Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

57 minutes ago, InvisibleLight said:

Jbt! Nek traze napismeno potvrdu pripadajuceg kovid doktora da nije za hospitalizaciju, nece mu to pomoci da ozdravi al mozda se uplase pa ga prime

 

može da proba, ali ako nemaju mesta, neće ga primiti. verovatno ostave 3-4 mesta u bolnici ali to čuvaju za slučaj da im dođe neko gde je borba za život i u pitanju su sati ili minuti (da im se ne desi ono što se desilo u Užicu).

nije ovo više situacija gde doktor nešto neće ili hoće, pa da ga možeš ustrašiti na pismene izjave i potpise.

Link to comment

Mene nisu primili na Bežanijsku kosu, kažu nemaju mesta, hteli da me šalju u Požarevac ali to sam odbila. 

Rekli da se vratim večeras da vide hoće li se nešto promeniti (u međuvremenu jurim veze, jelte). Dali mi Hemomicin i levoxa tablete i tonu probiotika. 

Saturacija i dalje misterioznih 99, bez temperature. Još nije stigao rezultat brisa. 

  • +1 2
Link to comment

Devet pacijenata prebačeno je iz Beograda u kovid bolnicu u Požarevcu, jer su u Beogradu bili popunjeni bolnički kapaciteti, rekao je ministar zdravlja Zlatibor Lončar.

On je objasnio da će iz beogradski kovid bolnica lakši pacijenti biti prebačeni u "Štark" arenu kako bi se oslobodila mesta za one u teškom stanju, kojih je dnevno između 100 i 200.

Link to comment
6 minutes ago, Valkyrie said:

Mene nisu primili na Bežanijsku kosu, kažu nemaju mesta, hteli da me šalju u Požarevac ali to sam odbila. 

Rekli da se vratim večeras da vide hoće li se nešto promeniti (u međuvremenu jurim veze, jelte). Dali mi Hemomicin i levoxa tablete i tonu probiotika. 

Saturacija i dalje misterioznih 99, bez temperature. Još nije stigao rezultat brisa. 

 

Nekoliko ljudi koje znam a da su zaglavili nisu primili u Bezanijsku kosu..tamo su valjda popunjeni jos od petka-subote.

 

Inace, nekolicini kojima je temperatura naglo skocila i zakacise upalu pluca je receno da to nema veze sa koronom nego nam se vratio gicko iliti svinjski grip, koji se mnogo lakse siri, mnogo jace udara ali je uveliko manje smrtonosan i brze se leci.

Link to comment
14 minutes ago, Valkyrie said:

Mene nisu primili na Bežanijsku kosu, kažu nemaju mesta, hteli da me šalju u Požarevac ali to sam odbila. 

Rekli da se vratim večeras da vide hoće li se nešto promeniti (u međuvremenu jurim veze, jelte). Dali mi Hemomicin i levoxa tablete i tonu probiotika. 

Saturacija i dalje misterioznih 99, bez temperature. Još nije stigao rezultat brisa. 

udri muha na međeda

biće to ok

 

fige se i dalje drže za sve forumaše

  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, SNARC said:

 

Nekoliko ljudi koje znam a da su zaglavili nisu primili u Bezanijsku kosu..tamo su valjda popunjeni jos od petka-subote.

 

Inace, nekolicini kojima je temperatura naglo skocila i zakacise upalu pluca je receno da to nema veze sa koronom nego nam se vratio gicko iliti svinjski grip, koji se mnogo lakse siri, mnogo jace udara ali je uveliko manje smrtonosan i brze se leci.

a to znaju na osnovu chega?

 

 

Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

a to znaju na osnovu chega?

 

 

 

Cim zavrsim medicinu, mogu i da ih pitam i analiziram.

Za sada mi je samo sumnjivo kako se lepo poklapa dolazak tog virusa sa postojecom koronom, taman kad nam fali sve, od testova do vitamina C.

 

 

Link to comment

Zakačio izgleda i ja. 

