Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Ne znam dal se računa, ali danas mi hanuma izašla pozitivna - otišli da se testiramo da bi sutra krenuli za Makedoniju. 

Ja sam tipovao na sebe, obzirom da se nisam najbolje osećao proteklih par dana kad ono prc. 

Doduše, čekam PCR pa ću sutra konačno znati...

  • Tužno 6
Link to comment
On 11.2.2022. at 12:14, Caligula said:

 

 

E kacam vec ovde, dajte neki medikament za suvi iritirajuci kasalj, imam upalu stomacnih misica. Sirupi ne pomazu


Meni pomogle tablete od belog sleza, prosle godine me razbio kasalj jednom, proslo me za 36 sati otkako sam poceo da uzimam, probaj kupi to i vidi rezultate. 

https://www.apotekajankovic.rs/goti-beli-slez-oriblete-a30

Ne secam se pakovanja, ali mislim da je ovo. 

Edited by Plajvi
  • Hvala 1
Link to comment

Meni PropoMucil pomaze prilično. Treći dan kako ga koristim (sumece tablete) i kasalj se sveo na minimum. Jedino sto smara je ova malaksalost i na kraćim pesackim turama. Kolebanje pritiska i aritmije su izgleda pod kontrolom.

Link to comment

CRP pao sa 94,4 na 42,2 ali je zato d-dimer 7318 (granična 500). Čekam sad da mi doktorka javi, ali kontam da ne gine fraksiparin i diže mi se kosa na glavi od toga jer su mi taman malo spali otoci od operacije a on će opet da mi napravi sranje.

  • +1 3
  • Tužno 11
Link to comment
On 1.2.2022. at 11:34, dùda said:

Nije forumaš, ali ajde ovde, možda nekom bude korisno.

 

Sestra moga muža u bolnici, na kiseoniku, ona 86 godina, dijabetes, imuni sistem vrv nikakav godinama se ne kreće zbog problema sa kolenima i to malo kretanje je samo po stanu, njen muž kući, na antibioticima, on skoro 90 ali bolje nego ona.

Vakcinisani sa dva kineza, nisu busterovani.

 

Ima nagoveštaja da i njoj polako postaje bolje. Oboje imaju upalu pluća, ništa mi nije jasno, da li je omikron da li je delta, rečeno je negde da se omikorn ne spušta na pluća, ali da je i dalje ekstremno opasan za starije, ako se ovako nastavi, a nadam se da hoće, izvući će se oboje. Nadam se da su vakcine pomogle, zapravo, tako mi se čini, za sad.

Na žalost, baka iz ovog mog ranijeg posta se nije izvukla :cry:.

Sutra putujemo na sahranu.

  • Tužno 32
Link to comment

E Dudo:sad:  Nažalost  stari ljudi sa pridruženim bolestima imaju baš malo šanse, mi sad navijamo za strinu sličnih godina i sa sto bolesti uzdajući se u dugovečn i borbeni crnogorski gen( to što se baš cela velika  porodica zarazila jer nisu hteli da odusstanu od proslave dečijeg rodjendana i to masovne proslave  pa oda i njoj koja ne izlazi iz kuće doneli  je druga priča:frust: 

Link to comment

Saucesce Dudo.

 

---

 

Ne znam sta da mislim vise. Mi se dobro drzimo i do sad smo uspesno odolevali, ali sira porodica u Srbiji pada, bez obzira na vakcinisano stanje. Brat od strica treci put pozitivan, dvaput odradio prosle godine i sad opet. Drugog puta (jesenas) ga je dobro drmnulo (daleko od toga da je dogurao do bolnice ali rece da se raspadao od visoke temperature) a tada je vec bio vakcinisan. Drugi brat, nevackinisan, na osnovu krvne slike dobio odmah antibiotike (?) i posle nedelju dana terapije mu je bolje.

