Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

ima raznih preduslova za idenje u kovid ambulantu ovde, prvi je da poverujesh da imash kovid, a drugi je da mozesh da odesh relativno lako. ako se ne ostvari prvi uslov, onda ide varijanta to je samo prehlada i sledi autobus, posao, slava, svadba. pri tome su kovid ambulante u gradovima, a po selima je izgleds neistrazeni pomor, o kom ce tek jednog dana govoriti statistika.

neodgovornost i nije me briga onih koji mogu i znaju kako i neznanje onih koji, gle chuda, ni nemaju uslova za bolje, to su dve stvari koje su odredile tok kovida kod srba.

sent from novi mnogo jak bubamoto.



  • +1 8
Link to comment

Pre korone je mom rođaku ovde šef francuz u francuskoj firmi zapretio otkazom zato što je došao na posao pod temperaturom.
-Ti hoćeš sve da nas ovde da nas zaraziš, odmah na bolovanje!

Postoje te razlike. Mi smo generalno navikli da se osećamo loše, i da nam to ne smeta...







... Shiit has hit the fan

  • +1 2
Link to comment
11 hours ago, Aleksija said:

slazem se. samo mogu da pomislim koliki bi se dodatni pomor jos desio da nije i ove bazicne organizacije.

 

+ ako se uračuna i već patološko nepoverenje u sistem i konstantan osećaj egzistencijalne prepuštenosti nasumičnostima. pa ovde se  ide i na šalter RFZO i u SUP i na železničku s grčem u želucu da će neko da te nasamari i zajebe™ i da će nešto da ne radi i da ćeš morati da se rveš oko nečega, ovako bar sediš oči u oči s pojedincem i lično te pita kako si (i dobiješ svoj snimak pluća i krvnu sliku).  

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment
33 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pre korone je mom rođaku ovde šef francuz u francuskoj firmi zapretio otkazom zato što je došao na posao pod temperaturom.
-Ti hoćeš sve da nas ovde da nas zaraziš, odmah na bolovanje!

Postoje te razlike. Mi smo generalno navikli da se osećamo loše, i da nam to ne smeta...


... Shiit has hit the fan
 

 

To je rijedak primjer (ovdje u fr) ali u zadnje vrijeme se sve vise praktikuje jer se moze raditi od kuce (za one koji mogu).

 

I u Francuskoj ne smije da zaprijeti otkazom.

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

... a po selima je izgleds neistrazeni pomor, o kom ce tek jednog dana govoriti statistika.

 

Pisao vec, umro mi je dalji brat od korone, kasno dosao u bolnicu, prigradsko selo. Vukao simptome deset dana + ima problem sa bubrezima :isuse:

 

a vakcinisan kinezom bio dvaput ono u prvom naletu, tako mi rekose

Edited by Caligula
  • Tužno 2
Link to comment
 
To je rijedak primjer (ovdje u fr) ali u zadnje vrijeme se sve vise praktikuje jer se moze raditi od kuce (za one koji mogu).
 
I u Francuskoj ne smije da zaprijeti otkazom.
Dobro ne bi mu dao otkaz, samo mu ne bi produžio ugovor. [emoji3526].

Pri tome, tada nije bilo rada "od kuće".







... Shiit has hit the fan

Link to comment
9 hours ago, Valkyrie said:

ne zvuči meni fancy, dovoljno sam IT pismena, ali to se ne može reći za preširoke narodne mase.

urezao mi se slučaj gde se neki deda tu iz blokova (dakle Novi Beograd, ne neko selo na Goliji) u novinama zahvalio komšiji koji je njega i njegove obilazio, donosio im potrepštine i lekove, rečju pazio na njih dok su bili u lock downu. hoću da kažem da je korišćenje smartfona za olakšavanje sopstvenog života mnogima i dan danas totalni SciFi.

 

Meni ovako taksista glumio Glovo na pocetku pandemije, a nisam ni bio pozitivan, samo u kontaktu. 

Link to comment

Sad razmisljam

Interesantna statistika se moze napraviti za nas  ucesnike ovog nemilog dogadjaja (naravno ima vise nepoznatih u ovoj jednacini, ne znamo da li smo bili u kontaktu s virusom i ranije, ko je kojom kolicinom bio izlozen itd itd)

 

pacijent od kojeg je sve verovatno pocelo a koji nije bio za vikend s nama

0 - pozitivan, duplo vakcinisan AZ, pre 6 meseci primljena 2. doza, nije ranije imao koronu

 

Ostali, u kontaktu bili u subotu ili nedelju ili oba dana:
 

1 - pozitivan, duplo vakcinisan Fajzerom, pre oko 6 meseci primljena 2. doza, nije ranije imao koronu

2 - pozitivan, duplo vakcinisan Fajzerom, pre manje od 6 meseci primljena 2. doza, nije ranije imao koronu

3 - pozitivan, prva doza Fajzera, trebao drugu da primi, nije ranije imao koronu

 

4(ja) - negativan, vakcinisan Fajzerom, druga doza pre 7 meseci, imao koronu pre 13 meseci

5 - negativna, nevakcinisana, imala koronu pre 13 meseci

6 - negativan, nevakcinisan, nije imao koronu

7 - negativna, nevakcinisana, imala koronu pre 9 meseci (drugarica o kojoj sam pisao malo ranije.. skorije je radila antitela, ima 300x vise, jos joj se drze i doktori joj rekli da se ne vakcinise.. cak je dolazio i neki dr mr infektolog.. nemam reci za taj savet al' sta ces)
8 - negativan, duplo vakcinisan Fajzerom, pre manje od 6 meseci primljena 2. doza, nije ranije imao koronu

Mi negativni cemo za vikend jos jedan krug testova (svi smo OK), a ovi sto su pozitivni hvala Bogu prolaze lagano i tako ce biti dok virus ne odjebe od njih, drugacije ne prihvatam da razmisljam.

  • +1 3
Link to comment
15 minutes ago, booyaka said:

Kuma nije izdržala, nakon skoro mesec dana u bolnici preminula je.
Nije imala nikakvu hroničnu bolest, sem gojaznosti. Imala je 49 godina.

Tuzno, mlada zena :sad:. Koliko se secam nije bila vakcinisana? 

Link to comment

ljudi, čuvajte se, ovo govno je zbilja užas od bolesti 

 

nisam ja u problemu, ali mi se činilo da je ovaj topic najzgodniji

 

naime, jutros me zove rodica koja je koronu prebolovala u martu, nije baš da joj je bilo lako (nije bila vakcinisana), ali nije bila u bolnici

posle se malo duže oporavljala ali je sve (navodno) bilo došlo na svoje

jutros me zvala, potpuno u panici, sada da ne detaljišem, uglavnom, sranje sa srcem i to ne malo i bezazleno  :sad:

nikad ranije nije imala nikakvih problema takve vrste i generalno je bila zdrava osoba, malo deblja doduše, ali ne nešto strašno

 

i to me opet setilo na forumaša @Bambula

da li se javio on, kako je ?

  • Haha 1
  • Tužno 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...