Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

6 hours ago, gospa buba said:

to ima smisla u smislu da shta god bude u buducnosti, pravila zasigurno nece biti, pa kako kome padne (odnosi se na kod nas; ne mogu da zamislim nachin na koji bi mogao da se kod nas promeni drushtveni odnos, pa da se i to promeni. u tom smislu meni nema mesta ni za kakav optimizam, osim prostog prezivljavanja. mi cemo se lichno i pojedinachno oporaviti i zaboraviti na razne nachine, nije ovo 4 godine opsade grada sa snajperima, budimo realni)
 

 

Ja lično verujem u to da će virus izgubiti svoju jačinu, onako kako je predviđano. Da će preći u neki sezonski virus, a valjda će se vakcine usavršiti - valjda se radi na nekima koje treba sve sojeve da poklope. Nisam optimistična u pogledu ponašanja ljudi, ali pokušavam da održim nadu, kako je on rekao, da će ne tako daleko, doći trenutak da ne mislimo na virus. 

A za opsadu, čemu takav primer za poređenje? 

Link to comment

ja mislim da je sve više manje ok, mada neće virus izgubiti jačinu, prilagodićemo se na njega, osim onih koji neće

 

nije neka budućnost da budemo statistika, ali tako mu je to i bez korone

Link to comment

Haha, super su reakcije. :heart:

Sve zajedno, s primerima. Na komentar "zvuči užasno da gubimo nadu"; pa odgovor "nemoj gubiti nadu"

 

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

naravno i da ne gubimo nadu, nada uopshte ne mora da se zasniva na realnim parametrima, naprotiv. ja sam uvek za kvalitetno chudo, i to mi se isto zasniva na realnim parametrima, vidish da se stalno se iznenadjujemo, mozda ubodemo pravu stvar hihi.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.





  • +1 1
Link to comment

Ne radi se o nadi kao o hvatanju za slamku. Nego o stavu prema životu ovakav kakav je, s tom koronom. Ako se ponašaš odgovorno i dalje, a mislim da to nigde nije dovedeno u pitanje, pa ako svesno odlučiš da umanjiš fokus na moguće ishode sutra, prekosutra ili za godinu dana, i pokušaš da funkcionišeš u tome koliko je moguće optimalno, ne vidim razlog da je takav stav po sebi loš, niti da će on izroditi neke negativne posledice. To je sve o čemu pričam. To da će se dešavati i dalje da će ljudi oboljevati, neko teže, neki će i umreti, nisam nigde rekla da se takve stvari neće dešavati, da bi mi se to učitavalo kroz neke ironije. Da, dešavaće se, a u svemu tome može da se ima izbor o stavu kako nastaviti život, pored svega i uprkos svemu. Moj način (lični) je da verujem da će se neki naučnici potruditi da nađu bolji način, da će biti više podataka o učinku vakcina i nekih novih saznanja, i da će makar i u malim koracima, biti pre bolje nego gore na objektivnom planu. Bolje od 2020, ili bolje od 2021, ili da će 2023. biti bolja 2022. To je moje viđe, a nije mi namera da ga namećem nikome.

 

  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment
4 minutes ago, maharaja said:

Meni je gore što smo nekako otupeli na činjenicu da dnevno umre 70 ljudi, po zvaničnoj statistici. Kao da su u pitanju neki izgubljeni klikeri a ne ljudi :sad:

Od toga se necemo oporaviti dugo. Okruzeni smo (bolest i smrt) i to traje i traje bez obzira kako ko to dozivljava. Ne postoji zdrava reakcija na ovu tesku situaciju, da se cuje i zna istina za pocetak. Mi inace u Srbiji ne zivimo normalno i zdravo, ovo sa koronom nas je jos vise ukanalilo

  • +1 2
Link to comment

E pa, upadoh u probrano drustvo...

Nocas temperatura, nesnosna glavobolja, kasalj, slomljenost, cim sam malo uspeo da dodjem sebi, pravac kovid ambulanta, a tamo pozitivan. 

