Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Zeko, imala si covid, mogla bih da kažem 99%.

Od svih simptoma korone za koje znamo, imala sam samo temperaturu i posledičnu malaksalost, dok nije krenula upala pluća. Ništa drugo, ni kašalj, ni dijareju, gubljenje čula.. o grlobolji i slinama da ne pričam. PCR test mi je ispao pozitivan. 

Apdejt mojih bolničkih hronika, radiće mi možda sutra opet rtg, da vide je li bolje pre nego što me otpuste. 

Link to comment
7 hours ago, Svemir Zeka said:

Nemam pojma, čitam svakakve vesti, pa spajam, verovatno i pogrešno, ovako laički....kako god. Ako baš budem imala volje, idem da uradim antitela. Ali sad će to sigurno biti negativno.

Drugačije nema mnogo smisla, više ćaskam, neke ozbiljne zaključke ne mogu da donesem. Osim da je ono, šta god to bilo, bila najgadnija bolest tipa virusa koju sam imala. Mislim prvenstveno na temperaturu i slabost organizma, kao da sam danima lelujala uzmedju sna i budnog stanja. Ne i kašalj. Imala sam gore epizode kašlja u napadima astme (koja je sad pod kontrolom). Čak i kad se začepio skroz taj jedan kanal i "odsekao" deo pluća. Opšti utisak mi je da sam se, vezano dakle za pluća, bolje osećala nego što je rendgen govorio (što se kašlja tiče). A na grip sam bila vakcinisana. I nikad mi nijedan ranije grip nije ličio na tu bolest iz februara/marta ove godine. 

 

ovo boldovano je i meni ostalo kao najjaci utisak. jedan dan bukvalno nisam mogao da se probudim, iako sam hodao i jeo i tusirao se i pio kafu i stagod.

bukvalno cim sednem i naslonim se, ponovo uletim u san. taj dan sam imao hipotermiju, ispod 36-

Link to comment
11 hours ago, Valkyrie said:

Jesu mi ovde radili rtg 13.07.

Sad nastupa problem. U poređenju sa rtg od 1.7. mi je ovaj novi lošiji, ali samo zato što je meni od 1 do 13 došlo i do eskalacije bolesti i njenog jenjavanja. Zato su mi uključili i Lovexu pored Longacefa, da primam par dana za svaki slučaj dok mi ne stigne negativan (bogomoleći) bris. SMOR al ajd, brinu se i što mi je to jedno plućno krilo manje, fala im. 

Prilikom otpusta svima pišu da se nakon 6 nedelja ponovi rtg, da bi se bilo sigurno da su pluća lepo zacelila. 

 

Sad malo narodnih saveta: sirup od zove, kozje mleko/jogurt, čaj od koprive i jaja od prepelice - to su sve prirodna sredstva za čišćenje pluća (ne istovremeno, naravno). 

Uzmi nešto od toga, neće da ti škodi sigurno. 

a mozes i istovremeno da uzmes sve, samo onda ne cisti pluca nego creva :D

 

a ti Valk, aj bezi kuci vise, garant si im dosadila svima tamo :tongue: i bravo! :thumbup:

Link to comment
28 minutes ago, Valkyrie said:

Zeko, imala si covid, mogla bih da kažem 99%.

 

Verovatno je to to. I doca mi je rekao (taj što me hitno primio na kliničkom) "Vi ste sad mirni, preležali ste koronu" :D Mislim normalno da to nigde nije napisao, malo u zezanju, nije biolo ni protokola da me testiraju (tog dana na infektivnoj Vučić otvara radove na bolnici - bukvalno dve narandžaste trake stoje, još se ja čudim šta je to a ne vidim nikakve radove), na infektivnoj me ne pitaju ni da li sam putovala niti išta. Samo mi urade rendgen i hitno me šalju na pulmologiju.

ali je korona već divljala po Italiji (off: znam ljude koji su se u to vreme vratili bolesni iz Italije, niko ih ni pogledao na aerodromu nije).

Vraćala sam film, 5-6 dana pre toga sam imala kontakte s osobama koje su došle iz inostranstva (ne ovim iz Italije), bila na koncertu....

Link to comment
29 minutes ago, ToniAdams said:

ovo boldovano je i meni ostalo kao najjaci utisak. jedan dan bukvalno nisam mogao da se probudim, iako sam hodao i jeo i tusirao se i pio kafu i stagod.

bukvalno cim sednem i naslonim se, ponovo uletim u san. taj dan sam imao hipotermiju, ispod 36-

Da, posle nekoliko dana kao da sam se probudila :D imam sliku, izgledam kao u bolnici posle jedne obimnije hirurške intervencije pre tri godine. Ta faca, boja kože...

Jela nisam 11 dana. Sećam se da sam tamo dvanaesti dan uzela da jedem. Tako da ne znam da li sam izgubila čulo ukusa o kom svi pričaju

A temp. sam imala sve vreme 38,8. Pa je malo spala jedan dan, pa se vratila na 38. Tresla se tako, ono mi se apsolutno nikad nije desilo (još se ja sprdala s temperaturom, kako meni ona ne smeta)

7-10 dana posle mene zapate deca, sve isto: suv kašalj, temperatura, ali njima prodje srećom bez komplikacija.

