Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Samo uzivaj i odmaraj. Proci ce :).

Jos da Nole igra AO pa da imas razonodu tokom karantina. Izdao je sve u izolaciji :D.

 

Molba za sve ostale da podele svoje stanje i stanje svojih ukucana (ne biti pozitivan od omikrona su male sanse) pa da znamo sta nas ocekuje.

 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Svemir Zeka said:

@Have_Fun

Uzmi srebrnu vodu sa eukaliptusom. Ja živim na tome. Imam i kortiko za nos, ali ovo je trenutni otpuš, kad sam je našla, procvetala.

 

Genijalna stvar. I ja i žena od kako smo počeli da koristimo procveteli, oboje zbog alergija imamo problema sa zapušenim nosem.

 

Ako uzmeš 10 komada direktno kod njih (Prve pruge 7), dobićeš i popust od 10%.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Dankan Ajdaho said:

 

Genijalna stvar. I ja i žena od kako smo počeli da koristimo procveteli, oboje zbog alergija imamo problema sa zapušenim nosem.

 

Ako uzmeš 10 komada direktno kod njih (Prve pruge 7), dobićeš i popust od 10%.

 

Jeste :) ja jedno 20 godina mučim muku s nosem, bukvalno mi je haos napravio s plućima, u stvari sinusi. I naravno da sam probala sve i svašta, ovo me je preporodilo. Ne znam samo da li ima neko ograničenje u korišćenju, da ne bude da se nam stvori srebrni odlivak u sinusima :lolol:

  • Haha 1
Link to comment

off topic, ali moze biti korisno ovima sa respiratornim alergijama; guglajte SLIT-sublingual immune therapy. Ima i kod nas. Traje dugo, ali je efikasno. Koga zanima, nek pise pm, da ne smaram ovde.

 

edit: frank je pitao, pa da odgovorim. ok sam, i kasalj je skoro sasvim nestao. sve u svemu, proslo relativno lagano. tri dana sam imao bas bas  jake glavobolje, ostao bez glasa, suvo i bolno kasljao i imao napade hladnoce i nocna znojenja. ukratko, sve osim temperature.

Edited by Grunf
  • +1 3
Link to comment

Gde ima da se kupi ta srebrna voda, je l' ima u svim apotekama ili mora online da se narucuje?

Jebe me nos 20 godina vec isto, narocito u zimskim mesecima, navucen sam na nafazolin jer nista drugo ne pomaze, znam da nije zdravo ali sta mogu. Ni Nasonex, ni Marisol ni picke materine.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Sandradjer said:

Molba za sve ostale da podele svoje stanje i stanje svojih ukucana (ne biti pozitivan od omikrona su male sanse) pa da znamo sta nas ocekuje.

 

Ovde mlađe dete, supruga i ja.

Supruga pala u krevet na 2 dana. Malaksalost, temperatura od 37,9 i zapušen nos i poremećen ciklus (doduše temperatura je išla do 38,9 ali je to spuštala. 37,9 je bila konstantna). Imala reakciju na antibiotik dovicin.

I posle drugog dana je malaksala zbog ciklusa, ali generalno bolje.

Za nos joj pomogle Sinalzan srebrne kapi.

Za malaksalost ceđeni sok od cvekle (+ jabuka i limun).

 

Dete kao regularna virusna infekcija osim što je temperatura išla više (do 39).

Kada smo uključili antibiotik temperatura se stabilizovala na nekim nižim (37,8, 37,3) i nestala.

 

Ja sam se osećao kao da imam recimo grip. U DZ ne bih ni išao da ne znam da je korona, preboleo bih na nogama.

Mada mi je crp 53, pa to moje junačenje verovatno nije pametno u opštem slučaju.

 

btw: za dete i suprugu su mi u DZ rekli da im krvna slika uopšte ne liči na koronu, već bakterijsku infekciju.

Čak za dete "kada je nos slinav, antigenski zna da prijavi koronu iako je nema". Što nas je prilično zbunilo.

Kasnije mene zvali iz Zavoda za javno zdravlje. Kada sam im rekao za tu primedbu oni su rekli da bakterijske infekcije znaju da prate koronu.

I da poremećaj ciklusa može da bude posledica korone. Naravno, samo dok bolest traje.

  • +1 9
Link to comment
3 hours ago, Plajvi said:

Gde ima da se kupi ta srebrna voda, je l' ima u svim apotekama ili mora online da se narucuje?

Jebe me nos 20 godina vec isto, narocito u zimskim mesecima, navucen sam na nafazolin jer nista drugo ne pomaze, znam da nije zdravo ali sta mogu. Ni Nasonex, ni Marisol ni picke materine.

 

Ma ima svuda, apoteke, Lili. Srebrna kap se zove, ja koristim sa eukaliptusom i mentom, vidim da ima i drugih ali nisam probala.

Ali da ti kažem, jednom sam kupila drugog prozvođača isto te srebrne vode, i nije mi bilo ni približno efikasno kao ovo (ne reklamiram, majke mi :D

Marisol ima drugu namenu, to je kad ti je nos pun slina negde gore, pa treba da izvučeš. I onda uzmeš Marisol hipertonični, i osećaj je odvratan, ali izvlači. Ali neće ti on otpušiti nos.
Nemoj nafazol, to baš uništava sluznicu dugotrajno. Nasonex moraš isto neko vreme da koristiš, ali on je preventivan. Meni kad krene taj rinitis, ne m može to pomoći odmah. Ako je baš frka, kupim Olynth ili evo ima neki još bolji, zove se Snup.

@I*m with the pilotsprobala sam i to, nije mi pomoglo

Edited by Svemir Zeka
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...