i posle sutra valjda kad stigao i PCR isto negativna

posle nr 4 dana otisla opet i pozitivna na antigenskom. krv ok, samo tablete za sisanje za grlo i neku imuniteu prah rastvor pila

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Sandradjer said:

Najvise me antibiotik i zanimao. Jos uvek je u protokolu. 

Koliko dana si imala temperaturu?

U nekim zemljama uopste ne prepisuju antibiotike. Pouzdano znam za Holandiju

3 dana temperature, 2 dana do 37.5, pa jedan oko 38. mislim da je to dosta uobicajeno u ovom talasu.

mozda je kod mene bilo nesto sto je podstaklo davanje ab, doktorka je u brzini samo rekla da treba da radim na imunom sistemu, a zasto - nisam stigla da pitam. od rezultata mi je samo crp van normale, oko 35 (to valjda nije bas malo, ali nije ni najgore).

  • +1 1
Link to comment

ja nisam bila dobila AB a moj muž jeste, doktorka je gledala rezultate analize krvi kada je odlučivala o tome, tj muž je razvio bakterijsku infekciju grla a to se i vidi u leukocitarnoj formuli, a ja ne 

međutim, oboje smo dobili antivirusni lek 

 

 

Link to comment
3 dana temperature, 2 dana do 37.5, pa jedan oko 38. mislim da je to dosta uobicajeno u ovom talasu.
mozda je kod mene bilo nesto sto je podstaklo davanje ab, doktorka je u brzini samo rekla da treba da radim na imunom sistemu, a zasto - nisam stigla da pitam. od rezultata mi je samo crp van normale, oko 35 (to valjda nije bas malo, ali nije ni najgore).
pa to ti je uz ostale parametre krvi taman za antibiotik. hudinijeva je imala 2.3 i nisu dali nishta. zato i rade crp. da ne daju bezveze.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


  • +1 1
Link to comment

da, to je mozda to.

ali su mi bili dali ab (amoksicilin) i u nedelju, kad sam bila negativna, a rezultati skoro sasvim normalni (tad mi jos nisu radili crp, jer je bila nedelja, tad valjda kod nas ne moze kompletna laboratorija). pa su promenili na hemomicin.

Link to comment
13 minutes ago, dùda said:

ja nisam bila dobila AB a moj muž jeste, doktorka je gledala rezultate analize krvi kada je odlučivala o tome, tj muž je razvio bakterijsku infekciju grla a to se i vidi u leukocitarnoj formuli, a ja ne 

međutim, oboje smo dobili antivirusni lek 

 

 

jeste one bese i vas dvoje skoro bolovali, dudo? 

izgleda da ima razlike u pristupima po raznim ambulantama, a sigurno zavisi i od lekara, kao i od toga koliko vremena moze da posveti.

ja sam sad bas bila upala u guzvu  - moj muz veceras isao, pa ga odlozili do sutra zbog neke navale... 

da li je kod nas nesto krenulo ili smo izabrali nesrecne termine, ne znam. 

verujem da nemaju mnogo potrebe za stelovanjem brojeva, cini mi se da ih niko vise i ne gleda.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...