Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

21 minutes ago, Moća said:

Jel ima neki narodni lek za otpusavanje nosa? Ne bi da spalim nos nafazolom ali bukvalno ne mogu da disem bez njega.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 

Mozes da probas Narivent (ne koristim, ali znam neke koji koriste tako da ne znam iz prve ruke). Sacekaj jos neku preporuku za ovo ili nesto drugo 

  • +1 1
Link to comment

Evo, peti dan od potvrdjenog virusa, kod mene je fizicki prakticno sve ok.

Medjutim, nesto drugo me zabrinjava, obzirom da volim da citam i gledam filmove, primetio sam zadnjih par dana da se gotovo nicega procitanog ili odgledanog ne secam, ili se ne secam vecih delova, sto mi se do sada nije desavalo. I ako za film gledan u petak opravdanje nalazim u iscrpljenosti, za film od sinoc sam vec zaprepascen, jer se na kraju filma nisam mogao setiti pocetka iako mi je opsti utisak da film nije los. Sto je jos gore, kompletan zaplet mi je nekako maglovit, sto vazi i za bilo koji tekst duzi od 6-7 recenica. Danas sam odustao od knjige posle malo vise od pola strane jer jednostavno nisam mogao da pratim narativ:cry:. (U pitanju je lako stivo, neki barkerov hororcic).

Inace, prva dva dana temperatura 37.8-37.6 neprekidno, koju je brufen uspevao da spusti sa gornje na donju granicu i nesnosna glavobolja, kao da mi je neko stavio glavu u stegu. U petak je temperatura prestala, ali se pojavila promuklost i, zanimljivo, bol u ramenima. Stanje blage iscrpljenosti i letargicnosti su konstantni.

Evo, i ovaj post pisem i ispravljam, ima sigurno 15 minuta 😩

Edited by Drako
  • +1 3
  • Tužno 4
Link to comment
24 minutes ago, Moća said:

Jel ima neki narodni lek za otpusavanje nosa? Ne bi da spalim nos nafazolom ali bukvalno ne mogu da disem bez njega.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 

Pisala ja, ne znam da li su ljudi probali onu moju srebrnu vodu :lolol: meni i dalje radi posao. Sinalzan se zove, ali s mentom ili crveni (probala sam i taj, on je još jači)

  • +1 2
Link to comment
Pisala ja, ne znam da li su ljudi probali onu moju srebrnu vodu [emoji38]ol: meni i dalje radi posao. Sinalzan se zove, ali s mentom ili crveni (probala sam i taj, on je još jači)
Di to ima da se kupi?

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, Sammael said:

 

Treću turu, ovog puta Panklav (četvtu računajući i ono što sam u bolnici primio). Šanse nema da je neka bakterijska infekcija, dobro sam ja još živ posle ovolikih antibiotika.

Ja nedavno popuo 7 tura, 5x Doksiciklin, 2x Forteca.

Doksiciklin pre operacije, Fortecu posle.

Biće to sve ok, brz oporavak želim.

 

edit: ja ne bih teglio ništa dok to ne zaraste. Nadji nekog da ti pomogne, ili naruči dostavu.

Edited by mraki
Link to comment
3 minutes ago, Moća said:

Di to ima da se kupi?

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 

 

Imaš po apotekama, Liliju. Ovaj s crvenom štraftom (menta, žalfija, bršljan) otpušava samo s jednim prskanjem. Probala ja i dva, pa mi ispeklo sinuse :D

Link to comment
2 hours ago, Sammael said:

Moram da kukam malo, baš sam popizdeo i očajno se osećam.

 

Otišao sam sad malo da se prošetam i u nabavku i, kad sam se vratio, vidim da mi je rana od operacije prokrvarila kroz gazu, veš, kompresionu odeću i pantalone. Otoci mi ne prolaze, rana mi non stop curi. Sve zbog jebenog fraksiparina. 

 

A još uvek uveče imam 37,1, sad već više od 2 nedelje.

 

Ništa nije strašno, al mi je sad baš psihološki zajebano. Kao da sam u začaranom krugu, moram fraksiparin zbog korone, ali se zbog njega užasno sporo oporavljam od operacije, a pošto se ne oporavljam onda hematomi ne padaju i to sigurno uvećava d dimer. A temperatura više ne znam ni odakle.

Svojim usima sam cula od hirurga nakon operacije slepog creva (pacijent se zalio 20 dana na temperaturu 37,2) da prestane da je meri i da je nece biti. Deluje kao sala, ali dr se uopste nije potresao oko toga. Tako je i bilo. 

