Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Moja žena danas dobila uput za reumatološku. BIla jutros do DZ, tamo se čudili što je na infektivnoj nisu poslali u bolnicu u ponedeljak. Izgleda da je fora bila u tome što nije bilo mesta. Uzeli joj opet bris...

 

Ja i dalje, posle 10 dana, nemam nikakve simptome. Tj. boli me grlo, alito znam zašto me boli - od hladnog piva i spavanja pored otvorenog prozora kad je zahladnelo...

  • +1 4
Link to comment
Moja žena danas dobila uput za reumatološku. BIla jutros do DZ, tamo se čudili što je na infektivnoj nisu poslali u bolnicu u ponedeljak. Izgleda da je fora bila u tome što nije bilo mesta. Uzeli joj opet bris...
 
Ja i dalje, posle 10 dana, nemam nikakve simptome. Tj. boli me grlo, alito znam zašto me boli - od hladnog piva i spavanja pored otvorenog prozora kad je zahladnelo...
A kako ti je žena?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Непромењено. Мало има мало нема температуру. Исто се осећа данас као и у понедељак. 

Link to comment

Moja prijateljica je par nedelja imala manju temperaturu i kašljala je, njen muž nikakve simptome. A pritom misle da je on taj koji se prvi zarazio jer je zubar i radio je a ona je sedela kod kuće.

Link to comment

@Valkyrie

Pozdrav, izvini što upadam ovako

Kažeš da si išla na skener - zašto su te slali na skener (da li covid ostavlja posebnu šaru?)

Da li znaš kakav ti je bio rtg početkom bolesti?

Ja sam imala neku situaciju da sam bila bolesna neposredno pred vanredno stanje (virusna pneumonija) od mesec dana, nisam zaglavila hospitalizaciju ali uz dugo razmišljanje lekara šta će sa mnom, zbog saturacije od 98 me pustio, rtg bio užas, radjen na svakih nedelju dana. Posle me poslao na CT ali u tom trenutku počne vanredno stanje i sve zatvore i ja ga uopšte i ne uradim.

Doktor Srdjan Lukić, znaju ga svi, kaže mi onda da sedim kući i kuliram da prodje 6 nedelja, ne vredi da radim u medjuvremenu, mada nisam ni mogla, jer, kaže treba plućima vremena da se oporave od toga. U tom trenutku još ni testova nije bilo a kamoli statistike, tako da ne znamo šta mi je bilo ali su sve prilike da je to bilo ovo (i po rečima lekara i po našoj analizi mojih kontakata itd)

Kontrolni rtg uradila početkom maja po završetku vanrednog stanja, ostala mala šara (možda će ostati zauvek), ali značajna regresija u odnosu na haos s početka, za koji su me ljudi koje znam a rade po inostranstvu na radiologiji kasnije obavestili (posle par nedelja) da je bilo totalno za hospitalizaciju

 

Inače, i to me uvek zanimalo, kakva je krvna slika zaraženima? Hemoglobin, ostali parametri vezani za anemiju? I tromobiciti, da li su povišeni?

Link to comment

@Svemir Zeka moja krvna slika je bila sve u normali. Hemoglobin super. Jedino što je iz krvne slike ukazivalo na virus bili su leukociti na 4,4. Ali i to je u granicama.

 

Doduše ja sam definitivno blaži oblik kada se vidi kako ljudi prolaze. Mislim 7-8 dana temperature, od kojih 3-4 preko 38 je super.

 

@Frank Pembleton

Sve je okej. Sutra ili prekosutra drugi test. I onda čekanje na rezultate.

  • +1 3
Link to comment

Nama stigli rezultati, ja sam negativan ali je devojka pozitivna. Nije nam jasno bas kako mada ona kaslje vec neko vreme, imala je temeperaturu 37.5 mozda 2 puta u 10 dana, poslednji put pre 5 dana. Radila je analizu krvi i sve joj je ok. 

Link to comment

@Svemir Zeka

Na svoju ruku sam otišla da uradim skener pluća, niko me nije slao. Prvi rtg urađen 1.7. kad sam tek počinjala da se osećam loše i nije pokazivao neku straobalno lošu sliku. Skener od 5.7. je pokazao promene na svim režnjevima, u opisu stoji neka kao Ground-glass opacification. Pisala sam sve to već, dosadila sam i sebi i drugima. 

Krvna slika super osim malo sniženih leukocita. 

Link to comment

Jesu mi ovde radili rtg 13.07.

Sad nastupa problem. U poređenju sa rtg od 1.7. mi je ovaj novi lošiji, ali samo zato što je meni od 1 do 13 došlo i do eskalacije bolesti i njenog jenjavanja. Zato su mi uključili i Lovexu pored Longacefa, da primam par dana za svaki slučaj dok mi ne stigne negativan (bogomoleći) bris. SMOR al ajd, brinu se i što mi je to jedno plućno krilo manje, fala im. 