Mislim da je malac doneo iz skole, kaslje od pre 3 dana kao magarac.

Idemo dalje...

  • Tužno 7
Link to comment
5 hours ago, maharaja said:

Meni je gore što smo nekako otupeli na činjenicu da dnevno umre 70 ljudi, po zvaničnoj statistici. Kao da su u pitanju neki izgubljeni klikeri a ne ljudi :sad:

Predugo traje ovo sranje s covidom, prosto je to psihološki odbrambeni mehanizam kod ljudi. Kad ne bi otupeli na takve vesti, mnogi bi odlepili s mozgom. Previše je smrti oko nas.

  • +1 9
Link to comment

Nisam nikad ranije cuo recenice tipa 'ma ko jebe caleta/kevu/babu/dedu, umrece ionako, sta sad ja da radim, zivot (kafana/kladionica/kurvestije) da stane ne sme'.

Verovatno jesam, ali ne u svom okruzenju i u stvarnosti. 

Mislim ono, skroz mi je ok da mene neko ne vole, ali ovakve stvari... su postale masovne i redovne. 

Kakvu je buducnost moguce graditi s ovakvima? :D
 

Edited by Plajvi
  • +1 1
Link to comment
On 16.2.2022. at 11:52, maharaja said:

Meni je gore što smo nekako otupeli na činjenicu da dnevno umre 70 ljudi, po zvaničnoj statistici. Kao da su u pitanju neki izgubljeni klikeri a ne ljudi :sad:

meni je strašno što se prema tom broju odnosimo kao prema broju, recimo, ljudi koji su danas bili bez struje, vode, grejanja. normalno je da kada strada 20, 40, 60 ljudi u nekoj nesreći zastave budu spuštene, odgovorni daju izjave, ljudi kažu da je to strašno. sada vest o 50 - 60 mrtvih bude u 20. minutu vesti. koliko je ljudi zvanično umrlo od Covida?. meni se mota u glavi brojka od 15000. tačno, otprilike?

@Zli Gli drago mi je da si zdrav. nije bilo problema da dođeš do lekara da te pregleda? nije bio u Covid sistemu?

vidiš, ja sam hteo da zakažem pregled u mojoj amblanti, rezultati nalaza, uput za specijalistu. rečeno mi je da je moja lekarka te nedelje u Covid sistemu. može da zakaže za sledeću. kada sam hteo da operišem žuč, rečeno mi je da je 1 hirurška u Covid sistemu. ako dođe do gadnog primiće me urgentno. znaš, postoji doza gneva kod mene. zbog čega oni koji su zaradili Covid imaju prioritet pa ja ne mogu da se lečim. a najveći broj zaraženih su nevakcinisani, kažu zvanničnici. i pun mi je qrac budalaština o tome da virus ne postoji da namerno su ga pustili da smanje pučanstvo ili im je samo pobegao. pa da je to imislila farmakomafija koja je, inače izmislila razne antiprostatine i antistresine i antišuljavitine. pa slušam kako vakcina nije dovoljno ispitana a priznali su je svi koji su trebali plus su je primilo više od milijarde ljudi. izgleda da je ljudima internet i verovanje u teorije zavera ispralo mozak. znam ljude koji ne žele da se vakcinišu navodeći ponešto od ovog što sam napisao. ne vređem ih, ne psujem, samo sam se distancirao.

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Zli Gli said:

To sve je isplivalo i mnogo pre korone, ljudi su bas odvratni odavno.

Ja bio juce na ultra zvuku srca i vadio krvnu sliku pre toga, kontrola nakon tri meseca od prelezane delte. Kaze doktor sve tip top kao i do sad (redovan sam kod njega na UZ jer kao imam "sportsko" uvecano srce), i krvna slika i srce i sve. Mogu da se bavim rekreacijom bez ogranicenja, lepa vest.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

 

I ja imam sportsko srce, al' mo dosad niko nije rekao da treba da idem na kontrole

 

Moraću opet da se konsultujem s nekim kardiologom

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...