Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

3 minutes ago, Zli Gli said:

...imamo i agresivne koji bi valjda neistomisljenike mlatili da mogu, ma sta kurac mlatili - licno vakcinisaliemoji23.png 

:D

 

Sto se tebe, vakcina i oko vakcina tice: prvo bih te mlatio, pa vakcinisao, pa opet mlatio.

I ne bih ti dao da places... :D

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, namenski said:

Izvini sto mesam suprugu, izbegavam umesavanje porodice sto vise mogu, ali pitam samo zarad toga sto je ona lekarka, ako sam dobro razumeo: ona se vakcinisala ili ne?

I kakav je njen stav kao profesionalca oko vakcina/vakcinisanja/tvom problemu sa 2. dozom?

Jbg, namenski, ako sad napisem ono sto je sretala na terenu, kao i onome sto je saznala od svojih kolega, i onih koji su za i protiv vakcine, nastao bi haos. Uglavnom, svesna je da je vakcinacija trenutno jedini izbor, ali posle onoga sto se meni desilo, kao i svega sto je cula i videla, ona se nije vakcinisala. Nevoljno preporucuje vakcinisanje jer ima dosta rezervi prema svemu u vezi vakcina...

Link to comment
6 minutes ago, namenski said:

Izvini sto mesam suprugu, izbegavam umesavanje porodice sto vise mogu, ali pitam samo zarad toga sto je ona lekarka, ako sam dobro razumeo: ona se vakcinisala ili ne?

I kakav je njen stav kao profesionalca oko vakcina/vakcinisanja/tvom problemu sa 2. dozom?

Koliko sam razumeo, ona je odustala od vakcinacije nakon njegove reakcije. :mellow:
I meni interesantan taj odnos prema zdravstvu, od osobe koja kaže da radi u istom.
 

Inače, od više desetina, možda i stotina ljudi koje znam da su vakcinisani, niko nije imao jaču reakciju od nekih simptoma nalik gripu.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, burekdzija said:

Dalje, postoji vrlo jednostavno objasnjenje za takvu reakciju. Desava se retko ali je moguce, zove se superinfekcija o moze nastupiti ako si vec inficiran i u toku infekcije primis vakcinu. Tada moze nastati splet okolnosti u kome se pospesuje prodor virusa u celiju. To jedan (ne glavni) od razloga zasto se bolesni ne vakcinisu.

Potpisujem sve sto je @burekdzijanapisao a za ovo kvotovano prilazem i svoje licno iskustvo posle druge doze Pfizer. Svesno sam isla na vakcinaciju ni dve sedmice posle korone (druge). Plasila sam se da nece posle biti Pfizera za mene (naivno nepoznavanje okruzenja, "navalice svi na kvalitetnu vakcinu") pa sam slagala doktorku pred prvu dozu. Prvi put blagi simptomi sa liste ocekivanih ">1 u 10", drugi put zestoki, najvise me brinulo bubnjanje srca cele noci uz temperaturu i glavobolju (jos sve pogorsam Kafetinom). 3-4 sedmice posle: antitela iznad merljivih 40000. Trecu sam sad nesto malo odlozila, posle praznika merim AT pa cu odluciti po tome kad. Moj slucaj je potpuno jasan ali znam za par slicnih reakcija. Nikog od nas to nije odvratilo od sledece doze ili pretvorilo u antivaksere, ali sasvim verujem da nekom ko naginje aktivakserstvu to moze biti "dokaz". Dodatno mi se u  @Drako slucaju cini da je imao i napad panike. 

  • Hvala 1
Link to comment

čuo se sa direktorkom(takođe covid+ sa nešto ozbiljnijim simptomima) ona je uzela taj kineski lek za koronaše faripiravir i posle druge doze je prošla glavobolja i malaksalost u mišićima

 

pa kao internet imunolog bih ga preporučio svima sa simptomima koji prevazilaze light t° i grlobolju

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Drako said:

Jbg, namenski, ako sad napisem ono sto je sretala na terenu, kao i onome sto je saznala od svojih kolega, i onih koji su za i protiv vakcine, nastao bi haos. Uglavnom, svesna je da je vakcinacija trenutno jedini izbor, ali posle onoga sto se meni desilo, kao i svega sto je cula i videla, ona se nije vakcinisala. Nevoljno preporucuje vakcinisanje jer ima dosta rezervi prema svemu u vezi vakcina...

