Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

kod mene od subote uveče gušobolja, slinavost, začepljenost i od danas malo kašljucanja, bez temp, malaksalosti i ostalih propratnih simptoma. Ne bih rekao da je korona, ne liči ni na koji način na ono što sam imao u februaru. Smanjiću kretanje i odlazak među ljude koliko mogu.

  • +1 1
Link to comment

koleginica sa familijom se izolovala i cheka, posle dokumentovanog kontakta. da li se to opet zahuktava ili shta? :unsure:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment

GospoDZa od srede / cetvrtka pokazuje simptome, u petak je testirala pozitivno. Ja sam u subotu obalavio ali do sada testiram negativno. Posto su nam mogucnosti da se izolujemo jedno od drugog nepostojece 100% cu da ga pazarim, samo je pitanje kada ce se manifestovati na testu.

 

Osim ako kojim cudom 3x Pfizer ne daje totalni imunitet (a ne daje)...

 

Inace, negde u februaru 2020, pre svih Covid mera i dok se jos samo nepotvrdjeno suskalo da "ima nesto u Kini" imao sam neku jbnu prehladu kakvu nikad pre nisam imao, mislio sam da cu da se ugusim, morao sam sedeci da spacam jer cim legnem vise nisam mogao da disem. Ako je istina da je ovo sranje globalno cirkulisalo pre nego sto su poceli da ga prepoznaju moguce da sam bio early adopter. Sto bi mozda moglo da objasni i moju reakciju na vakcine, jer kazu da Pfizer obicno prolazi bez puno frke a meni je otpadala ruka od njega plus sam dva dana bivao k'o mamuran posle ono bas zesce pijanke.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Radoye said:

Inace, negde u februaru 2020, pre svih Covid mera i dok se jos samo nepotvrdjeno suskalo da "ima nesto u Kini" imao sam neku jbnu prehladu kakvu nikad pre nisam imao, mislio sam da cu da se ugusim, morao sam sedeci da spacam jer cim legnem vise nisam mogao da disem. Ako je istina da je ovo sranje globalno cirkulisalo pre nego sto su poceli da ga prepoznaju moguce da sam bio early adopter.

Isti slucaj kod mene. Nisam mogao da spavam od kaslja. Cim bih legao na ledja poceo bi da se gusim. I isto sam sedeci spavao. Sve u tom periodu.

  • +1 1
Link to comment

Evo i nas ovde ponovo iako korone vise nema zvanicno :). Od petka klinac kaslje blaga temperatura i stomacni problemi. U subotu prelazi na suprugu, ja u ponedeljak dobijam temperaturu. Testirali se svi pozitivni, klinac od danas bolje sto se stomaka tice, mene temperatura i dalje drzi, supruga osim glavobolja nista spec. 
 

Ono sto mi je zanimljivo je da je ona primila 2 astre pre godinu dana i to je to, ja se busterovao fajzerom pre 2 meseca i simptomi mi isti kao i prvi put bez vakcina kad sam bio pozitivan. Ocito svakog napada drugacije.

  • +1 5
Link to comment

@I*m with the pilots

Nakon kovida je oslabljen imunitet (jedno strucno lice mi je objasnilo da je to zato sto telo pravi antitela i da je to poznata stvar i sa drugim virusima). 

Nekih mesec dana je period stabilizacije, postoji mogucnost da ulovite svaki virus prehlade, verovatno zato i to smrktanje. Posebno ce se kod decice primetiti. Sto vise odmora, dobrog sna, zdrave hrane i sve ce to proci :heart:

 

 

Edited by Sandradjer
  • +1 2
Link to comment

Jutros imao suvo grlo, popodne kreću da me bole mišići i kosti, 2 testa negativna, odradim treći posle 2h i pozitivan. Sad temperatura 37.5 i bol u grlu, sutra ću verovatno do ambulante. Ima li smisla ići u državnu ili može i privatno?

 

edit: 100% zakačio na f4

Edited by garmonbozia
Link to comment

državna je za doznake, ako ti ne trebaju idi privatno cenim da ćeš dobiti kompletniji pregled, mada s obzirom da ni u državnim nije gužva…

Link to comment
  • 5 weeks later...

Evo I ja sa se prijavim, 2 fajzera i 1 moderna zimus, I prije dva dana kretenski posjetilac sa blagim simptomima koje nije spomenuo.

I temperatura, od sinoć malo povisena pa sve vise, sad valjda 38.8, mada ko zna sa nestrtnim digitalnim termometrom.

Jel može neko da me utjesi da temperature prolazi za dan?

I na kojoj temperature ste uzimali nesto za spustanje?

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, djili said:

Evo I ja sa se prijavim, 2 fajzera i 1 moderna zimus, I prije dva dana kretenski posjetilac sa blagim simptomima koje nije spomenuo.

I temperatura, od sinoć malo povisena pa sve vise, sad valjda 38.8, mada ko zna sa nestrtnim digitalnim termometrom.

Jel može neko da me utjesi da temperature prolazi za dan?

I na kojoj temperature ste uzimali nesto za spustanje?

Slično je bilo kod mene, dva fajzera, Moderna buster početkom januara, radim od kuće, retko izlazim, odem na jednu večeru posle dva meseca i dobijem prvi kovid pre 15 dana. Temperatura od 38 do 38.9C je trajala 3 dana. Simptome sam imala 5 dana (prva 3 dana bolovi i grebanje u grlu uz temperaturu, poslednja dva dana malo kijanja i curenja iz nosa. Nisam skidala temeraturu, sama je prošla krajem trećeg dana. Samo sam je merila svakih pola sata jer sam planirala da je skidam ako ode na 39 i kontrolisala saturaciju kiseonika redovno (97 do 99). Srećom, svi moji simptomi su prošli za 5 dana, i nisam imala nikakav zamor, apetit mi je bio odličan (i ukus i miris). 

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...