Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

29 minutes ago, Sandradjer said:

Meni ljudi najcesce opisuju kovid kao neki potpuno novi osecaj bolesti (npr. razlicito od redovnih prehlada) i to mislim na osobe koje su lako pregurale bolest,  cak ce reci da im je lakse bilo od nekih prelezanih gripova, ali neki opsti osecaj tezak (cudna jeza, povisen puls, tahikardije, glavobolja, bolovi, slabost, temperatura gore/dole)

 

udara na mnogo sistema u telu, verovatno zato. Tek cemo jos uciti i navikavati se na ovo (a da ne puste jos nesto...)

  • +1 1
Link to comment

drzi se, dudo, preguracete vi to bez problema! :heart:

ja sam otprilke jos od nasih izbora usvojila strategiju necitanja nikakvih vesti, pa evo tek sad kad sam dosla ovde, vidim kakva je situacija.

 

sto se tice talasa, vec sam ranije pisala o tome, oni imaju svoju dinamiku koju masovna okupljanja, godisnje doba i slicno, samo donekle ubrzavaju/usporavaju, tako da se i ja nadam, kao i mos, da je bar u nekim zemljama krenulo silaznom putanjom. u srbiji cemo videti.

 

u vezi sa onima koji nisu (jos uvek) nijednom zakacili, ja sam jedna od tih.

ne znam o cemu se radi, mislim da masku nisam, bar ne dosledno i uredno, nosila od marta, sada jos uvek ne nosim uopste, vidjam se na poslu sa uzasno mnogo ljudi....

takodje sam imala par infekcija respiratornog trakta, obe ispitane, i testom i rezultatima potvrdjeno da nije korona. znaci, nije bas da nisam nista zakacila, a svakako znam da nemam super imunitet.

ili se vakcina kod mene bas primila, ili jos nije izvucen moj broj... ili postoji neka (ne)sklonost organizma za neke bolesti...

doduse, jos ranije sam procitala neko istrazivanje da ljudi koji koriste nazalni sprej za alergiju imaju bolje sanse kad zakace koronu, ne znam da li kod mene to ima neke veze. eto, sad pauziram vec mesec dana od spreja, pa cemo videti. 

rekla bih da sad lovi nas neprelezane po coskovima :D

 

 

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
36 minutes ago, Aleksija said:

 

 

u vezi sa onima koji nisu (jos uvek) nijednom zakacili, ja sam jedna od tih.

ne znam o cemu se radi, mislim da masku nisam, bar ne dosledno i uredno, nosila od marta, sada jos uvek ne nosim uopste, vidjam se na poslu sa uzasno mnogo ljudi....

takodje sam imala par infekcija respiratornog trakta, obe ispitane, i testom i rezultatima potvrdjeno da nije korona. znaci, nije bas da nisam nista zakacila, a svakako znam da nemam super imunitet.

ili se vakcina kod mene bas primila, ili jos nije izvucen moj broj... ili postoji neka (ne)sklonost organizma za neke bolesti...

 

 

 

Ista priča, svi su se oko mene pozaražavali i porezaražavali, čak mi je u najvećem naletu delte bio u poseti drugar koji radi kao doktor u Leskovcu, ispričali smo se bez maske (a kako drugačije popiti čaj) jedno sat vremena u maloj zatvorenoj i klimatizovanoj prostoriji na udaljenosti od jedva metar. Kad mi je sutradan javio da je pozitivan proučio sam period inkubacije i smorio se činjenicom da ista traje od par dana do par duuugih nedelja. Inače redovno idem u nabavke, ne pridržavam se baš ekstremno svih mera, zimus sam preživeo put do Tajlanda i nazad  tako da se zaista ispostavilo da neće grom u koprive a iskreno se nadam da će se taj trend i nastaviti.:fantom:

  • +1 3
Link to comment

Mene isto nista nije spicilo jos, poceo sam aprila/maja tek da se ponasam kao u prethodnom zivotu - nista specijalno ludo, samo sam skinuo masku i isao po ducanima/restoranima/kaficima/kucama/kolima/autobusima/kupalistima itd.

