Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

meni su simptomi dosta neprijatni, samo ne znam koji mi je, dizvinete. 

a sve oko bolovanja zahteva neku izvesnost, a ne cuci mi se opet u kovidu... al ajde ako ne padne temp, svakako nije lose videti.

 

 

Link to comment

za decu preporuka, ako morate u kovid, zaista idite ujutro, odmah ujutro, pre 8, jer ako je dete pozitivno, radice i krvnu sliku i crp. crp se radi samo od 07 do 09 (nehruova, ali ne verujem da je drugde drugachije, iste su im procedure). tako cete ushtedeti bar josh jedan dolazak, poshto svakako mora da se dolazi josh jednom posle 14 istog dana, da bi lekar video crp i delovao po potrebi. plus ujutro nema nikog (bar je sada tako), dok je sve posle solidan stampedo, jer manje vishe niko nije negativan i svi idu odmah u ful proceduru.

 

popodnevnim dolaskom necete dobiti nishta, osim antigenskog i simptomatske terapije, koju i sami znate, dok se ne vidi crp. duzina bavljenja (sa aktivnim chekanjem na licu mesta) u popodnevnim satima do sat, sat i pol. moze da se desi i da uzmu knjizicu i kazu dodjite u neko vreme kasnije (budite spremni gde cete da provedete sat dva). i shto se tiche satnice to moze samo da se pogorshava.

 

negativan se momentalno resetuje na matichni dom zdravlja, nece da gledaju uopshte.

Edited by gospa buba
Link to comment
54 minutes ago, Aleksija said:

kao sto rece buba, samo treba sacekati. pozitivna, naravno. temperatura padne, pa uvece opet povisoka. al kazu da tako ide, barem nekoliko dana.

7 dana izolacije a nista mi ne pada na pamet za bindzovanje.

btw, jos 3 koleginice pozitivne, krenule potrage za zamenama opet...

Brz oporavak. Javljaj kako si i sta si izabrala za bindzovanje :)

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
On 6.9.2022. at 20:09, Aleksija said:

kao sto rece buba, samo treba sacekati. pozitivna, naravno. temperatura padne, pa uvece opet povisoka. al kazu da tako ide, barem nekoliko dana.

7 dana izolacije a nista mi ne pada na pamet za bindzovanje.

btw, jos 3 koleginice pozitivne, krenule potrage za zamenama opet...

Gde si?

Link to comment

u krevetu :)

bolje je, temperatura je najzad spala, grlo je jako bolelo, ali je danas bolje, jos malaksalost da prodje...

od bindzovanja - slabo sta se ulovilo, pogledala landscapers, daleko od toga da sam bila impresionirana.

ali sad prilicno uzivam u ovome

image.thumb.png.e9af37b8ada410a4f3438d7ec82d92be.png

 

hvala sto se interesujes :heart:

  • +1 6
Link to comment
On 5.9.2022. at 20:56, gospa buba said:

4-5 dan od prvog simptoma si pozitivna kao kuca, ako si u toj prichi, ma koliko simptomi bili mrljavi.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

 

Na antigenskom (brzom)?

Link to comment
On 6.9.2022. at 20:09, Aleksija said:

kao sto rece buba, samo treba sacekati. pozitivna, naravno. temperatura padne, pa uvece opet povisoka. al kazu da tako ide, barem nekoliko dana.

7 dana izolacije a nista mi ne pada na pamet za bindzovanje.

btw, jos 3 koleginice pozitivne, krenule potrage za zamenama opet...

 

Aleksija, nadam se da si Ok. Dete od jutros bol u grlu, temp na ruku nema (moram nove baterije da uzmem za toplomer).

Naravno razmisljam nije valjda korona. Jos treba od subote kod babe da bude, znaci mozda to moram vec da najavim da odlozimo dok ne vidimo sta je. Tacno vucem noge od jutros koliko sam se istresirala.

  • Tužno 1
Link to comment
On 6.9.2022. at 20:47, gospa buba said:

za decu preporuka, ako morate u kovid, zaista idite ujutro, odmah ujutro, pre 8, jer ako je dete pozitivno, radice i krvnu sliku i crp. crp se radi samo od 07 do 09 (nehruova, ali ne verujem da je drugde drugachije, iste su im procedure). tako cete ushtedeti bar josh jedan dolazak, poshto svakako mora da se dolazi josh jednom posle 14 istog dana, da bi lekar video crp i delovao po potrebi. plus ujutro nema nikog (bar je sada tako), dok je sve posle solidan stampedo, jer manje vishe niko nije negativan i svi idu odmah u ful proceduru.

 

popodnevnim dolaskom necete dobiti nishta, osim antigenskog i simptomatske terapije, koju i sami znate, dok se ne vidi crp. duzina bavljenja (sa aktivnim chekanjem na licu mesta) u popodnevnim satima do sat, sat i pol. moze da se desi i da uzmu knjizicu i kazu dodjite u neko vreme kasnije (budite spremni gde cete da provedete sat dva). i shto se tiche satnice to moze samo da se pogorshava.

 

negativan se momentalno resetuje na matichni dom zdravlja, nece da gledaju uopshte.

 

Bubo, gde se vode deca za kovid? Mi dosad nismo isli, ali mozda cemo sad morati. Kovid ambulante kao za odrasle ili?

Link to comment
 
Na antigenskom (brzom)?
aha

(kako ja, tako.i dete)

u dechji kovid se vode na opshtini gde ti je dom zdravlja/knjizica. zovesh svoj dom zdravlja (gde je dechji lekar) i pitash gde da vodish, to ti je najbolje.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto




  • Hvala 1
Link to comment
Just now, gospa buba said:

aha

(kako ja, tako.i dete)

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

 

 

Hvala puno. Mali mi od jutros kuka na grlo, temp ne bar ne visoka ali nesto mi je osecaj da je mozda ipak zakacio koronu.

Jel u kovid ambulantu sa detetom (malim)? Ili dom zdravlja regularni?

Link to comment
Just now, Aleksija said:

@Melne znam sta da ti kazem, po srednjim skolama je nastavno osoblje podobro palo, deca se uglavnom prilicno dobro drze, jos nema nekog skoka u broju slucajeva.

nadam se da ce biti sve ok.

 

Hvala. Ma sta da mi kazes... Znam da je svuda korona, nadam se da ce mali biti kao vecina ostale dece i da ce laganije izgurati. Ali on ima neke dodatne faktore komplikacije i zato se vadim iz pameti...

  • +1 2
Link to comment
 
Hvala puno. Mali mi od jutros kuka na grlo, temp ne bar ne visoka ali nesto mi je osecaj da je mozda ipak zakacio koronu.
Jel u kovid ambulantu sa detetom (malim)? Ili dom zdravlja regularni?
editovala gore. ne u regularan dom zdravlja, pitaj po telefonu svoj dom zdravlja gde da idesh. najverovatnije su to druga vrata na istoj zgradi smile.png

ako ti nije frka da chekash i imash uslova, najbolje rano ujutro. ako gadjash u toku dana, pauze su u 10 i 16 na dechjim stranama po pravilu. ako bude pozitivno sleduje ti vishe idenja, ako negativno, vracaju te u redovan dz bez gledanja (osim ako nije neshro ekstra ochigledno, onda nekad hoce da daju terapiju. npr negativan antigenski a upala grla ko kuca ili tako neshto)

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...