Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Just now, Braća Strugacki said:

mi asocijalni ne moramo

 

Mislila sam da je dovoljno nemati decu ali počeše i takvi sa padaju. U muževljevoj mnogobrojnoj porodici samo samac bez dece još uvek nije zaginuo..

Link to comment

Ja ne znam kako se mi još nismo zarazili. Žena radi u birou sa 40ak ljudi i u poslednja dva meseca barem se jedan/dvoje zaražavalo na nedeljnoj bazi. Baš imamosreće u šetnji po minskom polju. Verujem da za 10ak dana kreće pad, ako je suditi po grafikonima i uobičajenom trajanju talasa.

Link to comment
8 minutes ago, Mos said:

Verujem da za 10ak dana kreće pad, ako je suditi po grafikonima i uobičajenom trajanju talasa.

ne verujem da će doći do pada.

glavna turistička sezona traje do kraja avgusta a školsko šizenje počinju u septembru.

jedno ludilo se nadovezuje na drugo.

ima da budemo srećni ako ovaj talas posustane do oktobra.

 

Link to comment
1 minute ago, beta kentauri said:

ne verujem da će doći do pada.

glavna turistička sezona traje do kraja avgusta a školsko šizenje počinju u septembru.

jedno ludilo se nadovezuje na drugo.

ima da budemo srećni ako ovaj talas posustane do oktobra.

 


Gledam pretežno zapadnu evropu. Poslednja 3 talasa su se kretala po sličnim pravilima. Oko mesec ipo dana rasta pa mesec ipo dana pada, sa grube 10 dana u oba pika. Za Srbiju to ne važi verovatno jer nema nikakvih mera i pravila.

Link to comment
6 minutes ago, Mos said:


Gledam pretežno zapadnu evropu. Poslednja 3 talasa su se kretala po sličnim pravilima. Oko mesec ipo dana rasta pa mesec ipo dana pada, sa grube 10 dana u oba pika. Za Srbiju to ne važi verovatno jer nema nikakvih mera i pravila.

da li su se poslednja 3 talasa poklapala sa masovnim migracijama - putovanjima na godišnje odmore?

 

majmunarijum srbija je van kategorije i kontrole.

Edited by beta kentauri
  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, gospa buba said:

ok, kuma sad pozitivna. sedele preksinoc napolju, na metar, nisamo se bash vodale ruku pod ruku. kakve su mi shanse? :dry:


 

Ako mene pitaš, male :)

Link to comment
1 hour ago, dùda said:

izveštaj za danas

 

definitivno sam zakačila prokletinju, međutim, stanje grla je otprilike isto svo vreme, dakle ništa problematično, iritira malo na kašalj i to je to

ono što je novo, krenulo od jutros malo i da curka na nos

lomi me, ne preterano, definitivno se ne osećam zdravo, ali ne ni naročito bolesno, temperature nema

ako danas ostane bez temperature, računam da je neće ni biti

 

moj muž je poseban slučaj, nije za poređenje, ja sam relativno zdrava ali u godinama :D, pa eto, možda nekome može da bude korisno kao neki reper, ovo kako se kod mene razvija

 

i da, čaj od lovora je keva za kašalj, muž ne može da pije te neke slatke sirupe koje su nam nahvalili (sirup od islandskog lišaja), pa smo morali da potražimo neslatku alternativu, i ovaj čaj se pokazao kao odličan

 

ed.

i da, dok se kod mog muža maltene odmah razvila bakterijska infekcija gornjih respiratornih puteva, kod mene jok, iz nosa izduvavam samo vodu, čisto, prozirno, dakle virus bez bakterija

 

 

To zvuči kao ova varijanta što sam ja imao. Ako je tako, sledeća 2-3 dana glavobolje i manja temperatura i to je to.

 

Svakako drži se i samo lagano.

 

 

at others: šta to čujem već iz dva izvora u zadnjih tri dana da u kovid ambulantama šalju u obične ambulante i kući ako je brzi negativan? Neka štednja para, navala ili nešto treće?

  • Hvala 1
Link to comment
 
 
To zvuči kao ova varijanta što sam ja imao. Ako je tako, sledeća 2-3 dana glavobolje i manja temperatura i to je to.
 
Svakako drži se i samo lagano.
 
 
at others: šta to čujem već iz dva izvora u zadnjih tri dana da u kovid ambulantama šalju u obične ambulante i kući ako je brzi negativan? Neka štednja para, navala ili nešto treće?
decu shalju odavno, nije to novo. u domovima zdravlja naravno pizde, navikli da im ne dolazi niko slinav :dry:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment
1 hour ago, Mel said:

 

simptomi kao sinusitis?

Ne, sinusitis je kod mene grđi, ne može da se poredi.

Ono što mi je najiritantnije, to je taj podražaj na kašalj koji ide iz grla. Grlo suvo ali nije nešto mnogo bolno.

Link to comment
51 minutes ago, dùda said:

Ne, sinusitis je kod mene grđi, ne može da se poredi.

Ono što mi je najiritantnije, to je taj podražaj na kašalj koji ide iz grla. Grlo suvo ali nije nešto mnogo bolno.

 

Ja sam tako nesto imala sad u martu/aprilu. I dalje nisam sigurna da nije bila korona (jedan negativni antigenski ali ...)

Kasalj koji dolazi niotkuda, lezim mirno nista psecijalno lose ne osecam 9mislim nisam zdrva ali nisam ni nesto jako lose) i samo krece kasalj, nezaustavljiv.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Ne, sinusitis je kod mene grđi, ne može da se poredi.

Ono što mi je najiritantnije, to je taj podražaj na kašalj koji ide iz grla. Grlo suvo ali nije nešto mnogo bolno.

Taj kasalj moze potrajati, naravno smanjuje se. Sreca sa ovim novim sojevima sto se zadrzava u gornjem respiratornom sistemu. Virus je u organizmu svakako, maksimalna disciplina u smislu mirovanja, tecnosti, eventualne terapije. Takodje dobra stvar u poredjenju sa deltom npr. sto je broj kriznih dana nizi pa vecina ljudi se nakon 4-5 dana oseca zdravo. I tada treba biti umeren sa aktivnostima. Oslabljen je imunitet, i dok se sve vrati u normalu minimum mesec dana. 

 

 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Mel said:

 

Ja sam tako nesto imala sad u martu/aprilu. I dalje nisam sigurna da nije bila korona (jedan negativni antigenski ali ...)

Kasalj koji dolazi niotkuda, lezim mirno nista psecijalno lose ne osecam 9mislim nisam zdrva ali nisam ni nesto jako lose) i samo krece kasalj, nezaustavljiv.

Meni ljudi najcesce opisuju kovid kao neki potpuno novi osecaj bolesti (npr. razlicito od redovnih prehlada) i to mislim na osobe koje su lako pregurale bolest,  cak ce reci da im je lakse bilo od nekih prelezanih gripova, ali neki opsti osecaj tezak (cudna jeza, povisen puls, tahikardije, glavobolja, bolovi, slabost, temperatura gore/dole)

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...