Bio sam bolestan (jaka upala grla bese + temperatura i kasalj) januara '21, al' testovi rekose negativan. Od tada sve ok, cale je zavrsio u bolnici na lecenju a ni od njega nisam zakacio 

Nadam se da ce tako i ostati :D 

Link to comment
9 minutes ago, ubibobi said:

Ista priča, svi su se oko mene pozaražavali i porezaražavali, čak mi je u najvećem naletu delte bio u poseti drugar koji radi kao doktor u Leskovcu, ispričali smo se bez maske (a kako drugačije popiti čaj) jedno sat vremena u maloj zatvorenoj i klimatizovanoj prostoriji na udaljenosti od jedva metar. Kad mi je sutradan javio da je pozitivan proučio sam period inkubacije i smorio se činjenicom da ista traje od par dana do par duuugih nedelja. Inače redovno idem u nabavke, ne pridržavam se baš ekstremno svih mera, zimus sam preživeo put do Tajlanda i nazad  tako da se zaista ispostavilo da neće grom u koprive a iskreno se nadam da će se taj trend i nastaviti.:fantom:

Samo ti jinxuj. Slicno i kod mene, al se nesto plasim i da pomislim sta bi mi se desilo da se osmelim da napisem nesto slicno kao ti.

Edited by San Epifanio
  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

+1

To samo ja smem da napišem za boginje pošto im uspešno odolevam since 1981, a sad imam i dve vrtićke kliconoše što mi se drže za kecelju svaki dan. 

  • +1 3
Link to comment
6 hours ago, Sandradjer said:

Meni ljudi najcesce opisuju kovid kao neki potpuno novi osecaj bolesti (npr. razlicito od redovnih prehlada) i to mislim na osobe koje su lako pregurale bolest,  cak ce reci da im je lakse bilo od nekih prelezanih gripova, ali neki opsti osecaj tezak (cudna jeza, povisen puls, tahikardije, glavobolja, bolovi, slabost, temperatura gore/dole)

MOgu da potvrdim ovo, preležao sam deltu sa relativno laganim simptomima. Definitivno mi je bio novi osećaj pre svega opšte malaksalosti u odnosu na ranije preležane bolesti, nekako podmuklije...ne mogu da nađem bolji izraz 

  • +1 3
Link to comment

Ajd i ja da napisem ispovest. Nikad pozitivna, sumnjala nekoliko puta, testirala se sama i u dz, doduse nikad pcr kad sam imala neke tegobe. 

Omikron koronas mi je kinuo u facu dok se samotestirao a ja se nabila da vidim da li radi sve dobro. Obojila se linija brzinom munje u ljubicasto i meni tada nista nije bilo. To je najblize koroni sto sam bila.

I da dodam da sam nakon toga potrosila 4 testa i sva 4 su bila negativna 

Edited by Sandradjer
Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

MOgu da potvrdim ovo, preležao sam deltu sa relativno laganim simptomima. Definitivno mi je bio novi osećaj pre svega opšte malaksalosti u odnosu na ranije preležane bolesti, nekako podmuklije...ne mogu da nađem bolji izraz 

 

+1

Prelezo deltu mesec dana nakon bustera. Samo sline ko slavinu da je odvrnuo neko i ta cudna malaksalost dan i po, i onda ko nov.

 

Testirao sam se juce za svaki slucaj zbog sinusa sto su me drkali par dana. Negativan. Bio sam bas sa mnogo ljudi u kontaktu poslednih par meseci i nesto razmisljam da nije nemoguce da se svako malo doprskavam virusom pa da sam stalno i prirodno boostovan. Mada realno sernjam jer se ne razumem u to dovoljno da bih mogao da tvrdim

Link to comment
17 hours ago, Tsai said:

 

+1

Prelezo deltu mesec dana nakon bustera. Samo sline ko slavinu da je odvrnuo neko i ta cudna malaksalost dan i po, i onda ko nov.

 

Testirao sam se juce za svaki slucaj zbog sinusa sto su me drkali par dana. Negativan. Bio sam bas sa mnogo ljudi u kontaktu poslednih par meseci i nesto razmisljam da nije nemoguce da se svako malo doprskavam virusom pa da sam stalno i prirodno boostovan. Mada realno sernjam jer se ne razumem u to dovoljno da bih mogao da tvrdim

 

Da to izgleda bas tako i radi. Mada kazu da zavisi i od kolicine virusa tj najbolje ipak nositi masku da se izbegne primanje ogromne kolicine virusa koja bi onda ipak nadjacala imunitet.

Link to comment
20 minutes ago, gospa buba said:

petak je a ja nishta :blink:

ona zena prestala da se rastaje zdushom pre par sati :isuse:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

Kako misliš rastaje s dušom? :unsure:

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...