 

Od prijatelja ovde u Nemackoj, jedna drugarica je "konacno" dobila preko dece (oboje su u obdanistu), mesec i nesto dana posle bustera, i evo dve nedelje nakon zavrsetka karantina ne moze da se sastavi, konstantno je umorna i posle podne nema snage da izadje napolje sa decom (a inace je uvek za akciju). Tokom bolesti je nekoliko dana skupljala snagu po sat vremena da ode da baci djubre, i dok navuce na sebe cizme i jaknu, kaze da ne moze da dise. Sve vreme kao da je kratkog daha. Kada se vrati, sedne prvo pola sata da se odmori na kaucu. I izgleda da je toliko delovala lose da su deca ukapirala i nisu se cak ni svadjali kao sto inace rade nego su se mirno igrali. (Samohrana majka)

Poznanica, koju sam spominjala jer negira opasnost kovida i nece da se vakcinise, takodje uhvatila konacno, ali njoj i njenima ama bas nista. Nije da joj zelim lose, ali ne mogu a da ne jauknem u sebi nepravda.

 

Sve je toliko nepredvidivo, stvarno covek ne zna kako da bude iole optimistican. Super, dakle sad ne umiremo toliko, ali ce nas ovo napadati svakih nekoliko meseci? Preci ce u redovni grip, samo sto nije grip? Kako ce ljudi priustiti da se posteno oporave od svega? Kako ce se to odraziti na covekovo generalno zdravlje?

Na sve ovo i Nemacka nesto palamudi o popustanju i ukidanju mera na prolece, kada misle da olade i sa maskama. Ako smo ista videli da vredi to su te osnovne mere, dakle maske, odstojanje, higijena. Obdaniste nam je poslalo dopis od Ureda za zdravstvo u kome sada, ako je neko u grupi pozitivan, druga deca ne moraju u karantin, vec se mole roditelji da ih svakodnevno testiraju i posmatraju. Jasno je da je ljudima frka kada su deca u karantinu jer moraju da rade, ali - upravo smo imali takav scenario gde je pored prvog deteta posle nekoliko dana jos dece bilo zarazeno. :angry: Sve kao da se svelo na izbegavanje karantina, umesto da fokus bude na tome da se sto manje dece zarazi.

 

Ne znam kako da opisem, ali osecamo se nekako..napusteno. Mislim, ovako se verovatno osecaju zabrinuti u Srbiji jos od pocetka, ne bi trebalo da se zalim, ali nekako mi sve vise izgleda kao "dzabe smo krecili".

Edited by I*m with the pilots
  • +1 4
  • Tužno 1
Link to comment

Hitler je rat zvao higijenom društva.

 

Sada doduše nemamo rat, ali ćemo imati higijenu društva, gde će stari, bolesni i slabi biti veoma efikasno počišćeni sa lica zemlje da ne smetaju, smaraju, troše tuđe™ novce i opterećuju sistem™.

  • +1 2
  • Tužno 4
Link to comment
1 hour ago, Plajvi said:

Gubitak nade da cemo (podsvesno) prestati da razmisljamo o koroni je uzasan. 

 

 

Mutiraće i naš doživljaj, mislim da ne treba gubiti nadu. Verovatno će ostati restlovi, i korone i naših razmišljanja, ali verujem iskreno da je vreme preplavljenosti prošlo. Pod preplavljenošću mislim na haos nepoznavanja nove situacije, straha, razboljevanja, novih pravila....

  • +1 1
Link to comment
 
Mutiraće i naš doživljaj, mislim da ne treba gubiti nadu. Verovatno će ostati restlovi, i korone i naših razmišljanja, ali verujem iskreno da je vreme preplavljenosti prošlo. Pod preplavljenošću mislim na haos nepoznavanja nove situacije, straha, razboljevanja, novih pravila....
to ima smisla u smislu da shta god bude u buducnosti, pravila zasigurno nece biti, pa kako kome padne (odnosi se na kod nas; ne mogu da zamislim nachin na koji bi mogao da se kod nas promeni drushtveni odnos, pa da se i to promeni. u tom smislu meni nema mesta ni za kakav optimizam, osim prostog prezivljavanja. mi cemo se lichno i pojedinachno oporaviti i zaboraviti na razne nachine, nije ovo 4 godine opsade grada sa snajperima, budimo realni)

Edited by gospa buba
  • +1 7
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...