Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Evo kada je sve gotovo epilog naseg susreta sa kovidom. Pisala sam ranije kojim tokom je islo, da ne ponavljam. 

Nekih nedelju dana kasnije jos uvek kasljucam, nos povremeno zapusen i strasan umor. Bukvalno malo brze uz stepenice i tesko disem. Slicno i suprug.

Pisala sam da se najvise bojimo za moju majku, ali ok je proslo. Ona nije cak ni imala neku temp, samo grlo, jak kasalj i razni bolovi. Posle par dana i to je prestalo, mada vidim da jos nije svoja.

Sve u svemu, nije bilo prijatno, ali pregurasmo. Ne mogu, a da se ne osvrnem. Ocekivala sam da ce to nekako lakse proci s obzirom na vakcine. Pitam se kako bi bilo da ih nismo primilli i da li bi bilo neke razlike uopste. Suprug je 3. dozu dobio neka 2 meseca pre ovoga. Znaci, morala je da deluje, a opet ne znam da li je i u kojoj meri.

Vec cujem kako Gli dotrcava na forum 😂😂😂. Unapred naglasavam da ovim ne mislim nista lose, ali zaista znam ljude koji su mnogo lakse pregurali iako nevakcinisani. 

Takodje, nas troje odraslih smo imali neke potpuno razlicite simptome. Jedna stvar je sigurna, kovid zaista udara gde si najslabiji. Moji trenutne tegobe, znaci posle same bolesti, iste su kao pre par godina kada mi se aktivirala primarna bolest. Pisala sam o suprugovim aritmijama koje su opet zazivele.

Sve u svemu, cuvajte se ako mozete. Mi smo uspevali dok junior nije krenuo u skolu. Pojma nemam kako se sacuvati sada.

 

  • +1 8
Link to comment

Moram da kukam malo, baš sam popizdeo i očajno se osećam.

 

Otišao sam sad malo da se prošetam i u nabavku i, kad sam se vratio, vidim da mi je rana od operacije prokrvarila kroz gazu, veš, kompresionu odeću i pantalone. Otoci mi ne prolaze, rana mi non stop curi. Sve zbog jebenog fraksiparina. 

 

A još uvek uveče imam 37,1, sad već više od 2 nedelje.

 

Ništa nije strašno, al mi je sad baš psihološki zajebano. Kao da sam u začaranom krugu, moram fraksiparin zbog korone, ali se zbog njega užasno sporo oporavljam od operacije, a pošto se ne oporavljam onda hematomi ne padaju i to sigurno uvećava d dimer. A temperatura više ne znam ni odakle.

  • +1 3
  • Tužno 15
Link to comment

auf covece, al' se tebi nakupilo :/

ne znam ni sta da ti napisem osim da probas da ostanes zdrav u glavi.. te rane ce se zaceliti i temperatura ce proci, za par dana to ce samo biti ruzno secanje, a zdrav razum probaj da sacuvas, trebace ti

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
4 minutes ago, Sammael said:

Moram da kukam malo, baš sam popizdeo i očajno se osećam.

 

Otišao sam sad malo da se prošetam i u nabavku i, kad sam se vratio, vidim da mi je rana od operacije prokrvarila kroz gazu, veš, kompresionu odeću i pantalone. Otoci mi ne prolaze, rana mi non stop curi. Sve zbog jebenog fraksiparina. 

 

A još uvek uveče imam 37,1, sad već više od 2 nedelje.

 

Ništa nije strašno, al mi je sad baš psihološki zajebano. Kao da sam u začaranom krugu, moram fraksiparin zbog korone, ali se zbog njega užasno sporo oporavljam od operacije, a pošto se ne oporavljam onda hematomi ne padaju i to sigurno uvećava d dimer. A temperatura više ne znam ni odakle.

 

Jel piješ neke antibiotike? Da nije infekcija neka? Ideš na kontrole/previjanja?

Link to comment

Kod nas u kući loodilo. Dete krlja dve nedelje, mlađe, starija dobila juče upalu uveta. Muž danas prestao s temperaturom, ali je sav kenjkav. Primio i vakcinu za grip, uzgred.

