Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Just now, Have_Fun said:


Moguce je
U Austriji postoji neki formular da se popuni za ovakve slucajeve

link:
https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information/entry-regulations

tekst:

  • If you have recently recovered, your PCR test might still turn positive. Therefore, if you have recovered within the past 90 days, you can use a medical certificate (including the date of recovery) as a substitute for the PCR test. Please fill out this form in English if this applies to you.

 

A to, da. PCR ce biti pozitivan oko 90 dana posle. Ali zato Lateral Flow Tests (tj Antigen) bi trebalo da je negativan kada si negativan, a pozitivan kada si +, kada god da ga uzmes.

Link to comment
20 minutes ago, napadaj said:

 

 

Šta ti je pisalo u rešenju o izolaciji? Da uopšte ne smeš napolje ili da smeš da prošetaš, odeš do prodavnice i slično?

Dobio sam samo izveštaj lekara iz kovid ambulante u kome je pisalo izolacija 14 dana. Nikakvih dodatnih detalja nema, šta smem i šta ne smem. Sa druge strane, gospođa nije dobila u izveštaju izolaciju, jer je bila negativna, a 3 puta vakcinisana, pa nije bilo osnova. Zato je ona obavljala nabavke, išla je svega par puta u Maxi i to rano ujutru čim se otvari.

 

Šetnja i izlazak ovih dana su bila samoinicijativni, a masku sam koristio samo dok prolazim kroz zgradu, zapravo dok ne izađem napolje. Kontakt sa drugim ljudima nisam imao i kad naišli na nekog tokom šetnje, držali smo distancu.

 

Mislim da smo se vrlo pažljivo i odgovorno ponašali, da ne ugrozimo nekog.

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, Behemoth said:

Dobio sam samo izveštaj lekara iz kovid ambulante u kome je pisalo izolacija 14 dana. Nikakvih dodatnih detalja nema, šta smem i šta ne smem. Sa druge strane, gospođa nije dobila u izveštaju izolaciju, jer je bila negativna, a 3 puta vakcinisana, pa nije bilo osnova. Zato je ona obavljala nabavke, išla je svega par puta u Maxi i to rano ujutru čim se otvari.

 

Šetnja i izlazak ovih dana su bila samoinicijativni, a masku sam koristio samo dok prolazim kroz zgradu, zapravo dok ne izađem napolje. Kontakt sa drugim ljudima nisam imao i kad naišli na nekog tokom šetnje, držali smo distancu.

 

Mislim da smo se vrlo pažljivo i odgovorno ponašali, da ne ugrozimo nekog.

 

kako mi je cudno da citam ovo ako uzmem u obzir da sam pre samo nedelju dana bio na utakmici u punom pioniru, gde se nije vodilo racuna ni o cemu. a onda neki ljudi cak i u setnji napolju zaobilaze druge ljude u sirokom luku. zemlja apsurda.

Link to comment
Moze se postici samo krdo[emoji3].
Od imuniteta krda nema nista sve dok se vise puta moze zaraziti ista osoba (vidi pod gospa buba)
gospa buba da se ostavi! dry.png

sad se malo vi zarazavajte, ja cu u za desetak dana, dok pochne ispitni rok :D

sent from novi mnogo jak bubamoto.


  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
Just now, LaLinea said:

Moze se postici samo krdo😀.
Od imuniteta krda nema nista sve dok se vise puta moze zaraziti ista osoba (vidi pod gospa buba)

 

a da li se ikome desilo da mu drugo zarazavanje padne teze nego prvo? ili makar podjednako tesko.

Link to comment
 
a da li se ikome desilo da mu drugo zarazavanje padne teze nego prvo? ili makar podjednako tesko.
alfa nije ni registrovana kao dogadjaj (pre vakcine)

delta je bila nako, 2 dana nekih sinusa i ukusa i mirisa (posle 2 astrozeca).

postkovid neuropatija predivna oba puta. jednom proshla posle astre, sad ce valjda i od fajzera, jebemjojmater mnogo sam srecna zbog toga dry.png

uopshte sam mnogo srecna.

sent from novi mnogo jak bubamoto.



  • Haha 1
Link to comment
23 minutes ago, Nikodije said:

sada se definitno postize imunitet krda, te se nadam da je ovo zadnji udar. nema nikakve logike da opet bude ovako.

 

Nema imuniteta krda kod virusa koji konstantno mutira...

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

ne znam šta da radim

 

 

dal da idem da se testiram, zbog kombinata i ljudi tamo, da se nelažemo prijalo bi mi 14 dana izolacije. sad ako nisam fasovao omikron velika je verovatnoća da ću ga tamo zakačiti. ili ako bude sve kao danas(bez t° i grlo u fazi smirivanja) da se pravim lud

 

:huh:
 

 

e

@Zli Gli možeš samo merdžanu da dobiješ

:sleep:

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
13 minutes ago, gospa buba said:

alfa nije ni registrovana kao dogadjaj (pre vakcine)

delta je bila nako, 2 dana nekih sinusa i ukusa i mirisa (posle 2 astrozeca).

postkovid neuropatija predivna oba puta. jednom proshla posle astre, sad ce valjda i od fajzera, jebemjojmater mnogo sam srecna zbog toga dry.png

uopshte sam mnogo srecna.

sent from novi mnogo jak bubamoto.


 

upravo tako.

u jednom periodu zivota sam bila zaredjala nekoliko zima sa vise uzastopnih gripova i prehlada, bilo je grozno - a bogami je ostavljalo i posledice.

isto vazi i za koronu, a samo moze biti i gore.

Link to comment
4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ne znam šta da radim

 

 

dal da idem da se testiram, zbog kombinata i ljudi tamo, da se nelažemo prijalo bi mi 14 dana izolacije. sad ako nisam fasovao omikron velika je verovatnoća da ću ga tamo zakačiti. ili ako bude sve kao danas(bez t° i grlo u fazi smirivanja) da se pravim lud

 

:huh:
 

 

e

@Zli Gli možeš samo merdžanu da dobiješ

:sleep:

 

 

Idi da se testiraš zbog sebe

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...