Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts





[mention=102]Zli Gli[/mention] drago mi je da si zdrav. nije bilo problema da dođeš do lekara da te pregleda? nije bio u Covid sistemu?


Ne ne, idem kod istog privatno jos od 2014. godine, tad imao neka gusenja, kladio se pun gas + vodio rat u kladionici gde sam radio sa nekim mnogo bolesnim likovima, na kraju i tuca i sud sa jednim a drugi dolazio da preti metalnim stanglama, dobro sam prosao fizicki ali sigurno je stalna tenzija ostavila traga na organizam, kao i nedovoljno sna. Slali me na sve redom testove pa izmedju ostalog utvrdili i za to kao uvecano srce. To je bilo bas u bolnici a kasnije idem privatno kod tog doktora. Nije jeftino ali jbg, bacao sam na kocku mnogo vece pare pa nije problem platiti. Krvnu sliku sam vadio u bolnici ali tu imam prijateljicu koja mi izvadi mimo reda i odnese u laboratoriju, posle samo dodjem po rezultate. Kod nas nije ni priblizno guzva kao kad je bila delta, verovatno se vecina sa blagim simptomima ili bez simptoma i ne testira.

Uglavnom, tad mi je receno da radim kontrole tj. ultrazvuk na dve godine i ja poslusao, sta cu. Mozda i ne mora ali ne verujem da skodi.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk


  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Muž bolestan, dva negativna testa, ali je ubeđen da je kovid. Temperatura drugi dan, kašlje neviđeno, grlo, malo nos. Dobio Hemomicine i vitamine...nije rađen rtg. I ja mislim da je ovo. Ali, kako negativni testovi? Kaže bio neki dečko u ambulanti, nisu umeli da mu kažu da li je pozitivan ili negativan, rezultat na granici :wacko:

 

  • +1 3
Link to comment



Nisam nikad ranije cuo recenice tipa 'ma ko jebe caleta/kevu/babu/dedu, umrece ionako, sta sad ja da radim, zivot (kafana/kladionica/kurvestije) da stane ne sme'.

Verovatno jesam, ali ne u svom okruzenju i u stvarnosti. 

Mislim ono, skroz mi je ok da mene neko ne vole, ali ovakve stvari... su postale masovne i redovne. 

Kakvu je buducnost moguce graditi s ovakvima? [emoji3]
 


Ti si onda srecan covek, ako si tek sad provalio kakva su ljudi govna u proseku. Oftopik jbg ali meni su se mnogo pre korone smucili i deo bliske rodbine i poznanici/prijatelji, doduse dobrim delom jer sam slab na kukanje pa sam pozajmljivao dosta para (a nisam nikakav lovator, cak sam ranije umeo da uzmem od trece osobe da nekog cupam, idiot) da bi posle dolazio u situacije da me bude sramota da trazim svoje pare i slicno. Plus su neki bliski postali SNS preletecevici ali osim pocetnog kacenja nismo prekinuli kontakt nego smanjili na minimum, i tako. I uopste mnogo bezobraznih zlobnih, bas losa prica.

Nisam se skroz opametio po pitanju pozajmica (i dalje neke kreditiram bez razloga) ali otkako sam se distancirao od ljudi mnogo mi je bolje, procvetao.



Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
29 minutes ago, Svemir Zeka said:

Muž bolestan, dva negativna testa, ali je ubeđen da je kovid. Temperatura drugi dan, kašlje neviđeno, grlo, malo nos. Dobio Hemomicine i vitamine...nije rađen rtg. I ja mislim da je ovo. Ali, kako negativni testovi? Kaže bio neki dečko u ambulanti, nisu umeli da mu kažu da li je pozitivan ili negativan, rezultat na granici :wacko:

 


Znam par ljudi sa slicnim simptomima, neg i brzi i PCR test, porodice im plus. Lekari ih, na osnovu krvne slike, tretiraju kao da imaju koronu. Kasalj se najduze zadrzava, ostalo brzo prodje. 
Bice sve dobro, Zeko

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

I ja se trenutno osecam bolje sto sam se socijalno poprilicno izolovao i otudjio (razmisljao sam o tome cak i pre pandemije, ali kovid je presudno gurnuo tok dogadjaja u tom smeru).

Ali in the long run ne bih voleo da ostane tako. 

Anatemisan™ sam sto necu u kafanu i na svadbe/rodjendane (roditelji rizicni, cale i zaglavio na infektivnoj par nedelja), more mrs u picku materinu, da bog dobili kovid i preziveli ga s duplo manjom kitom. :D
 

  • +1 3
Link to comment
10 hours ago, Svemir Zeka said:

Muž bolestan, dva negativna testa, ali je ubeđen da je kovid. Temperatura drugi dan, kašlje neviđeno, grlo, malo nos. Dobio Hemomicine i vitamine...nije rađen rtg. I ja mislim da je ovo. Ali, kako negativni testovi? Kaže bio neki dečko u ambulanti, nisu umeli da mu kažu da li je pozitivan ili negativan, rezultat na granici :wacko:

 

velja je u prvom naletu bio negativan, iako je imao sve simptome zaraženosti, pa ga je doktorka i tretirala kao takvog

Link to comment

Kod nas su svi brzi testovi bili pozitivni (i iz nosa i iz pljuvačke, po dve vrste svakog), svi PCR negativni (dete jedan, mi po dva). Na kraju zvale infektivno odeljenje pri domu zdravlja za neke konsultacije, tamo rekli da dodjemo pa i oni uzeli uzorak, taj bio pozitivan. :wacko: Posle i drugarica i njen muž, dete im pozitivno, oni sa svim simptomima negativni na PCR-u po dva puta. Razmaci izmedju naših negativnih testova su bili po 5 dana, tako da nije razlog taj da su radjeni prerano, a ovaj u infektivnom je radjen bukvalno isti dan kad i jedan od ovih negativnih. :wacko: 

Link to comment
15 hours ago, Svemir Zeka said:

Muž bolestan, dva negativna testa, ali je ubeđen da je kovid. Temperatura drugi dan, kašlje neviđeno, grlo, malo nos. Dobio Hemomicine i vitamine...nije rađen rtg. I ja mislim da je ovo. Ali, kako negativni testovi? Kaže bio neki dečko u ambulanti, nisu umeli da mu kažu da li je pozitivan ili negativan, rezultat na granici :wacko:

 

nama rekli da ti na granici bi trebalo da se rade ponovo. iz iskustva, zeni 2 puta bio inclusive dok su treci i cetvrti se pojavili pozitivni. sve u roku od dva dana.

sa srecom

  • +1 1
Link to comment

I zena i ja imamo sitnu temperaturu, ona od jutros, ja od malopre. Onu "musku" 37.2 :D

Sutra ako bude temperature idemo drzavno da se testiramo.

Kupljeni test iz pljuvacke nije pokazao nista :D

  • +1 6
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Nisam znao to za test...

Mereno malopre, zena 37.8, popila je eferalgan, ja 36.8.

Sutra prepodne idemo u ambulantu, a ocekujem da 3 fajzera odrade posao i kod nje i kod mene.
 

 

E meni je taj iz pljuvacke pokazao 2 crte prvi dan simptoma, pa 5. dan isto a tad prestali simptomi, a 7. dan se pojavila bas bleda druga crta, jedva vidljiva. Posle toga se vise nisam testirao nisam hteo vise da bacam pare :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...