Ovo sve nevezano za koronu i ostalu problematiku. Verujem da ti je sve ovo tesko i frustrirajuce, ali to je normalno i proci ce :)

Link to comment
9 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pisala ja, ne znam da li su ljudi probali onu moju srebrnu vodu :lolol: meni i dalje radi posao. Sinalzan se zove, ali s mentom ili crveni (probala sam i taj, on je još jači)

 

Zeko, trazio sam je par puta u DMu i Liliju i nisam nasao. Gledale me bledo one prodavacice, mozda sam trebao da kazem kako mi je Dr. Nestorovic preporucio pa da naruce. :D

  • Haha 1
Link to comment
Evo, peti dan od potvrdjenog virusa, kod mene je fizicki prakticno sve ok.
Medjutim, nesto drugo me zabrinjava, obzirom da volim da citam i gledam filmove, primetio sam zadnjih par dana da se gotovo nicega procitanog ili odgledanog ne secam, ili se ne secam vecih delova, sto mi se do sada nije desavalo. I ako za film gledan u petak opravdanje nalazim u iscrpljenosti, za film od sinoc sam vec zaprepascen, jer se na kraju filma nisam mogao setiti pocetka iako mi je opsti utisak da film nije los. Sto je jos gore, kompletan zaplet mi je nekako maglovit, sto vazi i za bilo koji tekst duzi od 6-7 recenica. Danas sam odustao od knjige posle malo vise od pola strane jer jednostavno nisam mogao da pratim narativ:cry:. (U pitanju je lako stivo, neki barkerov hororcic).
Inace, prva dva dana temperatura 37.8-37.6 neprekidno, koju je brufen uspevao da spusti sa gornje na donju granicu i nesnosna glavobolja, kao da mi je neko stavio glavu u stegu. U petak je temperatura prestala, ali se pojavila promuklost i, zanimljivo, bol u ramenima. Stanje blage iscrpljenosti i letargicnosti su konstantni.
Evo, i ovaj post pisem i ispravljam, ima sigurno 15 minuta [emoji30]
normalna stvar. jedna ostavila supu na shporetu i otishla (ne ja, ja reshim svakog dana ove igrice sa rechima, i posle manje od 2 sata mogu da reshavam ponovo istu :ph34r: ). posao se srecom radi nekako, a to vishestruko gledanje filmova mi je super, ja ionako gledam stalno iste filmove :hihi:

ne brini, ce se razbistri, mada moze da potraje. tzv brain fog.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
22 minutes ago, Mos said:

 

Zeko, trazio sam je par puta u DMu i Liliju i nisam nasao. Gledale me bledo one prodavacice, mozda sam trebao da kazem kako mi je Dr. Nestorovic preporucio pa da naruce. :D

 

Ne verujem da ima u DM, ali ima u Liliju, ja pre dva dana uzela. Imaš po apotekama sigurno, možda nemaju baš sve vrste ali nešto sigurno imaju. Moraš u Liliju to na apoteci tražiti :)

Off, noćas sam sanjala kako bauljam po kući svekra i svekrve i nerviram se što ne mogu da nađem svoj sprej za nos, a ne mogu da dišem :lolol: i to je trajalo i trajalo, 20 soba je tu bilo i nema gde nisam zavirila. A nos, kao da je zacementiran :wacko:

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment

Bez greške mi pomaže kod glavobolje masaža onog mišića izmedju kažiprsta i palca. Slabije kad sam to radim (verovatno ne pritiskam dovoljno jako), ali kad me žena izmasira prolazi kao od šale. Prošle godine sam imao neko 20časovno putovanje i pred kraj se raspao potpuno od migrene, nekako mi padne na pamet da probam to jer nisam imao nikakav lek za glavu sa sobom i uspeo sam da se povratim dovoljno da se dokopam kuće u svesnom stanju.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

glavobolja baš mnoge muči kod ovog omikrona 

evo nešto što meni olakša kod migrene, možda pomogne 

 

IMG_20220220_160448.jpg

Zagrijavanjem nogu su sestre nekad osjetno spustale temperaturu djeci. Probacu i ovo.

Link to comment
2 hours ago, Drako said:

Evo, peti dan od potvrdjenog virusa, kod mene je fizicki prakticno sve ok.

Medjutim, nesto drugo me zabrinjava, obzirom da volim da citam i gledam filmove, primetio sam zadnjih par dana da se gotovo nicega procitanog ili odgledanog ne secam, ili se ne secam vecih delova, sto mi se do sada nije desavalo. I ako za film gledan u petak opravdanje nalazim u iscrpljenosti, za film od sinoc sam vec zaprepascen, jer se na kraju filma nisam mogao setiti pocetka iako mi je opsti utisak da film nije los. Sto je jos gore, kompletan zaplet mi je nekako maglovit, sto vazi i za bilo koji tekst duzi od 6-7 recenica. Danas sam odustao od knjige posle malo vise od pola strane jer jednostavno nisam mogao da pratim narativ:cry:. (U pitanju je lako stivo, neki barkerov hororcic).

Inace, prva dva dana temperatura 37.8-37.6 neprekidno, koju je brufen uspevao da spusti sa gornje na donju granicu i nesnosna glavobolja, kao da mi je neko stavio glavu u stegu. U petak je temperatura prestala, ali se pojavila promuklost i, zanimljivo, bol u ramenima. Stanje blage iscrpljenosti i letargicnosti su konstantni.

Evo, i ovaj post pisem i ispravljam, ima sigurno 15 minuta 😩

:laugh:

 

izvini sto se smijem ali tacno sam to prosao. gledao jednu epizodu od 45 minuta neke serije punih 5 dana. i svaki put iz pocetka i nemam pojma sta se gledao. citanje je bilo naucna fantastika. sms dok procitam sav se preznojim

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...