 

"Običan" grip

 

Izvinjavam se na preopširnosti, tek sam otkrila da imam mesto da razmenim utiske i uporedim. Jer, zvanično nisam bila kovid.:unsure:

Link to comment
5 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

 

Izvinjavam se na preopširnosti, tek sam otkrila da imam mesto da razmenim utiske i uporedim. Jer, zvanično nisam bila kovid.:unsure:

Ni ja isto, jer sam imala „čudne“ simptome, mučnina, glavobolja, bol u mišićima, gubitak apetita, 37-38 temp. itd. Problem je što su nam govorili samo o kašlju, gubitku daha i visokoj temp. 

Link to comment

@Svemir Zeka pokrenut tvojim postom rekoh da napišem moja iskustva, ko zna šta sam pokupio - možda je i covid bio ali takav grip u životu imao nisam.

Živim u severnom delu bavarske a i radim posao gde moram da obilazim na desetine firmi na mesečnom nivou tako da u svakom trenutku imam kontakte sa raznim ljudima.

 

Početkom marta sam bio malo malaksao tog jednog dana, kada sam krenuo da kuvam to veče meni se slošilo u roku od samo par sati. To nikada neću zaboraviti, iste večeri sam imao i temperaturu od 38,9. Narednih dana je krenulo i sa jakim bolovima u grlu i u grudnom košu, jako malo sam kašljao ali sam tih 5-6 dana bio u nekom bunilu - posebno noću. Jedva sam spavao pošto sam imao utisak da moram da "pazim da dišem" i to kontrolisano da radim + bunilo uz to. Ne znam da li sam izgubio miris i ukus pošto sam se jedva i hranio tog dana zbog veoma jakih bolova u grlu, ja sam za tih nedelju dana izgubio 4 kg. Temperatura je na vrhuncu išla do 39,7.

 

Trebalo mi je oko 10ak dana da se kolko tolko vratim u "normalu" a u isto vreme je naglo skočio broj zaraženih u mom regionu. Vrlo je moguće da nije covid ali ono što u meni izaziva sumnju je da sam posle ozdravljenja imao veoma jaku malaksalost, problema sa disanjem i bolove u grudnom košu koji su nestali tek krajem juna.

 

Nije ni prvi ni zadnji put da sam imao grip, ali ovako kao prošlog marta me nikad nije udario - posebno što posle prethodnih gripa nisam imao bolova nakon toga.

Edited by Boycie
Link to comment
1 hour ago, freakns said:

Valk, aj bezi kuci vise, garant si im dosadila svima tamo :tongue: i bravo! :thumbup::D

Haha, kamo sreće! 

Pazite novinu: više se ne uzima kontrolni bris pacijentima na hospitalizaciji, samo onima koji stignu bez ikakvog nalaza. Nema! Pokrpe te i aj kući u samoizolaciju 14 dana, nebitno imaš li babe, dede, bebe i da li si i dalje pozitivan. Nema kreveta, nema testova.

Link to comment
5 hours ago, Milosh76 said:


 

 


Prilicno smela izjava. Na osnovu cega si to zakljucio?

 

Nema drugi misteriozni virus u ovo doba godine. Prestala je i državna propaganda o tome. Sklonili su Nestorovića čak. 

 

Kada sam pozvao drugaricu doktorku, a u startu je bila samo temperatura i bol u grlu. I pitam da nije od piva. Ona se smeje i kaže ako ti je tako lakše da misliš. Ali se izoluj od ukućana uzmi hemomicin, probiotik i vitamine c, d3 i Zn. Nema druge bolesti sada. Nije zima.

Link to comment
21 minutes ago, gospa buba said:

zanima me shta chovak uradi kad mu kazu uzmi hemomicin? ode i uzme? :blink:

sent from bubamoto
 

Nazove prijatelja doktora i zamoli za recept... Prijatelj napiše... U čemu je problem? :fantom:

  • +1 1
Link to comment
Haha, kamo sreće! 
Pazite novinu: više se ne uzima kontrolni bris pacijentima na hospitalizaciji, samo onima koji stignu bez ikakvog nalaza. Nema! Pokrpe te i aj kući u samoizolaciju 14 dana, nebitno imaš li babe, dede, bebe i da li si i dalje pozitivan. Nema kreveta, nema testova.
Pa da li su oni normalni!
Pa jbm mu miša!
Ne znam šta bih ti rekao, oni će da te liferuju, nališu da si ok i to je to...
Još u prvom talasu, keva prijateljice koja radi u Zemunskoj, pričala kako je izludela kako ovi iz MZ na dnevnoj bazi menjaju protokole...
A žena je načelnik tamo..


.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Moj stric je otpusten iz kcv u nedelju i isto bez testa vec da bude y samoizolaciji 14 dana

Sad se ykycani pitaju jel tim i njima doneo novih 14 dana u kuci, taman im isticalo 10 dana od njegovog  odlaska i 14od  kretanja samoizolacije, ispada da ce sedeti kuci mesec dana 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...