Prilikom otpusta svima pišu da se nakon 6 nedelja ponovi rtg, da bi se bilo sigurno da su pluća lepo zacelila. 

 

Sad malo narodnih saveta: sirup od zove, kozje mleko/jogurt, čaj od koprive i jaja od prepelice - to su sve prirodna sredstva za čišćenje pluća (ne istovremeno, naravno). 

Uzmi nešto od toga, neće da ti škodi sigurno. 

Link to comment
2 hours ago, Valkyrie said:

Jesu mi ovde radili rtg 13.07.

Sad nastupa problem. U poređenju sa rtg od 1.7. mi je ovaj novi lošiji, ali samo zato što je meni od 1 do 13 došlo i do eskalacije bolesti i njenog jenjavanja. Zato su mi uključili i Lovexu pored Longacefa, da primam par dana za svaki slučaj dok mi ne stigne negativan (bogomoleći) bris. SMOR al ajd, brinu se i što mi je to jedno plućno krilo manje, fala im. 

Prilikom otpusta svima pišu da se nakon 6 nedelja ponovi rtg, da bi se bilo sigurno da su pluća lepo zacelila. 

 

Sad malo narodnih saveta: sirup od zove, kozje mleko/jogurt, čaj od koprive i jaja od prepelice - to su sve prirodna sredstva za čišćenje pluća (ne istovremeno, naravno). 

Uzmi nešto od toga, neće da ti škodi sigurno. 

Ok, hvala na odgovoru :) izvini ako pitam nešto što si ponavljala, dijagonalno sam čitala.

Mene je doktor s kliničkog slao na skener, koji nisam uspela da uradim (tačno kad me je poslao, počelo je vanredno stanje. ja u tripu da sam imala grip, počnem da se bojim da sad ne fasujem koronu na sve ta jadna, donekle ipak zalečena pluća)

Inače, tokom bolesti od tri nedelje rtg mi je radjen na nedelju dana, tri puta

Kasnije kad sam otišla na miru kod svoje doktorke koja mi vodi astmu par godina unazad, kaže da me ona ne bi slala, ali ok doca na hitnom prijemu na pulmologiji je školski sve uradio ispravno

Od terapije ja sam odmah dobila Levoxa, i Pancef i Pronison. Odmah mi bilo bolje. (to je u trenutku 10.dana temperature. jer, dakle, tad nije bio kovid, i ču, obična respiratorna infekcija - bila 6. dana kod opšte praxe, dali mi  neki Tridox, bez ikakvog efekta).

Meni je ostala neka priraslica, kaže Srdjo boleće me to tu i tamo....već boli ponekad

 

@Jozef K. moja krva slika je bila opšti  horor: hemoglobin 90, eritrociti, onda oni RBC ili kako već....sve nadole, a trombociti nešto tiupa 800 (a čini mi se granica nego oko 300 i nešto)

Leukociti - n.i.š.t.a. (sve ok)

CRP 76

 

posle mesec i nešto sve se vratilo u normalu. CRP posle nedelju dana.

 

Eto, ispričah se, kao da sam odbolovala uredno koronu :D

Antitela nisam radila, jer ne kapiram, čemu, kad ljudi budu pozitivni i posle nekog vremena dosta brzo nemaju  nikakva antitela, pa nisam znala koju bih tačno informaciju dobila testiranjem. A i mogu (opet) da je pokupim u kovid ambulanti.

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

Ovaj opis krvne slike mogu da ti bolje objasne lekari. Kod kovida jeste fora da se iz krvne slike malo toga vidi.

Ja nemam dilemu da je sada skoro svaka temperatura uz proliv, bol u grlu i kašalj kovid. Problem će biti kada krene grip. Tada treba razdvojiti šta je šta.

Link to comment

Nemam pojma, čitam svakakve vesti, pa spajam, verovatno i pogrešno, ovako laički....kako god. Ako baš budem imala volje, idem da uradim antitela. Ali sad će to sigurno biti negativno.

Drugačije nema mnogo smisla, više ćaskam, neke ozbiljne zaključke ne mogu da donesem. Osim da je ono, šta god to bilo, bila najgadnija bolest tipa virusa koju sam imala. Mislim prvenstveno na temperaturu i slabost organizma, kao da sam danima lelujala uzmedju sna i budnog stanja. Ne i kašalj. Imala sam gore epizode kašlja u napadima astme (koja je sad pod kontrolom). Čak i kad se začepio skroz taj jedan kanal i "odsekao" deo pluća. Opšti utisak mi je da sam se, vezano dakle za pluća, bolje osećala nego što je rendgen govorio (što se kašlja tiče). A na grip sam bila vakcinisana. I nikad mi nijedan ranije grip nije ličio na tu bolest iz februara/marta ove godine. 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...