Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

7 minutes ago, fren said:

Savetuju da oni što se leče kod kuće kupe pulsni oksigenator i ako im padne ispod 90, trk u bolnicu. 

Oksimetar.

 

Jedini je problem to što ga je teško naći, pošto je to bila stvar koju su još početkom pandemije preporučivali da ju je korisno imati u kući.

 

 

Edited by vememah
Link to comment
1 minute ago, vememah said:

Oksimetar.

 

Jedini je problem to što ga je teško naći, pošto je to bila stvar koju su još početkom pandemije preporučivali da ju je korisno imati u kući.

 

 

Sad pitah koleginicu, Ivančić kaže, tamo su kupili.

Link to comment
6 minutes ago, fren said:

Sad sam pitala ove koje imaju u porodici lekare. Savetuju da oni što se leče kod kuće kupe pulsni oksigenator i ako im padne ispod 90, trk u bolnicu. 

Hemomicin, vitamini, cink.

 

To sam upravo danas ucinio tj nabavio. Imate u Prizmi za 12000 Al nije im jos puno ostalo

Link to comment

načelno, legalno ne može ni u Bosni antibiotik bez recepta ili lekarskog nalaza, ne znam odakle dolazi ova dezinformacija.

druga je stvar što u nekoj - privatnoj! - apoteci možeš "namoliti" apotekara da ti ga proda ali to možeš i u Beogradu.

Link to comment
12 minutes ago, harper said:

 

Konsultuj se sa lekarima oko dovicina, nemoj da ga uzimas po svom nahodjenju. Imao sam svojevremeno neku tezu infekciju i morao sam da ga uzimam, nikad me nijedan antibiotik nije toliko razvalio. Brojao sam dane do poslednje tablete kao da sam brojao dane do izlaska iz zatvora.

Znam šta kažeš. Čisti sve redom. Mnogo je jak. Jedna lekarka je za dovicin, druga za pancef 😁

Link to comment

@Valkyrie Drži se. Razmišljaj ko ono za avione, prvo sebe osposobi da bi mogla da pomogneš drugome!
Dakle sebe sredi, pa posle druge

.... Shiit has hit the fan!

  • Hvala 1
Link to comment
10 minutes ago, gospa buba said:

antibiotik ne moze bez recepta, jel tako?

 

tj ili recept ili bosna :dry:

 

Ako se s apotekarom znaš makar iz viđenja, velika verovatnoća da mož dobiti i bez

  • +1 1
Link to comment
Just now, Joe D said:

Jel pancef nesto kao panklav?

Nisam siguran. Da nije kao longacef?

 

Just now, Time Crisis said:

 

Ako se s apotekarom znaš makar iz viđenja, velika verovatnoća da mož dobiti i bez

Plus jedan. Imam papir za hemomicin. I nije mi frka danas odmah na novi da pređem. I još uvek čekam rezultat testa. Samo obzirom da traje temperatura mislim da bi trebalo da nastavim da se pokrivam zbog mogućih infekcija.

Link to comment
19 minutes ago, fren said:

Sad sam pitala ove koje imaju u porodici lekare. Savetuju da oni što se leče kod kuće kupe pulsni oksigenator i ako im padne ispod 90, trk u bolnicu. 

Hemomicin, vitamini, cink.


Sad mi rece prijateljica da je muzu vrednost na oksimetru bila 92 i vratili ga kuci.

Link to comment
3 minutes ago, Joe D said:

Jel pancef nesto kao panklav?

 

ne.

kod panklava je ključni sastojak penicilin-amoksicilin a kod pancefa cefalosporin. pogotovo je važno za nekoga ko je alergičan na peniciline.

 

ali inače ovo frljanje različitim antibioticima je totalno nekritički shvaćeno i ne bih da se mešam lekarima u pos'o.

Edited by koksy
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Leia said:


Sad mi rece prijateljica da je muzu vrednost na oksimetru bila 92 i vratili ga kuci.

90, 88 je za hospitalizaciju. Bolje Steins da se oglasi, ja prenosim iz druge ruke. Mada su proverene informacije.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...