Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

On 20.4.2022. at 10:03, mraki said:

Prosvetari iz mog okruženja isto bolesni redom, uglavnom sa temperaturom danima.

Testovi na koronu negativni.

kad smo vec kod toga, evo i mene - bila sam ubedjena da sam najzad fasovala, ali u kovidu kazu da nije, da je vrlo moguce bakterijska infekcija. dosadan kasalj i jak bol u grlu sa niskom temperaturom. posle 3. dana antibiotika, prilicno bolje - ali nedovoljno da prespavam noc.

po skolama ih pola magarece kaslje, a pola smrkce kao na takmicenju, tako da nije ni cudo.

 

  • +1 6
Link to comment

I mi svi fasovali taj neki grip sto ide dole nize na traheje i uzrokuje produktivan kasalj.

 

Jedno se testiralo negativno na kovid oba puta, obican i PCR test.

 

Ovaj grip gori od omikrona koji smo imali u februaru.

Link to comment
3 hours ago, Friend said:

I mi svi fasovali taj neki grip sto ide dole nize na traheje i uzrokuje produktivan kasalj.

 

Jedno se testiralo negativno na kovid oba puta, obican i PCR test.

 

Ovaj grip gori od omikrona koji smo imali u februaru.

 

 

Koji su vam bili simptomi omikrona.

 

Nama od ovog gripa par dana temp ostalo kasalj bar dve nedelje.

Link to comment

Kod omikrona je fokus bio na sinusima, nosu i grlu i nista prema donjim disajnim putevima (bronhije i pluca). Temperatura ili bez ili 37.8 par dana.

 

Ovaj grip isto temp sa i bez, ali ovako da se spusta dole i kasalj koji kida, skoro nije zabelezeno.

 

Edited by Friend
Link to comment

Mene drndaju sinusi, slavina, evo već da kažem 5-6 dan sigurno (a počelo je nekakvim bolom , odnosno osjetljivosti u desnima, nepcu, kao kad previše padne imunitet), ništa temperatura, malo iritiranosti grla od toga što se sliva iz sinusa, par puta dnevno se zakašljem, ali obično sam takva sranja prevazilazio za 2-3 dana, ovo se već oteglo previše za moj ukus i za ono što sam obično navikao od sinusa. Tačno kontam da sutra zapucam do mog ORL da mi rokne neke AB :/ 

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Mene drndaju sinusi, slavina, evo već da kažem 5-6 dan sigurno (a počelo je nekakvim bolom , odnosno osjetljivosti u desnima, nepcu, kao kad previše padne imunitet), ništa temperatura, malo iritiranosti grla od toga što se sliva iz sinusa, par puta dnevno se zakašljem, ali obično sam takva sranja prevazilazio za 2-3 dana, ovo se već oteglo previše za moj ukus i za ono što sam obično navikao od sinusa. Tačno kontam da sutra zapucam do mog ORL da mi rokne neke AB :/ 

 

Ništa šti ne može da reši onaj moj sprej što sam reklamirala po forumu :happy:

I uzmi Gelo myrtol / Sinupret / Sinulan, pij to, i uzmi ono što miriše na mentol ali se samo šmrče, i do ponedeljka ćeš biti kao nov 👍

  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Ništa šti ne može da reši onaj moj sprej što sam reklamirala po forumu :happy:

I uzmi Gelo myrtol / Sinupret / Sinulan, pij to, i uzmi ono što miriše na mentol ali se samo šmrče, i do ponedeljka ćeš biti kao nov 👍

Koji je sprej u pitanju? a rokam ovaj stari korona protokol, propomucil za razbijanje šlajma, neki Rhinaction kao sprej za nos, klasični propolis, gelo myrtol to su one soft kapsule sa nekakvim etarskim uljima? Što isto tjeraju na izbacivanje šlajma? To su mi isto jednom davali za nešto, ne mogu se sjetiti šta, ali se sjećam pakovanja.

Za grlo stvarno nije frka, nekad kad se sjetim uzmem strepsils, ali otkrio sam novog favorita iz domena nefarmakomafije, onaj Teekane čaj đumbir/kurkuma, ta ljutina đumbira baš fino otvori sinuse :)

  • +1 1
Link to comment

Pa meni iskreno gelo myrtol ne pomađe, ali spominjem ga jer kažu drugi da im pomaže. Meni najbolji Sinupret. Kijaš dva-tri dana kao sumanut, ali tako se završi, ne siđe na pluća (meni su ih tako sinusi upropastili).

 

A sprej je neki Sinalzan, srebrna voda + nekoliko biljčica, momentalno prodišeš. On ima crvenu tračicu, onaj sa zelenom je nešto slabiji. Prodišeš kao od efedrina, a nije štetno.

  • Hvala 1
Link to comment
29 minutes ago, Profesionalac said:

Evo i ja da se upišem kao prvi pozitivni posle pobede nad koronom. :grozan:

Javljaj kakav je omikron u prolece ili mutirani omikron u prolece. 

Link to comment

Ma za sada se više userava u kratkoročne i srednjeročne planove nego u zdravlje.

 

Verenica je prošle nedelje dobila +, uz sitnu temp, kašalj koji je dominantan uveče i tokom noći i na kraju prelazak na curenje nosa. Bez umora i slabosti koji su joj bili glavni simptomi prošle godine.

 

I ja juče odlučim da se testiram za svaki slučaj pre povratka u kancelariju sutra. U međuvremenu se i raskašljem sinoć. i jutros dobijem dozu pozitivnosti :unsure:. Bez ikakve terapije, samo čajevi i tečnosti i praćenje stanja, ako se pogorša kašalj ili temp, da radim crp i ddimer.

 

Za sada je lakša prehlada.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...