Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

2 hours ago, Time Crisis said:

 

Prizma je uvek imala jake cene

Preterao sam, nije 10e, tačno. Ali evo vidim da sam davno još pazario neki za 20-ak, a da su sad oko 30e po internetu uglavnom. Znači da su podigli cene, ali ne toliko bezobrazno koliko sam mislio.

Link to comment
Ko ima Huawei Watch GT2 sat ima oksimetar na njemu.
 
 
 
 
Imam ja. Evo sad izmerio. 99%. Detetu merio pre neki dan, zajebavanja radi 85%. Ne bi se igrao.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
54 minutes ago, BarryWhite said:

Samo da se javim da su me danas pustili sa infektivne, hvala svima na podršci. Pozdravljamo se i neki kao vidimo se a ja rekoh nadam se da ne :D

U otpusnoj listi piše da nastavim sa kućnim lečenjem tako da ću sad neko vreme da sedim kući. Nakon svih ovih primera sa foruma i ljudi koje poznajem i nakon sto sam video kako je na infektivnoj mislim da mi je to i najpametnije u ovom trenutku.

bravo

Link to comment
1 hour ago, Zlurad said:

Masala neka si ozdravio. Jel na kraju samo malarija? emoji15.png

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Da, da. Samo malarija. 

Link to comment
Da, da. Samo malarija. 
"Samo malarija" [emoji15] Rekao bih ti "dobro pa si prelezao malariju, sad vise ne mozes da je dobijes" ali znajuci da je moja drugarica 4 puta dobijala i lecila se od iste samo mogu da kazem, samo hrabro i cuvaj se

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
1 minute ago, beyoncé said:

 

 

dakle, u toku je bitka (minimum) 5 armija :srđa:

za sada se čini da se dobro borite, želim da ozdravite brzo. 

svi :)

 

važno je da bolest ne napreduje dalje i iz ove virusne/plućne faze pređe u sveopšte zapaljenje. sudeći po CRP-u (bolje bi bilo da ima više pokazatelja), deluje da sada (tj. juče) ne ide ka tome, ali mora i dalje budno da se prati. dobro da ste nabavili te oksimetre.

 

 

* istini za volju, hemomicin i drugi antibiotici iz ove grupe (iako ne svi u istoj meri) imaju i imunomodulatorna svojstva, tj. nisu samo antibiotici. 

što ne znači da hemomicin treba piti preventivno, da "jača" imunitet i sl., njegovi efekti se odnose na već nastala patološka stanja. neki čak kažu da može da prevenira nastanak citokinske oluje, ali ne bih išla toliko daleko jer ti efekti generalno nisu toliko snažni. 

koristi se i kod hroničnih respiratornih poremećaja koji nisu infektivne prirode, kao što su hronična opstruktvna bolest pluća, astma, cistična fibroza... 

zbog imunomodulatornih i antiviralnih efekata (smanjuje replikaciju nekih virusa in vitro) korišćen je i ranije u virusnim epidemijama (zika, ebola, prethodne korone...). 

srčani bolesnici bi trebalo da budu oprezni sa hemomicinom jer kao i (hidroksi)hlorokin (i gomila drugih lekova), produžava QT interval i može doprineti nastanku teških aritmija.

 

s obzirom da pneumonija može dovesti do smanjene oksigenacije krvi, a kiseonik je neophodan za sintezu energije u ćelijama, treba smanjiti i potrošnju energije tj. mirovati što je više moguće (a koliko je moguće kada čovek mora da ide od ustanove do ustanove po pomoć, ne znam). 

treba unositi i dosta tečnosti. srčani bolesnici (iako ih verovatno nema ovde među ~mladima) opet oprez, ne previše tečnosti kako ne bi opteretili srce.

 

i da, ako ćemo slušati WHO (posle svih gafova), u aprilu su potvrdili da nema dokaza da brufen i ostali nesteroidni antiinflamatorni lekovi pogoršavaju kovid i da mogu da se koriste za snižavanje temperature.

hvala, beyonce!

Link to comment
21 minutes ago, beyoncé said:

 

i da, ako ćemo slušati WHO (posle svih gafova), u aprilu su potvrdili da nema dokaza da brufen i ostali nesteroidni antiinflamatorni lekovi pogoršavaju kovid i da mogu da se koriste za snižavanje temperature.

 

ovo je odlična vest, iz mog iskustva paracetamol je spram brufena, što rek'o pokojni pikac, limunada.:D

Link to comment

Zato mozes 8 paracetamola dnevno a nakon istovetne terapiju brufenom bi implodirao od krvarenja. Brufen je jako zeznut. 

 

 

Beyonce, mnogo hvala na postovima

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...