Cekaj, ako sam dobro razumeo: ona je propustila/dopustila da ti primis 2 doze, a da se sama nije vakcinisala?

I tek posle tvoje 2. doze i zalosnog iskustva sa njom - odlucila da se NE vakcinise?

Ali (nevoljno) preporucuje vakcinisanje?

 

:isuse: 

  • Haha 2
  • Tužno 1
Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

pa kao internet imunolog bih ga preporučio svima sa simptomima koji prevazilaze light t° i grlobolju

Ako je to taj novi, meni reče doktor da mora da se uzme najkasnije 4 dana od simptoma. Posle već nema svrhe.

Link to comment
9 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa znači ni ja da ne idem kod tebe?
Kako se ti to raspolutiš?
Jel tako i drugi ljudi imaju mišljenje o tebi?







... Shiit has hit the fan
 

Pa, mozes da dodjes kod mene, ali na kafu. Vise puta sam naveo da nisam zdravstveni radnik.

No, ovde je potpuno uobicajeno da se cita unakrsno.

Link to comment
48 minutes ago, Drako said:

... uz sve cesci gubitak daha, takav da mi je na kraju trebalo po 20 minuta da se popnem na drugi sprat.

 

Jedan minut jedan stepenik. Ja bih zvao hitnu pomoc.

 

48 minutes ago, Drako said:

Obzirom da radim tamo gde radim, a da tu radi i moja supruga, slicne price smo culi od sasvim velikog broja ljudi.

 

Nema tog velikog broja ljudi u grafikonima, da nije zavera neka?

 

 

Btw meni lici da si nesto pre vakcine zaradio i kovid.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Milosh76 said:

Sta je tacno KCK? Klinicki centar... Kragujevac, Krusevac... Kosova?

Kulturni Centar Kruševac. To je ok ni ja ne bi da me oni leče.

  • +1 1
  • Haha 6
Link to comment
8 minutes ago, mraki said:

Inače, od više desetina, možda i stotina ljudi koje znam da su vakcinisani, niko nije imao jaču reakciju od nekih simptoma nalik gripu.

OK, ali ovde nije to tema: pojedinacna iskustva, odnosno njihova razmena mogu da pomognu, psiholoski ponajvise, ali su ipak i samo - pojedinacna iskustva.

Epidemije i vakcinacije su predmet statistike, ma koliko nama kao pojedincima ne prijalo da budemo statisticke stavke.

Ja sam, recimo, posle devetomesecne borbetm da mi se odobri vakcinacija*), od nuspojava posle pola sata zaboravio u koju sam ruku primio vakcinu, a evo mi i sada treba vremena da se prisetim koja bese...

 

*) Edit: kao po vise osnova pripadnik rizicne grupe.

Edited by namenski
  • +1 5
Link to comment
2 minutes ago, *edited by mod said:

Ako je to taj novi, meni reče doktor da mora da se uzme najkasnije 4 dana od simptoma. Posle već nema svrhe.

za taj detalj ne znam, pošto sam se ja javio drugi dan pa se uklapam u potencijalnog korisnika

 

 

verujem da su se ljudi opametili pa reaguju brže na simptome, nego što je to bio slučaj kod prvog soja i delte

 

 

Link to comment
6 minutes ago, namenski said:

Cekaj, ako sam dobro razumeo: ona je propustila/dopustila da ti primis 2 doze, a da se sama nije vakcinisala?

I tek posle tvoje 2. doze i zalosnog iskustva sa njom - odlucila da se NE vakcinise?

Ali (nevoljno) preporucuje vakcinisanje?

 

:isuse: 

Da, posto sam, sem zestokih problema sa vidom, zdrav kao dren, dogovorili smo se, zbog stvari koje je videla, i cula, da se ja prvi vakcinisem i vidimo kako cu da prodjem, pa zatim ona i kcerka.

Sto se tice KCK,  u pitanju je klani...klinicki centar Kragujevac 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...