Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

48 minutes ago, dragance said:

Da vas razočaram, tako je u većini EU zemalja, a i u UK. Sediš kući i jedino ako se pogorša stanje, zoveš.

Nije da nismo znali iako ne živimo tamo, dovoljno je da pogledam koliko je ljudi umrlo u zapadnoj Evropi.

Link to comment
31 minutes ago, dùda said:

 a vi iz EU i iz UK, pa kako se kod vas dospeva u bolnicu zaboga :cry: 


evo neko ko je bio u karantinu zbog kontakta sa covid zarazenom osobom (kod nje je bila ista procedura).

 

Svakog dana smo dobijali SMS od lokalnog ureda za zdravlje, sms je imao link za zdravstveni dnevnik za taj daj gde smo morali da upisujemo temperaturu i multiple choice pitanja kako se osećamo. U slučaju pogoršanja se istog dana javlja lekar na telefon sa daljim instrukcijama i terminima za preglede. Ako na kraju krajeva nije ništa samo odsediš 2 nedelje. 
 

U pitanju je Nemačka i to moj okrug u bavarskoj, a u DE ima isto toliko sistema praćenja koliko tih zdravstvenih ureda ima, nije ništa centralizovano kako treba. 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, Boycie said:


evo neko ko je bio u karantinu zbog kontakta sa covid zarazenom osobom (kod nje je bila ista procedura).

 

Svakog dana smo dobijali SMS od lokalnog ureda za zdravlje, sms je imao link za zdravstveni dnevnik za taj daj gde smo morali da upisujemo temperaturu i multiple choice pitanja kako se osećamo. U slučaju pogoršanja se istog dana javlja lekar na telefon sa daljim instrukcijama i terminima za preglede. Ako na kraju krajeva nije ništa samo odsediš 2 nedelje. 
 

U pitanju je Nemačka i to moj okrug u bavarskoj, a u DE ima isto toliko sistema praćenja koliko tih zdravstvenih ureda ima, nije ništa centralizovano kako treba. 


Vi mozete na pregled?

Ovde rekli da ne mogu na pregled dok ne prodje 10 dana karantina.. obojici tako rekli i drzavni i privatni lekar.. Alianz osiguranje imamo.

Link to comment
3 minutes ago, Have_Fun said:


Vi mozete na pregled?

Ovde rekli da ne mogu na pregled dok ne prodje 10 dana karantina.. obojici tako rekli i drzavni i privatni lekar.. Alianz osiguranje imamo.

nikako ne razumem to sa karantinom, kakve to veze ima sa bilo cim...

Link to comment
5 minutes ago, Have_Fun said:


Vi mozete na pregled?

Ovde rekli da ne mogu na pregled dok ne prodje 10 dana karantina.. obojici tako rekli i drzavni i privatni lekar.. Alianz osiguranje imamo.


samo ako dođe do pogoršanja zdravstvenog stanja. 

Link to comment
1 minute ago, Aleksija said:

nikako ne razumem to sa karantinom, kakve to veze ima sa bilo cim...

ne razumem ni ja
ali i poljsko drustvo koje sad zovem okolo kazu da im je sad takav sistem.. nema pregleda dok si u karantinu.. mozes samo da zoves da te pokupe za bolnicu/ambulantu ako ti bas nije dobro

Link to comment
4 minutes ago, Sandradjer said:

Mislim da racunaju da si zarazan 10 dana od pozitivnog testa

Ne, od prvog dana simptoma. A ako si asimptomatičan, tek tada je od prvog dana testa.

Link to comment

Ne znam kako ljudi podnose psihicki taj karantin bez pregleda dr. I ne znam u kojoj meri se primenjuju antiviralne terapije u celom svetu. Ovde kod nas se prica o nekim takvim lekovima da su u protokolu. 

Opet, znam slucaj prvi pregled sve savrseno u redu. Tek nakon nekoliko dana nije prosla temperatura i doslo je do pogorsanja. Kad se tako pogleda taj prvi pregled je bio nepotreban. Drugi slucaj, prvi pregled, svasta nesto su nasli, prepisali kompletnu terapiju ali pogorsanje za bolnicu u roku od 24h. 

Najvise znam vakcinisanih kojima su bili uredni pregledi, odsedeli kod kuce, isli na kontrolu i sve proslo ok 

 

Link to comment
1 minute ago, Kelt said:

 

a hrana i tako to ?


nama je cela kuća bila u karantinu, komšije su donosile klopu i ostale dnevne potrepštine, neki put su nam i kuvali hranu :cool: a ima i puno lokalnih inicijativa koji volonterski preuzimaju kupovinu za one koji nemaju nikog, kod nas to radi lokalni fudbalski klub :)

Link to comment

Hvala svima na podrsci.

 

U Becu imas i mogucnost da porucis da ti donesu a ima i click i collect.

Od opcija su jos komsije a imaju i sajtovi sa Caritasom i volonterima.

Isto postoji ta aplikacija za pracenje i slali su svako vece link da uneses ako imas komplikacije i subjektivno kako se osecas u odnosu na prethodni dan.

Meni kao geeku to je bilo ok ali ne znam koliko neko stariji moze to da odradi.

 

Svakom je njegova situacija u karantinu verovatno najteza ali kombinacija deteta od 4 godine (navikla da bude u vrticu par sati napolju i  slabo je interesuje bilo kakav ekranisanja™ )  i skolarca od 6 godina ( gde uciteljica ne stedi ) koji se jos medjusobno svaki put posvadjaju posle 10 min bilo kakve igre ce definitivno gurnuti svakog do krajnjeg limita. Uz to kad imas sefa punog supporta kao moja zena ("Uopste nije problem da radis iz home office sa koronom" i onda imas situaciju da zena ima po 4,5 sastanaka a okolo cirkus i igre bez granica) stvarno navece pokusavas samo malo da dodjes do daha.

 

Inace u Austriji je na intezivnoj najveci kolaps od pocetka pandemije. U skoro svim pokrajinama se rade trijaze.

Ove nedelje kod mene na poslu dvojica inspektora umrli. (50+ i 60+)

Edited by bags
Link to comment
25 minutes ago, Kelt said:

 

a hrana i tako to ?

 

Narucim online iz supermarketa, sto dosta naroda svakako radi i bez kovida. Donesu sve zapakovano i ostave ispred vrata sutradan ili isti dan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...