Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Čitam vas sa zapada i vaše apps, click&collect, order online, online covid health tracking itd itd... Ovde to može da uradi zanemarljiv broj ljudi. 

U to ime, bolje da se mi držimo covid ambulanti jer tako neko i bude pregledan. 

  • +1 7
Link to comment

Ma to mozda zvuci fensi ali i ovde to koriste uglavnom oni sto nemaju porodicu, familiju, frendove.

 

Ova aplikaciju (mobilni web) za tracking zdravlja je kao neka anketa, ne verujm da je vise od par nedelja posla.

Online kupovina je bila tu i pre samo su smanjili minimalne porudzbe i pojacali broj dostavljaca. 

Click& collect u Billi ( najskupljem lancu u Becu) je samo prosiren da mozes izabrati recimo u toj filijali kad ces doci i onda ti pripreme kutiju sa hranom na zadnjem izlazu (gde magacin) da se ne bi mesao sa redovnim kupcima. Kad bi bilo volje ne kosta nista da se implementira i u Beogradu u vecim lancima.

 

Ono sto @banecare1 pusta iz Kine sa robotima u hotelima i slicno, to je vec drugi nivo. :)

 

Edited by bags
  • +1 1
Link to comment

Citam vas u srbiji svako malo vadi krv za pregled, te snima pluca. Ovdje u fr je kao u ostalim zapadnim zemljama. Ako si pozitivan ostajes kuci dok ne ozdravis. Ako se stanje pogorsa zoves hitnu. Tu je i C&C za sve sto pozelis.

Edited by borris_
  • +1 1
Link to comment
to. nista onlajn, sve peske i licno. kad nije guzva, jos i nekako. kad se ceka po 8-9 sati sa temperaturom na minusu... ne valja.
ne valja nishta, ali bi ovde kod nas telefonsko vracanje doma dovelo do istog pomora pa x6, imajuci u vidu i sklonost naroda ka junachenju isuse.gif

u ovom trenutku je najbolje shto nam je medicina analogna, kakva god da je. slushaj, bodi, slikaj i to je to.

sestrina mala mi je u njemachkoj stigla do upale pluca, tako sve telefonski. ima temperaturu, nek ima. kaslje, nek kashlje. pjuje, pa shta, mora da pjuje. zena se izbezumila, dve nedelje niko nece da pogleda dete, i taj shto pogleda daje bogojavljenske vodice, dok nije dogorelo, e onda jebiga gde ste vi do sad i hajmo antibiotik :isuse:

sent from novi mnogo jak bubamoto.




  • +1 7
Link to comment
3 hours ago, borris_ said:

Citam vas u srbiji svako malo vadi krv za pregled, te snima pluca. Ovdje u fr je kao u ostalim zapadnim zemljama. Ako si pozitivan ostajes kuci dok ne ozdravis. Ako se stanje pogorsa zoves hitnu. Tu je i C&C za sve sto pozelis.

Ne moraš odmah aux armes, nije moja opaska bila s namerom da omalovaži vaš sistem već lokalno-realna jer znam koliki % ljudi u Srbiji bi umelo da se snađe sa takvim rukovođenjem pandemijom na “cloudu”. Plus što rekoše druge forumašice, ovde se nadaš hitnoj i kad te vade ispod otkačenog lifta. O savesnosti naroda da ne pričamo, pa kod nas su i sa svim ovim luksuznim vađenjima krvi i snimanjima pluća brojevi katastrofalni. Zamisli da se ni na to ne može računati?

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, bags said:

Ma to mozda zvuci fensi ali i ovde to koriste uglavnom oni sto nemaju porodicu, familiju, frendove.

ne zvuči meni fancy, dovoljno sam IT pismena, ali to se ne može reći za preširoke narodne mase.

urezao mi se slučaj gde se neki deda tu iz blokova (dakle Novi Beograd, ne neko selo na Goliji) u novinama zahvalio komšiji koji je njega i njegove obilazio, donosio im potrepštine i lekove, rečju pazio na njih dok su bili u lock downu. hoću da kažem da je korišćenje smartfona za olakšavanje sopstvenog života mnogima i dan danas totalni SciFi.

  • +1 4
Link to comment

Istina. Smartfon mnogima služi samo za viber i čitanje kurira u digitalnom obliku.
Dostava hrane iz supermarketa funkcioniše samo u par većih gradova. 
O digitalizaciji zdravstvenog sistema bolje da ne počinjem.

Ovde si kao mogao zakazati kod doktora opšte prakse već nekoliko godina, odabrati opciju da ti prepišu redovnu terapiju bez odlaska u DZ. Sad više ni to ne radi, moraš ići tamo. :frust:

Link to comment

To onlajn pregledanje je sranje!

Zasto?

Pa evo zasto.. Drugarica imala kovid ove godine u martu, a dan danas ima poteskoca, umara se, bole je pluca, jos uvek su ostecena, srce ima nekakvu rupu ili nesto, na bolovanju je bila skoro 6 meseci (do septembra a zatim radili polovicno jer je umaralo i sedenje na stolici) - jebeni long kovid.
Kad se zarazila, imala je temp i kasljuckala je.. onda je kasalj postajao jaci.. nista, doktori online joj daju a.biotike i teraj.. zatim kasalj prelazi u malu poteskocu disanja.. i dalje niko nista - pij to, bice bolje + online chit-chat.. e tek kad je vrag odneo salu i kad je pocela i zvanicno da se gusi, dosli su po nju, dali joj kiseonik i tako to..

Dakle, devojka s kojom smo isli na hajkinge svake nedelje, koja je isla svakog dana na trcanje i plivanje + treninge, u top formi, sad ne moze da se popne uz stepenice bez da se zadise, 9 meseci nakon kovida.
Kad ode u apoteku, izlazi sa 2 cegera punih lekova.

Ne moze niko da me ubedi da ne bi prosla lakse i bolje da su je bar jednom preslusali i videli da je nesto na plucima i reagovali ranije nego sto su cekali da pocne gusenje pa tek onda da dodju po nju.

  • +1 5
Link to comment
6 hours ago, Valkyrie said:

Ne moraš odmah aux armes, nije moja opaska bila s namerom da omalovaži vaš sistem već lokalno-realna jer znam koliki % ljudi u Srbiji bi umelo da se snađe sa takvim rukovođenjem pandemijom na “cloudu”. Plus što rekoše druge forumašice, ovde se nadaš hitnoj i kad te vade ispod otkačenog lifta. O savesnosti naroda da ne pričamo, pa kod nas su i sa svim ovim luksuznim vađenjima krvi i snimanjima pluća brojevi katastrofalni. Zamisli da se ni na to ne može računati?

Zaista nije bila namjera. Napisao sam kasnije da bih i ja volio da imam sve te rezultate i snimke. I ovdje nije idealno, daleko od toga. Cesto citiramo zemlje sjeverne evrope kao neki ideal iako nisam siguran da bi ljudi ovdje prihvatili takav nacin lijecenja (da ne ides odma kod doktora ako imas temperaturu).

Kada odem u srbiju, skoro uvjek neko ode da ozvadi krv (i to cesto bez doktorovog uputa samo da provjeri da le je sve u redu).

Meni je cudno kako to da u srbiji ima toliko umrlih usprkos svim tim pregledima.

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...