Nisu se pokazale kao uspešne mere zaštite i to što masku nisam skidao ni kada je bilo 18 novozaraženih.

 

Kolega u timu doneo, i nas četvorica imamo vrlo slične simptome. Prošle nedelje smo još radili iz kanca, a dogovor je bio da od ove nedelje pređemo na kućni režim rada.

 

Kod mene je najveća temperatura bila u subotu, i iznosila 38.3 da bi pala juče na opseg 37, do 37.3 ali ne više. Osim toga malaksalost i tup bol u glavi.

 

U petak uveče sam osetio prve simptome, i u subotu poslepodne otišao u Covid ambulantu, na novosadskom Novom Naselju. Tamo mi je sestra rekla da može biti prerano da se testiram, da test u tom slučaju može biti lažno negativan, da mogu da čekam ako hoću (u tom momentu tamo je bilo oko 10tak ljudi). Njena preporuka je bila da odem kući, da pratim situaciju, u slučaju pogoršanja da se odmah javim (kratak dah, bol u grudima i slično) i da postoji šansa da se tamo zarazim, ako već nisam, zbog kako je rekla onda velike frekvencije ljudi. Da u slučaju temperature skidam Paracetamolom, naravno suplementi, vitamini i hidratacija.

 

Juče, kako sam napisao temperatura je varirala od 36.7 do 37.3. a danas posle buđenja je bila 37. da bi porasla na 37.6 trenutno.

 

Sada ne znam šta mi je činiti sledeće - da li da nastavljam da pijem Paracetamol pri ovoj temperaturi, da li da se opet javim u Covid ambulantu ili nešto treće?

 

Generalno, danas je taj pritisak u glavi malo jači, dok nemam drugih simptoma. Od ostatka kancelarijske škvadre, niko nije imao veću temperaturu od 38, jedan kolega je izgubio čulo mirisa, dok su svi malaksali.

Link to comment
14 minutes ago, SNARC said:

 

Cim zavrsim medicinu, mogu i da ih pitam i analiziram.

Za sada mi je samo sumnjivo kako se lepo poklapa dolazak tog virusa sa postojecom koronom, taman kad nam fali sve, od testova do vitamina C.

nemam nameru da muchim tebe, ali vidim da mediji masovno proturaju prichu od drugom, novom, nikad nevidjenom virusu, koji nas je bash inznenadio, pa nije ni chudo da smo nespremni.

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

nemam nameru da muchim tebe, ali vidim da mediji masovno proturaju prichu od drugom, novom, nikad nevidjenom virusu, koji nas je bash inznenadio, pa nije ni chudo da smo nespremni.

 

Uzimati bilo sta ozbiljno od medija koji su pod Vucicevom kontrolom je neodgovorno, oni ce napisati tacno ono sto im Vucic kaze da napisu a njemu iz nekog razloga odgovara. Poslednjih dana vidim da se, recimo, na B92 sistematski podize strah tekstovima o lakoci prenosenja virusa i slicno, sve ono sto bi dodatno zabrinulo ljude koji jos uvek ne shvataju ozbiljnost situacije a ne moze da implicira odgovornost ovih majmuna na vlasti. Gotovo sve nase medije treba ili ignorisati ili uzimati s debelom rezervom ono sto pisu, njihov posao odavno nije da pravovremeno i istitinito informisu javnost vec iskljucivo sluze kao megafon preko kojeg se plasiraju one lazi koje Vucic zeli da plasira.

  • +1 4
Link to comment
9 minutes ago, gospa buba said:

nemam nameru da muchim tebe, ali vidim da mediji masovno proturaju prichu od drugom, novom, nikad nevidjenom virusu, koji nas je bash inznenadio, pa nije ni chudo da smo nespremni.

 

Da se osecam mucenim, ja bih vrishtjo :)

 

Meni je za sada sve samo sumnjivo..ono sto mogu da uradim je da max cuvam sebe i druge od sebe.

 

Vidim da se pojavila i bubonska kuga u Kini..bice vesela ova godina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...