Ja, da kucnem u drvo, kapiram da je škola + gsp uz dve maske i survivor mod bežanja i udaljavanja od drugih (ponekad i zadržavanje daha, eto benefita od joge :lolol:) dobitna kombinacija minimalnih busterovanja antitela. Svaki dan mala doza vakcine. Mislim, daj kosmose da je tako. Ako nije, biće sledeća nedelja vesela.....

  • +1 6
  • Tužno 3
Link to comment
14 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Jel piješ neke antibiotike? Da nije infekcija neka? Ideš na kontrole/previjanja?

 

Treću turu, ovog puta Panklav (četvtu računajući i ono što sam u bolnici primio). Šanse nema da je neka bakterijska infekcija, dobro sam ja još živ posle ovolikih antibiotika.

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, Sammael said:

 

Treću turu, ovog puta Panklav (četvtu računajući i ono što sam u bolnici primio). Šanse nema da je neka bakterijska infekcija, dobro sam ja još živ posle ovolikih antibiotika.

 

A da, rekao si, sorry. Napucavaj se obavezno duplim dozama probiotika (bukvalno ujutru i uveče). Ja sam najebala posle bolnice pre 5 godina od silnih antibiotika, posle se ganjala s stomačnom kandidom nekoliko meseci.

 

edit: i nemoj da tegliš ništa u toj nabavci! samo lagano nešto.

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

A da, rekao si, sorry. Napucavaj se obavezno duplim dozama probiotika (bukvalno ujutru i uveče). Ja sam najebala posle bolnice pre 5 godina od silnih antibiotika, posle se ganjala s stomačnom kandidom nekoliko meseci.

 

edit: i nemoj da tegliš ništa u toj nabavci! samo lagano nešto.

 

20 kila je lagano, jel da... :unsure:

 

Ali nisam teglio mnogo daleko, od Vera do parkinga i od auta do stana, nije do toga...

Link to comment
40 minutes ago, Sammael said:

Moram da kukam malo, baš sam popizdeo i očajno se osećam.

 

Otišao sam sad malo da se prošetam i u nabavku i, kad sam se vratio, vidim da mi je rana od operacije prokrvarila kroz gazu, veš, kompresionu odeću i pantalone. Otoci mi ne prolaze, rana mi non stop curi. Sve zbog jebenog fraksiparina. 

 

A još uvek uveče imam 37,1, sad već više od 2 nedelje.

 

Ništa nije strašno, al mi je sad baš psihološki zajebano. Kao da sam u začaranom krugu, moram fraksiparin zbog korone, ali se zbog njega užasno sporo oporavljam od operacije, a pošto se ne oporavljam onda hematomi ne padaju i to sigurno uvećava d dimer. A temperatura više ne znam ni odakle.

jel moras da uzimas taj fraksiparin?

Link to comment
31 minutes ago, Svemir Zeka said:

Kod nas u kući loodilo. Dete krlja dve nedelje, mlađe, starija dobila juče upalu uveta. Muž danas prestao s temperaturom, ali je sav kenjkav. Primio i vakcinu za grip, uzgred.

Ja, da kucnem u drvo, kapiram da je škola + gsp uz dve maske i survivor mod bežanja i udaljavanja od drugih (ponekad i zadržavanje daha, eto benefita od joge :lolol:) dobitna kombinacija minimalnih busterovanja antitela. Svaki dan mala doza vakcine. Mislim, daj kosmose da je tako. Ako nije, biće sledeća nedelja vesela.....

muški su uvek kenjkavi :lolol:

  • Haha 2
Link to comment
11 minutes ago, Sammael said:

 

20 kila je lagano, jel da... :unsure:

 

Ali nisam teglio mnogo daleko, od Vera do parkinga i od auta do stana, nije do toga...

 

Ne zezaj se s tim, ozbiljno! I to ne samo sad, nego bi po pravilu trebalo 6 meseci da se paziš s podizanjem tereta. Meni su dali 5 kg fore, pa sad vidi.

 

@rennee, to. Muška temperatura, najgora. Dobijam osećaj milosrdne časne sestre. :vikleri:

A ja kad se razbolim, da vidiš optimizam, nije ti ništa, ajde ne preteruj :dry:

Edited by Svemir Zeka
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...